Haberler

media-20150919 (3)

Horzumsazdere’ye Yol Çalışmaları

İlçemize bağlı Horzumsazdere mahallemizin mezarlık ve mahalle içi yollarında genişletme ve iyileştirme çalışmaları yapıldı. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde İlçemizin yeni Mahallelerinden olan Horzumsazdere Mahallemizin başta Mezarlık yolu olmak üzere Mahalle İçi yolları genişletme ve iyileştirme çalışmaları yaptı.

media-20150919 (2)

Camilerimizde Bahçe Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ “Yeşilyurt mahallemizde bulunan Fevzi Çakmak Cami’nin avlusuna kilitli parke taşı döşenerek temiz ve daha kullanımlı hale getirildi” dedi.

media-20150918

Kavaklıdere Karşıyaka Küme Evlerine Asfaltı Yapıldı

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin Dikici “Kavaklıdere mahallemizin karşıyaka küme evlerinin bulunduğu bölgede asfalt çalışması yaptığını ve bu alanda bulunan bölgenin heyelan bölgesi olması sebebi ile yolların bilhassa yağışlarla bozulması nedeninden dolayı böyle bir çalışmanın yapıldığını” dedi.

media-20150915 (1)

Fen İşleri Müdürlüğünden Sathi Kaplama

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden sathi kaplama; Piyadeler Mahallesi Çevre yolu olarak kullanılan İzmir-Alaşehir karayolu kenarından başlayıp piyadeler tren istasyonunda sona eren toplam 1700 metre. Uzunluğunda ve 15000 m2 lik bir alanda sathi kaplama için reglaj işlemi tamamlanarak sathi kaplama işlemine başlanmıştır. Belediye başkanımız Dr. Gökhan Karaçoban’ın talimatıyla başlamış olan sathi kaplama (asfalt) işlerimiz program dahilinde diğer mahallelerimizde de devam edecektir.

media-20150915 (2)

Son Sürat Hizmete Devam

Fen işlerinden son sürat hizmete devam; Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Eren köy Mahallesi ile Çeşneli Mahallesi arasındaki bağlantı yolunda etütleri tamamlayıp sathi kaplamalarına başlayacaktır. Eren köy Mahallesi. ile Çeşneli Mahallelerimizi birbirine bağlayan toplam 1500 metre uzunluğunda ve toplam 7500 m2 lik Bağlantı yolunun sathi kaplama yapılması amacıyla reglaj işlemine başlanmış gerekli düzeltme, Şevlerinin açılıp sıkıştırma işleminden sonra sathi kaplama yapılacaktır.

media-20150917

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden Yazlık Bakım

Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tırpanladı; Alaşehir Park ve Bahçeler Müdürü Kadriye ÖZDOĞAN “Müdürlüğümüze bağlı ekipler İlçe Genelinde bulunan Park, Bahçelerdeki bitkilerin yazlık bakımlarına başladı; İstasyon Mahallesi galericiler sitesi yan tarafındaki Cadde de kaldırım kenarlarındaki yabancı otları tırpanlayarak ıslahını gerçekleştirdi. Başta Mezarlıklar olmak üzere SGK ve Ceza evi bahçesindeki çimlerin biçilmesi ile daha temiz ve görsellik içerisinde pırıl pırıl hale getirildi. Alaşehir Belediyesi eski Belediye Başkan Yardımcımız rahmetli Hasan NOYAN’ın adını yaşattığımız parkta ve Mutlu adımlar sevgi parkı gibi yeşil alanlarda çimlerin biçilmesi tamamlandı. İlçemiz içerisinde bulunan İstasyon Mahallesindeki boş arsaların ve yapısal peyzaj uygulaması yapılmayan park alanlarındaki yabancı otların temizlenmesini kepçe ile gerçekleştirip yabani otlarında biçip, İlaçlanarak kurumasını sağladık. Kutlu Doğum parkı, Kilise,…

media-20150917 (2)

Kaldığımız Yerden Devam

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ “Tepeköy mahallemizde kilitli parke döşeme işlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz, yeni Mahallelerimizden Tepeköy Mahallemizin köy tüzel kişiliği kalkmasına rağmen Halkımızın gelir kaynağı tarım olmasından ve sezona dayalı yolların kullanımında hasarlar görmesi sebebi ile deforme olan yolların kodlarını alarak yeniden kilit parke taş döşeme işlemlerine devam ediyoruz” dedi.

media-20150917

Fen İşlerinden Killik’te Asfalt Atağı

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ “Killik mahallemizin daha önce asfalt olan ve bozulma yaşanan yollarında şehit Hüdaverdi ÖZKAN Caddesi, İstasyon Caddesi gibi Yollarda roadmix tamiratına başlanmış ve diğer Cadde ve Sokaklarımızda da devam edecektir, tüm Mahallelerimizin bozulan yollarını öncelikli olarak tamiratını yapıp sonrada toprak yol kalmamasıdır” dedi.

media-20150917

Asfalt Yamalarımızda Hız Kesmiyoruz

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ “Kavaklıdere Mahallesi. ile Kurudere Mahallelerini birbirine bağlayan ve asfalt yolda meydana gelen bozulmalar roadmix yama tamiratı yapıldı. İlçemizin yeni katılan ve birbirine bağlantı yollarındaki sıkıntıları biliyoruz. Program dahilinde sezon içerisinde hava şartları çalışma koşulları oluşması olasalığında yetiştirilmeye çalışıyoruz” dedi.

IMG_5267

Birimler Arası Toplantıdan Olumlu Kararlar Çıktı

Alaşehir Belediyesi Kurumsallaşma kapsamında haftalık yapılan Birim Amirleri toplantısına Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN’ın Başkanlığında yapıldı. Belediye ve Belediyecilikte karşılaşılan sıkıntı, Öneri ve taleplerin değerlendirilmesi, personelin izin ve istihdamları konuları, Birimlerin faaliyet raporları birimler arası koordinasyon aktifliği 444 lü hattın tanıtımı ve kullanılırlığının ele alındığı toplantıda alınan kararlarla 2016 yılının yatırım yılı olacağı ve çok yoğun iş temposuna girileceği Manisa Büyükşehir Belediyesi ile organize çalışmalarında olacağı vurgulandı.

media-20150915 (1)

Yol Yapım Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürlüğünce yol çalışmaları aralıksız sürüyor; Killik mahallemizin daha önce asfalt olan ve yoğun kullanım ve yağışlar nedeni ile bozulma yaşanan yollarında rodmix tamiratına başlanmış ve diğer cadde ve sokaklarımızda da devam edecektir. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yaklaşan kış aylarını da göz önünde bulundurarak önceden de asfalt olan, tonajlı araçlar ve yağışlardan etkilenen bozuk yollarda rodmix tamirat çalışmaları hız kesmeden çalışmalarına başlandı.

media-20150915

Alaşehir Belediyesi İki Mahalleyi Birleştirdi

ALAŞEHİR BELEDİYESİ İKİ MAHALLEYİ BİRLEŞTİRDİ; 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Belde ve köy tüzel kişiliği kalkan Gürsu Mahallesi İle Piyadeler Mahallesi Bağlantı yolu sathi kaplama yapan Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Piyadeler Mahallemiz ile Gürsu Mahallelerimizi birbirine bağlayan yaklaşık 1450 metre Uzunluğunda ve 6000 m2 lik bir alanda sathi kaplama işlemine başlanmıştır.

modern_kurutma_tesisi (3)

Modern Kurutma Tesislerini İnceleme Bektaş’tan

Modern Kurutma Tesislerini İnceleme Bektaş’tan Alaşehir İlçesi Yeşilyurt Mahallesinde bulunan Bağcılık araştırma enstitünde geliştirilen Modern kurutma teknikleri hakkında bilgi alan Manisa Valisi Erdoğan BEKTAŞ,İlçe Kaymakamı Osman BİLGİN,Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan KARAÇOBAN ve STKlı ları İlçenin en büyük gelir kaynağı olan yaş sebze ve meyvelerin üretiminden tüketimine kadar olan süreçte Halkın karşılaştığı sıkıntıların ortadan kalkması güneş enerjisi ve Jeotermallerden faydalınılması gerekliliği anlatıldı.

media-20150911 (7)

Caddelerimiz Topraktan Kurtuldu

Milli Egemenlik Ve Osmanlılar Caddelerimizde Topraktan Kurtuldu Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Milli Egemenlik ve Osmanlılar Caddelerimizde. Asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan KARAÇOBAN “31 Mart Yerel Seçimleri ile birlikte İlçe Merkezinde 15 olan Mahalle sayımızın 87 ulaşmasıyla birlikte Köy ve Kasaba tüzel kişilikleri kalkan alanlarda hizmetin aksamasını sağlarken İlçe Merkez Mahallelerimizdeki çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.İlçemize yeni katılan Mahallelerimizde İlçe Merkez Mahallelerimizi de eşit hizmet anlayışındayız asfaltsız yol kalmayacak “dedi.

media-20150913 (2)

Kozluca Mahallemizde Yol İyileştirme Çalışmaları

Kozluca mahallemizde menfez geçitlerde beton borularla yol iyileştirmeleri yapıldı; Kozluca Mahallemizin yağış ve sezona bağlı tonajlı araçların kullanım nedeni ile bozulan ve zarar gören yollarında ,Ve bazı menfez geçiş noktalarında 600 beton boru döşenerek genişletme ve iyileştirme çalışmalarına başlandı.Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda İlçemizin yeni Mahallelerinden olan Kozluca Mahallemizin bazı alanlarda sezona dayalı yol kullanımından dolayı zarar gören yollarda ve menfez geçitlerin olduğu yerlerde alt yapı sorunlarıyla birlikte yol iyileştirme çalışmalarına başlandı.

media-20150914 (8)

Hizmette Atak

Manisa Büyük Şehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi Hizmet atağı Büyük Şehir Belediye ve Alaşehir Belediyesi Fen işlerinin ortak üretimi olan kilit parke taşlar Müdürlüğümüzce Kasaplı mahallesinde yol yapımı için döşenmeye başlandı; Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ ” Kasaplı Mahallemizdeki eksik kilit parke ve bozuk yol ile başlayan bu hizmet hizmet, sırasıyla program dahilinde ki diğer mahallelerimizde de devam edecektir”dedi.

media-20150911 (2)

Alaşehir’de Çöp Konteynerleri Yıkanıyor

Alaşehir’de Çöp Konteynerleri Yıkanıyor Alaşehir Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan çöp konteynırlarını yıkayarak dezenfekte ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda konteynırların kötü koku yayması ve mikrop yuvası haline gelmesi de önlenmiş oluyor. ’Temiz Toplum, Temiz Alaşehir ’ sloganıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Alaşehir Belediyesi. 87 mahallesinde bulunan yaklaşık 3 bin adet çöp konteynırını dezenfekte aracı ile temizleme çalışmalarına başladı. Rutin belediyecilik hizmetlerini de aksatmadan yerine getirdiklerini dile getiren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, amaçlarının Alaşehir halkını daha sağlıklı ortamlarda yaşatmak olduğunu belirtti. Çalışmaların özel bir ekip tarafından konteynır yıkama araçları ile gerçekleştirildiğini vurgulayan Karaçoban, çöp konteynırlarının kısa sürede dezenfekte edilip temiz hale getirileceğini ifade etti.

media-20150910 (1)

Pedallar, Şehitlerimiz İçin Çevrildi…

Pedallar, Şehitlerimiz İçin Çevrildi… Her yıl ilçemizde geleneksel olarak kutlanan 5 eylül festivali, bu sene yaşanılan terör hadiseleri nedeniyle yerini şehitlerimizi anma etkinliklerine bıraktı. Yurt çapında yaşanılan bu matemi yüreğinde hisseden tüm hemşehrilerimiz gibi Alaşehir Belediyesi de kutlamalar kapsamında planladığı bütün konser ve eğlencelerini iptal ederek; günün mana ve önemine dikkat çeken anlamlı bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmanın haklı gurunu yaşadı. Bu kapsam dahilinde Türkiye Turist Rehberleri Birliğinin önderliğinde düzenlenen ve 26 Ağustos 2015 tarihinde Afyon Kocatepe’den start alarak 9 Eylül 2015 tarihinde İzmir-Konak Hükümet Meydanında sona erecek olan Büyük Taarruz Bisiklet Turunun Alaşehir etabı planlandığı gibi etkinlik saatinde başarıyla gerçekleştirildi. Önceden belirlenen gün ve saatte Alaşehir-Kula sınırında ki Türkmen Mahallesi girişinde Belediye Başkanımız Sayın…

media-20150908

Fen İşleri Müdürlüğü Dağhacıyusuf Mahallesinde

Fen İşleri Müdürlüğü Dağhacıyusuf Mahallesinde Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yaz aylarının sıcak günlerinde çalışmaya elverişli olan asfalt onarım işlemlerine Dağhacıyusuf Mahallesinde devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı asfalt çalışma ekipleri genişleyen Alaşehir coğrafyasındaki faaliyetlerini her gün başka bir mahallede sürdürüyor. Çalışmalar dahilinde Uluderbent Mahallesi ile Dağhacıyusuf Mahallesi arasında kalan yolda onarım çalışmalarını yürüten ekipler planlanan programlar dahilinde ihtiyaç olan mahallelerde çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

media-20150908 (3)

Çocuk Trafik Eğitim Parkı

Çocuk Trafik Eğitim Parkında Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor Alaşehir Belediye geçtiğimiz haftalarda Projesini hazırlayıp çalışmalarına başladığı Çocuk Trafik Eğitim Parkında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda Trafik eğitim parkının güzergah çalışmaları son aşamaya gelirken. Belirlenen güzergaha demir hasır serilerek beton dökme işlemleri başladı. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini bildiren yetkililer Çocuk Trafik Eğitim Parkının en kısa zamanda halkın hizmetine sunulacağını belirtti.

media-20150908 (1)

Sathi Kaplama Çalışmalarına Başladı

Alaşehir Belediyesi Piyadeler Mahallesinde Sathi Kaplama Çalışmalarına Başladı Alaşehir Belediyesi Mahallelerinde yürüttüğü Sathi kaplama çalışmalarına planlanan program dahilinde devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İlçemize bağlı piyadeler mahallesinde bulunan, vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı ve istasyon bağlantı yolu olarak da bilinen çevre yolunda toplamda 15000 m2 lik sathi kaplama yapılabilmesi amacıyla eski ve kullanılamaz durumdaki yol malzemeleri temizlenerek reglaj işlemine başlanmıştır.  

jeotermal

Jeotermal Enerjiye Farklı Bakıyor

ALAŞEHİR BELEDİYESİ JEOTERMAL ENERJİ’YE FARKLI BAKIYOR Alaşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyalogu Programı’na sunduğu, Jeotermal Enerjinin Alaşehir’deki Çevre, Tarım ve Ekonomi’ye etkilerini bilim temelli ortaya koymak için “Alaşehir’de, Jeotermal Enerji” projesi için Belediye meclisinden yetki aldı. Belediye Meclisinin Eylül ayı oturumunda, ek gündem maddesi olarak görüşülen; “Alaşehir’de, Jeotermal Enerji” konulu madde için Belediye Meclisi oy birliği ile onay verdi. Proje kapsamında, Alaşehir’in jeotermal enerji konusundaki politikasına yol gösterecek olan projede, kurulacak ortak çalışma ortamı ile Jeotermal uygulamalar alanında Türkiye, Alaşehir ve Almanya ‘da faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri, Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve üniversiteler olmak üzere toplam 81 farklı kurumla bilgi, uzmanlık ve deneyim paylaşımı sağlanacaktır. Almanya’nın örnek uygulamaları, yasal mevzuatı…

media-20150907 (2)

Bakım Onarım Çalışmalarına Devam Ediliyor

Park Bahçeler Ekibinden Bakım Onarım Çalışmalarına Devam Alaşehir Belediyesi park ve bahçe çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Park ve Bahçeler müdürlüğüne bağlı ekiplerin yürüttüğü günlük çalışmalar dahilinde, Baklacı mevki Belediye serasına giden yol güzergahında kaldırımda bulunan yabani ot çalışması, Turan kent emin inşaat çevresindeki yeşil alan bakim onarım çalışmaları ve Yeni Mahallede bulunan yeşil alanlarda yabancı ot temizliği ve çim biçme işlemleri yapıldı.

P1030639

Voleybol Turnuvası Sona Erdi

KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ Alaşehir Belediyesi tarafından Kurtuluş etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Voleybol turnuvası Bayramiç Belediye Sporun şampiyonluğu ile sona erdi. Alaşehir Kapalı Spor Tesislerinde gerçekleştirilen turnuvada 4 takım mücadele etti ve toplam 6 çekişmeli müsabaka oynandı. Vatandaşlarında ilgi gösterdiği turnuvada sporcuların sahada gösterdikleri performanslar izleyiciler tarafından alkışlandı. Turnuva sonunda birinciliği oynadığı 3 maçı da kazanan Bayramiç Belediye Spor alırken, son maçta Bayramiç Belediye spor kaybeden Alaşehir Belediye spor ikinci, Denizli Gençlik Spor üçüncü ve Balıkesir DSİ Spor dördüncü oldu. Turnuvanın ardından düzenlenen ödül töreninde derece giren takımlara plaketlerini veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN ayrıca katılımlarından dolayı tüm sporcu ve yöneticilere Alaşehir belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketlerini de takdim etti.

media-20150905 (4)

Yeniköy Caminde Çevre Düzenlemeleri

Alaşehir Belediyesi Yeniköy Caminde Çevre Düzenlemelerine Başladı Alaşehir Belediyesi köy iken mahalle statüsüne geçen Yeniköy Mahallesi’nin cami avlusuna traverten kaplama ve çevre düzenleme çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeniköy Cami’nin avlusunda başladığı çevre düzenleme çalışmalarına 350 metrekare traverten kaplama döşeyerek devam edecek. Fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan bu çalışmayla Yeniköy Cami avlusu daha rahat bir kullanım alanına kavuşacak. Yeniköy Cami’de yapımı devam eden çevre düzenlemesinin yanı sıra ilçe genelinde bu tür eksiği bulunan bütün camilerde, çevre düzenleme çalışmalarının yapılacağı belirtildi.

media-20150905

Alaşehir Belediyesi Bayrak Dağıtıyor

Alaşehir Belediyesi Bayrak Dağıtıyor 5 Eylül kurtuluş etkinlikleri ve yaşanan terör olayları nedeniyle Bayrak kampanyası başlatan Alaşehir Belediyesi Hafta boyunca tam 10 bin adet bayrak dağıtacak. “Bayrak bizden asmak vatandaştan” parolasıyla başlatılan kampanyanın ilk gününde sevgi yolunda vatandaşa ve esnafa dağıtılan bayraklara yoğun ilgi gösterildi. Kampanyanın hafta boyunca devam edeceğini bildiren yetkililer vatandaştan ve esnaftan armağan edilen bayrakları evlerinin ve iş yerlerinin görünen yerlerine asmasını talep ediyor.

media-20150905 (2)

Alaşehir Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirdi

Alaşehir Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirdi Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Alaşehir Belediyesi, hizmet alanının genişlemesiyle vatandaşlara daha verimli, daha etkin ve daha hızlı hizmet sunmak amacıyla, farklı birimlerde kullanılmak üzere 12 yeni aracı belediye hizmet araçlarına dahil etti. Araçların bir kısmını Kent Meydanında tanıtan Alaşehir Belediyesi hizmet kalitesini artırmak amacıyla bünyesine kattığı 1 adet Cat marka Ekskavatör (paletli kepçe), 1 adet Atlas Copco marka hidrolik kırıcı, 1 adet Hidromek marka beko loder (kepçe), 1 adet Ford marka çekici tır, 1 adet treyler (dorse), 3 adet Ford marka damperli kamyon, 2 adet Isuzu marka 29+1 kapasiteli Midibüs, 1 adet Isuzu marka pick up 4*2, 1 adet Isuzu marka pick up 4*4 model araçları hizmete sundu.

media-20150904

Gücüne Güç Katmasını Bekliyor

Grup Demirtan Alaşehirden Gücüne Güç Katmasını Bekliyor Alaşehirli hemşerilerimiz Demirtan Kardeşler 9 Eylül Çarşamba günü yayınlanacak 2. turda Alaşehir halkından destek bekliyor. Tv 8 tarafından Türkiye çapında amatör ve profesyonel müzisyenlere yönelik olarak düzenlenen  “Rising Star” şarkı yarışmasının ilk turunda büyük bir başarı göstererek %87 oranında bir oy alarak Jüri üyelerinin ve halkın desteğini alan DEMİRTAN kardeşler 2. Turda daha büyük bir başarı sağlayarak hedeflerinin final olduğunu göstermek istiyorlar. Başarının Öncelikle kendilerinden daha sonrada değerli Alaşehir halkından geleceğine inanan başarılı hemşerilerimizi başta Alaşehir Belediyesi ve Alaşehir halkı olarak yalnız bırakmamanızı temenni ediyoruz.

ala_wifi_meydan

Kent Meydanında Ücretsiz “ÂLÂ WiFi” Dönemi Başladı

Alaşehir Belediyesi kent meydanında ücretsiz internet erişimi için wi-fi projesini hayata geçirdi. Alaşehir Belediyesi tarafından “ÂLÂ WiFi” ücretsiz internet erişimi Alaşehir Halkımızın hizmetine sunulmaya başlandı. Hizmet kısa bir süreliğine test aşamasında olmasına rağmen, ilk uygulamalarda başarılı sonuçlar ve tepkiler aldı. “ÂLÂ WiFi” ye bağlanmak için ; İlçemizde Kent Meydanında kurulan “ÂLÂ WiFi” Ücretsiz internet Erişimi için Cep telefonu, tablet, el bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarınızın kablosuz özelliğini etkin hale getirin. “ÂLÂ WiFi” adlı ağa bağlanın (ağ şifresi istemeyecektir). Bağlandıktan sonra internet tarayıcınızı çalıştırın veya kısa bir süre tarayıcının otomatik açılmasını bekleyin. Ekranınız otomatik olarak giriş sayfasına yönlendirilecektir. Sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız “Kayıt Ol” butonuna tıklayıp istenen bilgilere göre kayıt olunuz. Kayıt olma sırasında istenen bilgileri…

dusman_isgalinden_kurtulus

93. Yıldönümü Kutlama Programı Belli Oldu

Alaşehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıldönümü Kutlama Programı Belli Oldu Alaşehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü programı 5 Eylül Cumartesi günü. Ulusal ve resmi bayramlar ile mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalar yönetmeliğine göre yapılacaktır. Kurtuluş günü etkinlikleri nedeniyle; ilgililerce 5 Eylül Cumartesi günü tüm resmi ve özel işyerleri, meydanlar ile caddeler bayraklarla donatılacaktır. 5 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ DÜZENLENECEK KUTLAMA ETKİNLİKLERİ – Saat 09.00 Şehitliği ziyaret – Saygı duruşu ve İstiklal Marşı – Şeref defterinin Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN tarafından imzalanması – Müftülükçe düzenlenecek Dini program – Saat 10.30’da Çamlık Aile Çay Bahçesinde üzüm yarışması – Öğle namazına müteakiben tüm Camilerde Kurtuluş selası verilmesi – Selalara müteakiben…

media-20150903 (2)

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Dur Durak Bilmiyor

PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DUR DURAK BİLMİYOR Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Mahallelerinde yürüttüğü çim biçme, bakım, ağaç budama ve sulama çalışmalarında adeta zamanla yarışıyor. Park ve Bahçeler ekibi mesaisine sabah 05:30 başlayarak günlük çalışma programını yetiştirmek adına var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Muhtarların ve vatandaşların dilekçeleri doğrultusunda hazırlanan Programa göre çalışma yapılan mahallelerimizden Fatih Mahallesi Selim Gürcan Parkında yeşil alan bakım çalışması, İstasyon mahallesi kaldırım kenarları yabancı ot temizleme işlemi, Kurtuluş Mahallesinde bulunan parklarda yeşil alan bakim çalışmaları, Rauf Denktaş parkı yeşil alan bakim işlemleri, Barış Manço parkı etrafındaki yeşil alanlarda bakım işlemleri, Ecevit meydanı ve asrı mezar altındaki yeşil alanlarda bakım işlemleri, 1.galericiler sitesinde yeşil alan bakım çalışması ve hacıbey mahallesinde kaldırım kenarlarında ve…

media-20150903 (1)

Serinköy Ve Karacalar Mahallesine Ziyaret

Karaçoban dan Serinköy Ve Karacalar Mahallesine Ziyaret Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Vatandaşa en iyi hizmeti verebilmek için başlattığı Mahalle Ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Planlanmış program dahilinde yapılan ziyaretlerde Birim Müdürlerini de yanında bulunduran Karaçoban, Mahallelere yapılabilecek hizmetleri yerinde değerlendirerek en kısa sürede faaliyete geçirmeyi hedefliyor. SERİNKÖY VE KARACALARDA TARIMSAL SULAMA Serinköy Mahallesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, 3000 dönümden fazla araziye sahip olan mahallede su sıkıntısı yaşayan Çiftçi için biri 146 metre diğeri ise 140 metre derinliğinde 2 adet tarımsal sulama sondajı yapılacağının müjdesini verdi. Mahallenin bir başka sıkıntısı olan Caberburhan ve Serinköy arasında bulunan yolda yol sıkıştırma ve bakım çalışmaları için Fen işleri müdürlüğüne talimat verdi. Aynı çalışmaları Karacalar…

media-20150903 (2)

Belediye Çağrı Merkezi Mükemmel İşliyor

Belediye Çağrı Merkezi Mükemmel İşliyor Alaşehir Belediyesi modern belediyecilik anlayışı çerçevesinde halka daha kaliteli hizmet sunabilmek için harekete geçirdiği 444 8 653 numaralı çağrı merkezi çalışmasıyla İlçe Belediyeler içerisinde örnek olma yolunda adım adım ilerliyor. Çağrı Merkezi, belediyecilik ile ilgili her türlü İstek, Şikayet veya Önerileri hızlı bir şekilde kayıt altına alıp çözüm sunabilmek için vatandaşla, belediye arasında adeta iletişim köprüsü kuruyor. Bilgisayar teknolojisi kullanılarak hizmet sunuş yöntemini vatandaşımızın yaşamını kolaylaştıracak şekilde dizayn eden Çağrı Merkezi’nin işleyişi hakkında ilgili personelden bilgi alan Basın birimi, Vatandaşın istekleri, şikayetleri ve memnuniyeti anlamında sorularına cevap buldu. Çağrı merkezi personelinin verdiği bilgiler doğrultusunda günlük ortalama 100 civarında istek ve şikayet alan personel gelen talep doğrultusunda ilgili birimlerle irtibata geçip…

media-20150903

Hayvan Sever Çocuklara Zabıta Desteği

Alaşehirli Hayvan Sever Çocuklara Zabıta Desteği İlçemizde yaşları 13 ila 15 arasında değişen 4 genç kızımız sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı hakkında belediyemize yapmış oldukları müracaatla örnek bir davranış sergilemiş oldular. Alaşehir Ortaokulunda öğrenim gören, Ayşe Şimal YILMAZ, Sezginur ÜREN, Aleyna ÜREN ve İremsu YENİKENT. İsimli hayvan sever çocuklarımız Zabıta personelimizden hayvanların durumları ve barınak hakkında bilgiler aldı. Zabıta personelinden aldıkları bilgiler doğrultusunda sokak hayvanlarının beslenme ve bakımını üstlenecek olan hayvan sever kızlarımız, Zabıta tarafından Alaşehir de hayvan hakları koruma adına çalışmalar yürüten Burcu TAĞ isimli hayvan sever vatandaşa yönlendirildi.

media-20150902 (3)

Mahallelerdeki Sorunları Yerinde İnceliyor

Alaşehir Belediyesi Mahallelerdeki Sorunları Yerinde İnceliyor Alaşehir Belediyesi’nin kırsal alanda bulunan mahallelerde başlattığı hizmet çalışmaları devam ederken, Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, bugüne kadar hizmet alamamış mahalleleri yerinde inceleyerek, sorunları mahalle muhtarı ve halkla birlikte tespit ediyor. Büyükşehir yasasıyla birlikte köylerin mahalle statüsüne dönüşmesinin ardından sorumluluk alanı genişleyen Alaşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde ki sorunları çözmeye devam ediyor. Azıtepe Mahallesinde incelemelerde bulunan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, “Sorunların tespiti, yerinde çözüm üretilmesi, vatandaşların da bilgilerine başvurulması için başlattığımız mahalle gezilerimize ara vermeden devam ediyoruz. Geziler sırasında tespit edilen sorunların en kısa sürede çözümü için gayret gösteriyoruz. Mahalle arasında acil stabilize yapılması gereken yollarımızı gördük. İmkanlarımız dahilinde sorunları çözüme kavuşturacağız. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşam sürmeleri için…

media-20150831 (1)

Asfalt Kaplama Çalışmalarına Hazır

İstasyon Mahallesi Asfalt Kaplama Çalışmalarına Hazır Alaşehir Belediyesi İstasyon Mahallesine yeni kazandırılan Semt Pazarı çevresinde asfaltlama çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı asfaltlama ekibi İstasyon Mahallesi vatan caddesinde semt pazarı olarak kullanılacak alanın, çevre ve ara yollarında asfalt kaplama çalışmalarına başladı. Ekiplerin toplamda 6400 m2 lik kaplama çalışmasını kısa sürede tamamlayıp halkın hizmetine sunacağı belirtildi.

media-20150829 (1)

Sanayi Sitesi 2. Etap Çalışmaları Başladı

Sanayi sitesi 2. Etap çalışmaları başladı Alaşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Barış Mahallesi Yeni Küçük Sanayi sitesinde başlattığı çalışmaların 2. etabına geçti. Fen İşleri Müdürlüğü geçen hafta içerinde sitenin blok caddelerinde yürüttüğü çalışmaları sonlandırarak, Site çevresinde bulunan yolların asfalt ve kaldırım çalışmalarına hız verdi. İlk olarak asfalt kaplama yapılabilmesi için zeminde dolgu işlemlerini yapan ekipler bir yandan da kaldırım bordürü döşeme işlemlerini bitirerek caddenin asfalt kaplamaya hazır hale gelmesini sağlayacak.

media-20150829

Ilıca Mahallesinde Yol İyileştirme Çalışmaları

Ilıca Mahallesinde Yol İyileştirme Çalışmaları Alaşehir Belediyesi yol bakım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalarda merkez mahallelerinden Ilıca Mahallesinde stabilize durumda bulunan yollarda Greyder ve İş Makineleriyle çalışmalarına devam eden ekipler, planlanan program dahilinde diğer mahallelerinde de benzer işlemlere devam edecek.

ucretsiz_wifi

Wi-Fi Projesinde Son 1 Hafta

Wi-Fi Projesinde Son 1 Hafta Alaşehirli gençlerin yoğun talebini kırmayan Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Cumhuriyet meydanında ücretisiz wi-fi hizmetinin 1 hafta içerisinde tamamlanacağını belirtti. Teknik araştırması ve alt yapı çalışmaları tamamlanan projede gerekli donanımsal ekipmanın montaj işlemlerinin yapılması ve deneme çalışmalarının ardından 1 hafta içerisinde Kent Meydanını kapsayan alanda vatandaşlarımıza ücretsiz wi-fi hizmeti verilecek.

fikstur

Fikstür Çekildi

Kurtuluş Etkinlikleri Turnuva Fikstürü Çekildi Alaşehir Belediyesi tarafından Bayan Voleybol takımları arasında düzenlenecek olan ‘Kurtuluş Etkinlikleri Voleybol’ turnuvası Alaşehir’in düşman işgalinden kurtuluş programı çerçevesinde 5 Eylül’de start alacak. Bu yıl düzenlenecek olan “5 EYLÜL” kurtuluş günü etkinliklerinde ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle eğlenceye yönelik herhangi bir etkinlik yapmama kararı alan Alaşehir Belediyesi hazırlanan program çerçevesinde Bayan Voleybol turnuvası düzenledi. Ev sahipliğini Alaşehir Belediye Sporun yaptığı turnuvaya Denizli Gençlik Spor, Balıkesir DSİ Spor ve Bayramiç Belediye Spor katılacak. Turnuvanın maç programı şu şekildedir. 5 Eylül 2015 Cumartesi * 14:00 – 16:00 Alaşehir Belediye Spor – Denizli Gençlik Spor * 17:00 – 19:00 Balıkesir DSİ Spor – Bayramiç Belediye Spor 6 Eylül 2015 Pazar * 10:00 –…

media-20150827

Alaşehir 30 Ağustos’a Hazırlanıyor

Alaşehir 30 Ağustos’a Hazırlanıyor Alaşehir Belediyesi 30 Ağustos pazar günü kutlanacak olan Zafer Bayramı için bakım çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Atatürk Bulvarı orta refüjünde yabani ot temizlemesi, Kenan Evren Meydanında çim biçme ve çevre düzenlemeleri, süs havuzlarının bakım çalışmaları, mevsimlik çiçek adalarının çapalanması ve İlçe jandarma Komutanlığı bahçesinde de yeşil alan bakımı işlemleri yapılarak şehrimizin 30 Ağustos Zafer Bayramına hazır hale gelmesi sağlanacak.

media-20150825 (1)

Asansör Denetimleri Sürüyor…

Zabıtanın Tse Standartlarında Ki Asansör Denetimleri Sürüyor… İlçemiz genelinde bulunan tüm mahallelerde ki asansörler, zabıta himayesinde denetim ve gözetime tabi tutuluyor. Bu konuda ki yönetmeliğin amir hükümlerince Alaşehir Belediye Başkanlığı tarafından TSE ile imzalanan protokol çerçevesinde : Binaların ruhsatlandırılması öncesinde TSE’ce yerinde yapılan incelemenin ardından uygun görülen yerler için verilen yeşil etiket sonrasında, İmar Müdürlüğünce olumlu tescil belgesi düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra da yıl boyunca TSE’nin yaptığı rutin kontrollerde kusurlu görülen taşınmazlarda ki asansörlere, sarı etiket düzenlenerek eksikliklerini düzeltmeleri için bir ay süre verilmektedir. Müteakiben yapılan denetimlerde ise durumları düzelen asansör sahiplerinin etiketleri yeşile dönüştürülerek kullanıma açık hale getirilmektedir. Bir diğer benzer uygulama ise, kullanımı sakıncalı olan kırmızı etiketli asansörler için yapılmaktadır. Bunlar için de, yine aynı şekilde verilen sürenin sonunda zabıta…

media-20150827

Uluderbent Mahallesinde Bakım Çalışmaları

Uluderbent Mahallesinde Bakım Çalışmaları Alaşehir Belediyesi planlanmış program dahilinde yürüttüğü çalışmalarını Uluderbent mahallesinde sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri faaliyetlerine tüm hızıyla devam ederken. Çalışma programında bulunan Uluderbent Mahallesinde Parklarda ve yol güzergahında bulunan yabancı otlarla mücadele ve çim biçme işlemlerinin yanı sıra budama işlemlerini de sürdürüyor

media-20150824 (1)

Karaçoban’a İade-İ Ziyaret

Kaymakam Bilgin’den Başkan Karaçoban’a İade-İ Ziyaret Alaşehir İlçe Kaymakamı Osman BİLGİN, Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN’a iade-i ziyarette bulundu. Geçtiğimiz hafta kendisini ziyaret eden Belediye başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN’ı makamında ziyaret eden Kaymakam Bilgin, Alaşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye Başkan Dr. Gökhan KARAÇOBAN, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtirken, Birlik ve beraberlik içerisinde Alaşehirliler için güzel işler yapacağız” diyerek İlçe Kaymakam Sayın Osman BİLGİN, Maski genel müdürü Yakup KOÇ ve yardımcısı Şehnaz BAŞARAN’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

media-20150825

Kur’an Kursu Mezunlarına Armağan

Başkan Karaçoban’dan Yaz Kur’an Kursu Mezunlarına Armağan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN Gürsu Mahallesi Camii’nde yaz sezonu boyunca Kur’an Kursu eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklara Futbol topu ve Çanta armağan etti. Amaçlarının çocukları camilere teşvik etmek olduğunu ifade eden Karaçoban, “Çocukların devamlı camiye gelmeleri açısından dağıtacağımız hediyelerin teşvik olacağına inandığımız için böyle bir proje gerçekleştirme kararı aldık, Bu amaçla dağıttığımız hediyeler bir nebze de olsa amacına ulaşıyorsa manevi olarak bizim için çok anlamlı olur. Dedi

media-20150825 (3)

Karadağ Mahallesinin Sorunlarını Yerinde İnceledi

Başkan Karaçoban Karadağ Mahallesinin Sorunlarını Yerinde İnceledi Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, daha önce köy olan ve Büyükşehir Yasası ile belediye sorumluluk alanına giren Karadağ mahallesinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, birim müdürleri ile birlikte Karadağ mahallesinde gerçekleştirilen Ziyarette mahalle muhtarı ve vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinledi. Başkan Karaçoban, mahallelerin öncelikli ortak sorunlarının yol, sulama suyu ve içme suyu olduğu tespit ettiklerini, bu sorunların çözümü için muhtarlarla ortak çözüm arayışı içinde olduklarını söyledi. Hizmet için vatandaşlardan gelen bireysel talepleri de değerlendirdiklerini kaydeden Karaçoban, hedeflerinin insan odaklı hizmet olduğu bildirdi. Karadağ mahallesinde yapılacak olan İçme ve Sulama suyu çalışması yapılacak alanı yerinde inceleyen Başkan Karaçoban, Maski ile birlikte çalışmaların kısa sürede başlayacağını belirtti.

media-20150827

Belediye Başkanı Sporcuları Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Sporcuları Ziyaret Etti Alaşehir belediye başkanı Dr Gökhan KARAÇOBAN İlçe spor tesislerinde sporcuları ziyaret etti. Sporcularla sohbet eden Karaçoban, çalışma alanlarını ve ekipmanlarını da inceledi. Sağlıklı hayat için sporun önemine değinen başkan Karaçoban, Spor okullarımız sayesinde binlerce çocuğumuzu kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp sporu sevdirme gayretine girdik. Sporun ve sporcunun hep yanında olduk. Genç neslimizin daha iyi seviyelere gelmesi ve topluma faydalı insanlar olabilmesi için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Dedi

media-20150825 (1)

Karaçoban’dan İş Yeri Açılışı Ve Ziyaret

Başkan Karaçoban’dan İş Yeri Açılışı Ve Ziyaret Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, İlçemizde yeni hizmet verecek olan bir iş yerinin açılışını yapıp, yeni açılmış olan başka bir iş yerini de ziyaret etti. İlçemiz Yenice Mahallesi Kent Meydanında 2. şubesini açan Vodafone Çağrı gsm iş yerinin açılışını yapan Başkan Karaçoban; Ticari hayatın canlanmasına katkı veren işletme sahibini tebrik ederken yeni iş yerinin hayırlı olması dilekleriyle açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından vatandaşlarla sohbet etme fırsatı bulan Başkan Karaçoban yapılan hoş sohbetin ardından, İlçemizde geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Şekerzade tatlıcı dükkanını ziyaret ederek. Hal hatır sordu.

media-20150821 (2)

Sanayi Sitesinde Asfalt Kaplama Çalışmaları

Sanayi Sitesinde Asfalt Kaplama Çalışmaları Alaşehir Belediyesi sanayi sitesinde asfalt kaplama çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü, İlçemiz Barış mahallesi Yeni küçük sanayi sitesinde geçtiğimiz günlerde alt yapı malzemesi serilen caddede asfalt kaplama çalışmalarına başladı. toplamda 4600 m2 asfalt kaplama yapılacak olan caddenin kısa sürede tamamlanacağı bildirildi.

media-20150817 (1)

Ilgın Köy Mahallesinde Bakım Çalışmaları

Park Ve Bahçeler Ekibinden Ilgın Köy Mahallesinde Bakım Çalışmaları Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü planlanmış program dahilinde yürüttüğü bakım çalışmalarına Ilgın köy mahallesinde devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yapmış olduğu çalışmalarda mahallede bulunan ve fizyolojik ömrünü tamamlamış ağaç dallarının alınması, yol kenarlarında bulunan yabancı otları temizlemesi, yaya ve araç trafiğini aksatan ağaçlarda alttan budama işlemlerinin yanı sıra mahallede bulunan kaldırım ve refüjlerdeki ağaçların sulama işlemleri yapıldığı belirtildi.

media-20150817 (2)

Başkandan Gürsu Mahallesine Ziyaret

Başkandan Gürsu Mahallesine Ziyaret Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN’ın geleneksel olarak her hafta Cuma günü yaptığı ziyaretler kapsamında bu hafta Gürsu Mahallesini ziyaret etti. Cuma Namazı çıkışında vatandaşlarla bir araya gelen Karaçoban, mahalle sakinleriyle sohbet edip sorunlarını dinledi. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN’A mahalle ziyaretlerinde Belediye Meclis üyesi Hasan ALICI, Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ ile Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hüseyin SOMUNCU eşlik etti. Mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri tarafından ilgi ile karşılanan Başkan Karaçoban, “Büyükşehir uygulamaları neticesinde ilçemize bağlı birer mahalle haline gelen eski belde ve köylerimizi sık sık ziyaret ederek buralarda ikamet eden vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Sıkıntıların çözümü ve taleplerin alınması noktasında bu ziyaretlerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarımızın…

media-20150819 (3)

Park Bahçeler Müdürlüğünden Yoğun Mesai

Park Bahçeler Müdürlüğünden Yoğun Mesai Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü aralıksız devam eden bakım çalışmalarını merkez mahallelerin tüm noktalarında sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler planlanmış programlar dahilinde devam eden çalışmalarda, Yeni mahalle Atatürk parkı yeşil alan bakımı ve çim budama işlemleri, İstasyon mahallesi güreş alanında çim bakımları, Kurtuluş mahallesi Alparslan Türkeş Meydanında çevre düzenlemeleri ve çim biçme işlemleri, Fatih mahallesi kaldırımlarda bulunan yabancı otlarla mücadele işlemleri ve Akarca mahallesi yeşil alan bakımları ve çim biçme çalışmaları sürdürülmektedir.

media-20150817 (2)

Çanakkale Şehadet Alaşehirlileri Büyüledi

Çanakkale Şehadet” Alaşehirlileri Büyüledi Çanakkale Savaşı’nı konu alan ‘Çanakkale Şehadet’ adlı tiyatro oyunu Alaşehir Kent Meydanında sahnelendi. Yoğun ilginin olduğu tiyatro gösterimi vatandaşların büyük beğenisini topladı. Ankara Orta oyuncuları tiyatro ekibinin sahnelediği, Ünal Çeken tarafından yazılıp yönetilen oyunda Ünal Çeken, Gamze Köse, Büşra Daştanbek, Aykut Yıldırım, Oktay Ayaz, Yasemin Uyar, Volkan Ayyıldız ve Özcan Bahar gibi tiyatro sanatçıları sahne aldı. Alaşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla sahnelenen oyun Alaşehirlilerden Alaşehirlilerden tam not aldı. Yoğun ilginin olduğu oyun Alaşehirliler tarafından büyük beğeni topladı. Programın sonunda Alaşehir Belediye Başkan Vekili Hasan ALICI oyuncuları kutlarken, Alaşehir anısına oyunun yazarı ve yönetmeni Ünal Çeken’e çiçek vererek teşekkür etti.

media-20150820 (3)

Karaçoban’dan Voleybolculara Moral Yemeği

Karaçoban’dan Voleybolculara Moral Yemeği Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, önümüzdeki sezon Bayanlar Voleybol 3. Ligi’nde mücadele edecek olan Alaşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı ile yemekte bir araya geldi. Ev sahipliğini Alaşehir’in güzide mekanlarından Kebap evinin yaptığı yemeğe Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Meclis üyesi Hasan ALICI, Kulüp Başkanı Derman ÖZDEMİR, Teknik ekip ve Voleybolcular katıldı.

media-20150817 (2)

Sanayi Sitesinde Asfalt Çalışmaları

Sanayi Sitesinde Asfalt Çalışmaları Asfalt sezonuna çok hızlı giren Alaşehir Belediyesi çalışmalarına sanayi sitesinde devam ediyor. Kurtuluş mahallesi yeni küçük sanayi sitesi b blok 1 nolu caddede asfalt kaplama yapmak için çalışmalara başlayan Fen işleri ekibi asfalt kaplama öncesi kullanılan sıkıştırılmış alt yapı malzemesini alana serme işlemlerini sürdürüyor.

media-20150812

Çağrı Merkezi Faaliyete Geçti

Alaşehir Belediyesinde Çağrı Merkezi Faaliyete Geçti Alaşehir Belediyesi modern belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirilen projeler kapsamında halka daha kaliteli hizmet sunabilmek için 444 8 653Mi numaralı Çağrı Merkezi’ni ve e-belediye uygulamasını faaliyete geçirdi. Çağrı Merkezi, belediyecilik ile ilgili her türlü İstek, Şikayet veya Önerileri hızlı bir şekilde kayıt altına alıp çözüm sunabilmek için vatandaşla, belediye arasında adeta iletişim köprüsü kuruyor. Bilgisayar teknolojisi kullanılarak hizmet sunuş yöntemini vatandaşımızın yaşamını kolaylaştıracak şekilde dizayn eden Çağrı Merkezi Projesi, klasik yöntemlerin dışında vatandaşların sözlü veya şifai taleplerini bir iş emrine dönüştürüyor. Çağrı Merkezi Sistemi Nasıl İşler ? Vatandaş İstek, Şikayet veya Önerisini 444 8 653 nolu özel hattı arayarak, Çağrı Merkezi personellerine belirttikten sonra ya da www.alasehir.bel.tr adresine girerek e-belediye alt…

media-20150813

Kaldırım Yenileme Çalışmaları

Baklacı Mahallesinde Kaldırım Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor İlçemiz sınırları içinde bulunan Baklacı Mahallesi mecit sokakta kaldırım bordürü ve kaldırım çalışmaları devam ediyor.  

media-20150820 (1)

Her Yer Bayraklarla Donatılıyor

Terörü Lanetliyen Alaşehir’de Her Yer Bayraklarla Donatılıyor Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN son günlerde yeniden ülke gündeminin ilk sırasına oturan terör saldırılarına karşı birlik ve beraberliğimizi göstermek amacıyla bayrak asma çağrısı yaptı. Belediye hizmet binaları ve Cumhuriyet Meydanının bayrakla donatılması talimatı veren ve vatandaşa da evlerine ve iş yerlerine bayrak asma çağrısı yapan Başkan Karaçoban, Alaşehirlilerin, ülkenin bölünmez bütünlüğü konusunda hassasiyetinin oldukça yüksek olduğunu belirterek “ Nereden, hangi gerekçeyle olursa olsun terörü destekleyenleri ve terörün içinde olanları kınıyor ve lanetliyoruz. “ dedi.

media-20150821

Karaçoban Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Başkan Karaçoban Muhtarlarla Bir Araya Geldi Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, mahalle muhtarları ile yaptığı toplantıda, belediye hizmetleri hakkında bilgi verip muhtarların taleplerini dinledi. Ticaret odası konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle konuşmasını şu şekilde açtı; Terörün siyasi hesaplarla, her gün bir başka coğrafyayı dağladığı zor bir süreç yaşadığımız şu günlerde; Terörle netice alma hesabı yapanları akim bırakacak tek yol, milletimizin sağduyu ve istikametini her şeye rağmen koruması, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermemesidir. Bu vesile ile, Şehit edilen güvenlik görevlilerimize cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve yakınlarına sab-ı cemil niyaz ediyorum. dedi Konuşmasına Alaşehir belediyesinin çalışma programı hakkında devam eden Başkan Karaçoban, Öncelikli olarak…

media-20150817 (1)

Kilitli Parke Bakımları Devam Ediyor

Kilitli Parke Bakımları Devam Ediyor Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin belli noktalarında bulunan kilitli parke yollarda oluşan bozuklukları da düzeltiyor. Çalışmalar dahilinde Beşeylül Mahallesi Osman Akça Caddesi üzerinde bulunan yolda çalışma yapan ekipler bakıma ihtiyaç duyulan yollarda çalışmaların devam edeceğini belirtti. Çalışmaların aralıksız devam edeceği ve her noktaya eşit hizmet götürüleceği kaydedilen açıklamada, Alaşehir Belediyesinin tüm ekiplerinin ilçenin daha yaşanabilir bir yer haline gelmesi için çalıştıklarına vurgu yapıldı.

media-20150814 (1)

Sarıkız Deresinde Islah Çalışmaları

SARIKIZ DERESİNDE ISLAH ÇALIŞMALARI Alaşehir Belediyesi ve DSİ’nin ortaklaşa yürüttüğü Sarıkız deresi Baklacı mevkisi ıslah çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarda Dere yatağında bulunan yabani çalıları ve yabani otları temizleyerek alanı açan Park ve Bahçeler ekibi, DSİ ekibinin dere yatağındaki ıslah çalışmalarından sonra tekrar bakıma alınacağını bildirdi.

media-20150813 (1)

Salı Pazarında Habersiz Denetim

Salı Pazarında Habersiz Denetim Alaşehir Belediyesi, Zabıta Müdürlüğünce görülen lüzum üzerine; 11 ağustos 2015 salı günü sabah erken saatlerde kapalı pazar yerinde görevlendirilen personelini denetlemek ve pazar yerinde ki düzeni yerinde görmek için Zabıta Müdürü Erol Kacar tarafından teftişe çıkıldı. İş bu minval dahilinde; Pazar Yeri Şefi Murat İşler ile de ikili istişare yapan Kacar, buradan aldığı ön bilgiler doğrultusunda sahada görev yapan personele ilaveten gelen takviye ekiple birlikte pazar yerinde, kontrol ve incelemelerde bulundu. Denetimler esnasında yer yer kendileriyle karşılaşan müşterilerin de isteklerini dikkate alan ekipler, esnaflardan gelen talepleri de ilgili makamlara iletmek üzere tek tek not aldılar. Genel anlamda kurallara uyan ve sorumlu davranan esnafın yanı sıra, kısmen de olsa kontroller esnasında hatalı bulunan pazarcıları uyaran ve düzeltilmesi için makul süre veren zabıta…

media-20150812 (1)

Yol Bakım Çalışmalarına Devam Ediyor

Alaşehir Belediyesi Yol Bakım Çalışmalarına Devam Ediyor Alaşehir Belediyesi İlçemize bağlı olan mahallelerinde ulaşım kolaylığını sağlamak için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerle yürütülen çalışmalarda Karacalar Mahallesi ve Çarıktekke Mahallesinde bozulan yollarda dolgu malzemeli bakım ve onarım çalışmaları tamamlanırken bir diğer Mahallemiz olan Dağhacıyusuf Mahallesinde ise malzemeli bakım ve onarım çalışmaları devam etmektedir.

media-20150812

Kilitli Parke Bakımlarını Sürdürüyor

Alaşehir Belediyesi Kilitli Parke Bakımlarını Sürdürüyor Alaşehir Belediyesi Merkez ve Kavaklıdere Mahallesinde deformasyona uğramış kilitli parkelerin bakımlarını yapıyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Bayındırlık personeli tarafından yapılan çalışmalarda kilitli parke kaplı olan yollarda oluşan bozulmalara ağırlık verildi. Merkez mahalleler ve Kavaklıdere mahallesinde başlayan çalışmalara diğer mahallelerde de devam edilecek.

media-20150821 (1)

Sathi Kaplama Çalışmaları

Sathi Kaplama Çalışmaları Alaşehir Belediyesi Merkez mahallelerinde sathi kaplama çalışmalarına devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekiplerin yürüttüğü çalışmalar dahilinde Şeyh sinan mahallesi ali koş caddesine 4500 m2 sathi kaplama çalışması yapan ekipler Hacıbey Mahallesi kurudere sokak ve cevizli sokakta ise 11000 m2 sathi kaplama yaparak iki mahallede toplamda 15500 m2 kaplama çalışmasını tamamladı. Yetkililerin yaptığı açıklamada çalışmaların öncelik sırasına göre planlanan programlar dahilinde devam edeceği belirtildi.

media-20150821

Karaçoban Büyükşehir Koordinatörünü Ziyaret Etti

Başkan Karaçoban Büyükşehir Koordinatörünü Ziyaret Etti Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, göreve yeni atanan Manisa Büyükşehir koordinatörü Akif CEYLAN’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Büyükşehir Meclis üyeleri Ali UÇAK ve Ziya ELMALI ile birlikte katılan Başkan KARAÇOBAN, Koordinasyon merkezinin ilçede yapılacak çalışmalarda kilit rol alacağını belirtirken, Göreve yeni atanan koordinasyon müdürü Akif CEYLAN’ın ilçede yıllarca idarecilik yapmış, Alaşehir’i coğrafi konum açısından tanıyan, sorunları ve ihtiyaçları konusunda en doğru hizmetin, Alaşehir halkına aktarılması anlamında Belediyemize yardımcı olacağına inancımız tamdır. Dedi.

media-20150817 (1)

Girelli Mahallesinde Yol Bakım Çalışmaları

Girelli Mahallesinde Yol Bakım Çalışmaları Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Mahallelerinde oluşan yol bozukluklarını gidermeye devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalarda, Girelli mahallesinde bulunan ekipler, deformasyona uğramış yollarda, dolgu malzemesi kullanarak iş makinelerinin yardımıyla düzeltme işlemlerini sürdürüyor.

media-20150818

“Grup Demirtan” Alaşehirden Destek Bekliyor

“Grup Demirtan” Alaşehirden Destek Bekliyor Tv 8 tarafından Türkiye çapında amatör ve profesyonel müzisyenlere yönelik olarak düzenlenen “Rising Star” şarkı yarışmasına katılacak olan Alaşehirli hemşerilerimiz GRUP DEMİRTAN’a desteklerinizi bekliyoruz. Bu akşam saat:20.00 de başlayacak olan programda şehrimizin sevilen müzik gruplarından olan Demirtan kardeşlere destek olmak için bu adımları izlemeniz gerekecektir. 1- Öncelikle Google Play Store ve AppStore marketlerinden birine girip arama satırına “Tv8 Yan Ekran” yazıyor ve uygulamayı buluyoruz, 2- Sonrasında “yükle” butonuna tıklayıp uygulamayı indirip yüklüyoruz, 3- Uygulamayı çalıştırdığımızda kısa bir tanıtım videosu geliyor. Ekrana dokunarak bu videoyu geçebilirsiniz, 4- Uygulamaya Facebook ya da Twitter hesabımız ile giriş yapıyoruz, 5- Program ekranında biraz sonra yarışacak yarışmacının resmi çıkıyor, 6- Yarışmacı televizyonda yarışmaya başlayınca oylama…

media-20150811

Kaymakam Bilgin’e Hoşgeldin Ziyareti

Başkan Karaçoban’dan Yeni Kaymakam Bilgin’e Hoşgeldin Ziyareti Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN ve Meclis üyeleri, İdare Amirleri kararnamesi ile Alaşehir Kaymakamlığına atanan Osman BİLGİN’i makamında ziyaret etti Yeni atanan Alaşehir Kaymakamı Osman BİLGİN’i tebrik ederek, görevinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, “Alaşehir gelişen ve değişen bir ilçe olma yolunda ilerlemektedir. İki kurum arasında daha önce çok anlamlı projelere imza attık. Bundan sonra da yine el ele vererek Alaşehir halkına en iyi hizmeti sunacağımıza inanıyoruz dedi.

ucretsiz_wifi

Ücretsiz Wi-Fi Müjdesi

Karaçoban Dan Gençlere Ücretsiz Wi-Fi Müjdesi Alaşehir Belediyesi son yılların en önemli ihtiyacı durumundaki internet hizmetini kent meydanının en yoğun noktalarında ücretsiz erişim sağlamak için çalışma başlattı. İnternetin hayatın vazgeçilmezleri arasına girdiğini, gençlerin artık iletişim teknolojilerinin her türlüsünü etkin şekilde kullandığını ifade eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, “Gençlerimizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını iyi biliyor ve çözüm odaklı projeler ile karşılarına çıkıyoruz. Alaşehirli gençlerimizin yaşam standartları yüksek, huzurlu ve güvenli bir kentte yaşamalarını istiyorum” dedi. Karaçoban, wi-fi projesinin ilgili birim tarafından hazırlanarak en kısa sürede hizmete sunulacağını belirtti.

media-20150820

Şehitlerimiz İçin Anlamlı Hareket

Alaşehir Belediyesi Yaz Spor Okulundan Şehitlerimiz İçin Anlamlı Hareket Alaşehir Belediyesi Yaz spor okullarında bulunan Kocaman yürekli Minik sporcular, antreman öncesi şehitlerimizi unutmadı. Son günlerde artan terör olaylarında Şehit düşen Askerlerimiz ve Polislerimiz için sahaya Türk Bayrağı ve antreman malzemelerinden Türkiye yazarak çıkan genç sporcular. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde küçücük bedenlerinde kocaman yürekleri olduklarını gösterdiler.

media-20150817

Baklacı Mahallesinde İşlem Tamam

Baklacı Mahallesinde İşlem Tamam Alaşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde yapımına başladığı Baklacı Mahallesi mecit sokaktaki asfalt ve bordür çalışmalarının sonuna geldi. Yapılan çalışmalarda 320 m2 alanda bordür ve asfalt çalışmaları yapıldığı bildirildi. Çalışmaları yakından takip eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Öncelikli olarak acil ihtiyaç duyulan mahallelerde asfaltlama çalışmalarımıza hız verdik. Bu çalışmaları yaparken gelişi güzel değil, ileriye dönük projelerin hayata geçirilebileceği şekilde titiz bir çalışmayla sürdürüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında mahallelerimizde asfaltı eksik olan noktalardan başlayarak, bakım ve onarım yapılacak bölgelere doğru hareket ediyoruz. İnşallah hep birlikte daha güzel bir Alaşehir inşa edeceğiz. Ekiplerimiz, inanılmaz bir yoğunluk ve özveriyle çalışıyorlar. dedi

media-20150814 (2)

Killik Mahallesinde Peyzaj Çalışmaları

Park Ve Bahçeler Müdürlüğü Killik Mahallesinde Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yoğun mesai programı çerçevesinde yeni mahallelerinde çalışmalarına devam ediyor Planlanmış program dahilinde devam eden çalışmalarda Killik mahallesinde bulunan park ve bahçeler ekibi Mahalle merkezinde çim biçme ve yabancı otları temizleme çalışmaları yaparken, Killik Mahallesi Jandarma Komutanlığı Bahçesinde ise ağaç budama ve peyzaj işlemleri yapıldı.

media-20150811 (1)

Birim Müdürlüklerine Yeni Atama

Alaşehir Belediyesinden Birim Müdürlüklerine Yeni Atama Alaşehir Belediyesi bünyesinde köklü bir değişime giderek 6 birim Müdürlüğüne yeni atamalar yaptı. Yapılan atamalar neticesinde, Zabıta Müdürlüğü kadrosuna, Zabıta Müdür Vekilliği yapan Erol KACAR asil olarak, Temizlik İşleri Müdürlüğü kadrosuna, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünü vekâleten yürüten Erdal VATANSEVER vekâleten, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü kadrosuna, Kurumumuzda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Muammer İBİŞOĞLU vekâleten, Mali Hizmetler Müdürlüğü kadrosuna, Mali Hizmetler Memuru İsa ERBAY vekâleten, Yazı İşleri Müdürlüğü kadrosuna Mali Hizmetler Müdürlüğü’nü vekâleten yürütmekte olan Hasan ERAYBAT vekâleten ve Boş durumda olan Muhtarlıklar Müdürü kadrosuna, Ziya DEMİREL vekâleten atanmıştır. BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR Yapılan değişikliğin bir Bayrak yarışı olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, bu güne kadar hizmet eden birim…

festival

Beşeylül Festivali İptal Edildi

Beşeylül Festivali İptal Edildi Alaşehir Belediyesi, büyük bir coşkuyla düzenlenmesi için tüm hazırlıklarını tamamladığı Beşeylül Festivali’nin, son dönemde artan terör olayları ve art arda gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Konu hakkında bir açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN “Hepimizin bildiği gibi yakın coğrafyamız kan gölüne dönmüş durumda. Vatanımız ve Bayrağımız için zor şartlarda fedakarca görev yapan askerlerimizle polislerimize kalleşçe saldırılar oldu. Bu saldırılarda vatan sevdalısı, bayrak sevdalısı, yiğit polislerimizi ve askerlerimizi şehit verdik. Terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Ülke olarak bu acılar bizleri derinden yaraladı. Yaşanan hüzün de, acı da yüreklerimizde hala sımsıcak. Biz biliyoruz ki, bu saldırılar bizim…

media-20150814

Kapalı Ceza Evi Bahçesine Belediye Eli

Alaşehir Kapalı Ceza Evi Bahçesine Belediye Eli Alaşehir Belediyesi İlçe sınırları içerisinde bulunan kamu kurum ve kuruluşların bahçe düzenlemelerine devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda İlçe sınırlarında bulunan kamu kurum ve kuruluşlardan gelen sözlü ve yazılı talepler doğrultusunda oluşturulan program dahilinde Alaşehir M tipi Kapalı Ceza evi bahçesinde Peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalarda bahçe düzenlemeleri, çim kesme işlemleri, ağam budama işlemleri ve yabani otlarla mücadele işlemleri yapıldı.

media-20150810

Belediye Araç Takip Sistemine Geçecek

Alaşehir Belediyesi Araç Takip Sistemine Geçecek Alaşehir Belediyesi teknolojiyi kullanmada sınır tanımıyor. Belediye Müdürlüklerinin envanterinde bulunan araçların takibi, hizmet kalitesi ve verimliliğin artması için araç takip sistemi kurulacak. Araç takip sistemi ile 7 gün 24 saat araçların işe başlama ve iş bitirme zamanlarının takibi, hız, rölanti, konum, günlük yapılan kilometre vb. bilgileri takip edilecek. Bu sayede yakıtta %15 tasarruf, rölanti sürelerinde düşüş, hızlı, agresif ve devirli sürüşte azalma, doğru rota kullanımı, uygunsuz kullanımda azalma, bakım maliyetlerinde azalma, 87 Mahalleli Alaşehir’e hizmet veren resmi araçların konum bilgisi ile daha hızlı iletişim ve verimlilik sağlanacak. Araç takip sistemine çok kısa sürede geçilecek. Araştırmalarımız devam ediyor.

media-20150814

Belediye Personeline Sağlık Protokolü

Alaşehir Belediyesinden Personeline Sağlık Protokolü Alaşehir Belediyesi ile Grand Medical Hastanesi arasında imzalanan protokol ile Belediye çalışanları ve birinci derecede ki akrabaları (eş, çocuk, anne, baba) ucuz sağlık imkanından yararlanabilecek. Tüm belediye çalışanları ve yakınlarını kapsayan sağlık protokolü ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) güvencesini kullanacak personele; muayene, laboratuvar tahlilleri, radyolojik tetkikler, doğumlar ve ameliyatlarda yüzde 20 oranın da indirim yapılacak. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, belediye personeli ile birinci derece yakınlarının ucuz ve kaliteli sağlık hizmetleri alması anlamında Grand Medical Hastanesi ile yapılan ‘Sağlık Protokolü’nün hayırlı olmasını diledi. Alaşehir Bölgesi’nin devletin sağlık yatırımı açısından şanssız bir ilçe olduğuna da dikkat çeken Belediye Başkanı Dr.Gökhan KARAÇOBAN bu tablonun değişmesi ve tüm halkın en güzel ve…

media-20150811 (1)

Belediye Başkanı Personelini Unutmuyor

Alaşehir Belediye Başkanı Personelini Unutmuyor Alaşehir Belediyesi Kurumsallaşma çalışmaları kapsamında başlatılan ve halka hizmet veren tüm personelinin motiveye ihtiyaç duyduğunu düşünerek, her ay doğum günü kutlama kartı gönderiyor. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, yaklaşık bir yıldır devam eden uygulamamızda Belediye ile personel arasındaki ilişkiyi sadece iş ilişkisi olmaktan çıkartıp, aile ortamı oluşturmak ve motivasyonlarını artırmak olduğunu yıl içerisinde bir defa olsun hatırlamak, motive etmek gibi bir görevimizin olduğunu hep hissediyordum diyerek hislerini ifade eden Karaçoban, personelimizi mutlu etmek görevi olduğunu belirterek her ay doğum günü olan tüm personellerimize takibinin İnsan Kaynakları ve Eğitim Şefliği tarafından yapılan doğum günü kutlama kartlarının tüm personele ulaştırıldığını söyledi.

media-20150814 (3)

Ahşap Kent Mobilyalarının Bakımı Yapıyor

Alaşehir Belediyesi Ahşap Kent Mobilyalarının Bakımı Yapıyor Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Asli görevleri içerinde bulunan çevre düzenlemeleri çerçevesinde Kent Meydanı, Kenan Evren Meydanı ve Atatürk Bulvarında bulunan ahşap oturma gruplarının bakımlarını yapıyor.

media-20150727 (1)

Manisa Şehidini Göz Yaşlarıyla Uğurladı

Manisa Şehidini Göz Yaşlarıyla Uğurladı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Astsubay Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz için Salihli Hamidiye Camisinde düzenlenen cenaze töreninde Alaşehir Belediye Başkan Vekili Hasan ALICI, Başkan Yardımcısı Muammer İBİŞOĞLU, Belediye Meclis üyeleri Murat BİBER, Bilgehan NOYAN, Milliyetçi Hareket Partisi Alaşehir İlçe Başkanı Hüseyin SOMUNCU ve Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa KORKUSUZ da hazır bulundu. TERÖRE LANET YAĞDI Şehidin naşı “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları eşliğinde camiye getirilirken gözyaşları sel oldu. Hastaneden camiye kadar olan yaklaşık 1 kilometrelik mesafe boyunca ellerinde Türk bayrakları ile cenaze aracının önünde yürüyüş yapan vatandaşlar teröre ve terör örgütlerine lanetler yağdırdı. Kaldırımda bulunan vatandaşlar da…

media-20150807 (3)

Uluderbent Mahallesinde Yol Bakım Çalışmaları

Uluderbent Mahallesinde Yol Bakım Çalışmaları Alaşehir Belediyesi aralıksız sürdürdüğü yol bakım ve onarım çalışmalarına Uluderbent Mahallesinde devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin planlanmış program dahilinde yürüttüğü çalışmalarda, Uluderbent Mahallesinde devam eden bozulmuş ve yağışlardan etkilenmiş yolların yapımının yanı sıra yol kenarında bulunan bordür çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

media-20150806 (3)

Kavaklıdere Mahallesinde Yoğun Mesai

Kavaklıdere Mahallesinde Yoğun Mesai Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğünün tam gün mesaisi yaptığı mahallede Çevre düzenleme ve temizlik çalışmaları yapıldı. Kavaklıdere Mahallesinde Yoğun mesai harcayan Belediye çalışanları Mahalle girişinde bulunan ana cadde ve mahalle içerisinde bulunan ara caddelerde çim biçme işlemleri, ağaç budama ve yabancı otlarla mücadele işlemlerini yürüten Park ve Bahçe ekipleri, Temizlik İşleri personeli ile koordineli çalışarak temizlik işlerini de tamamladı.

media-20150812 (1)

İstasyon Mahallesi Asfalt Kaplamaya Hazır

İstasyon Mahallesi Asfalt Kaplamaya Hazır Alaşehir Belediyesi İstasyon Mahallesinde yapılan semt pazarının çevre yollarını, asfalt kaplamaya hazır hale getirdi. Fen İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde alt yapı çalışmaları anlamında yağmur suyu drenaj hattı ve kanalizasyon çalışmaları yapılan İstasyon Mahallesi semt pazarı çevresinde, üst yapı çalışmalarını da son aşamaya getirdi yapılan işlemlerde asfalt kaplama için yapılan zemin sıkıştırma işlemlerinin yanı sıra kaldırım betonlama işlemleri de yapıldı.

media-20150729

Karaçoban Basın Bayramını Kutladı

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban Basın Bayramını Kutladı Alaşehir Belediye başkanı Gökhan Karaçoban Türk Basını’nda sansürün kaldırılmasının yıl dönümü nedeniyle Alaşehir’de görev yapan Ulusal ve yerel basın çalışanlarına kahvaltı verdi. Sarıkız Restoran’t verilen kahvaltıda basın çalışanlarıyla sansürün kaldırılmasını ve güncel konuları değerlendiren sohbet etti. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Türk basınında sansürün kaldırılışının 107. yılı nedeniyle siz basın çalışanlarıyla sohbet, güncel konuları değerlendirme amacıyla kahvaltıda buluşmayı düşündük. Basın her zaman bizim gözümüz kulağımızdır. İyi haberi de, kötü haberi de basın yoluyla öğrenebiliriz. Önemli olan basın çalışanlarının haberi amacından saptırmadan okurlarına, dinleyenlerine doğru olarak aktara bilmesidir. Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunuyor. Sizler…

media-20150807 (2)

Fatih Mahallesinde Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor

  Fatih Mahallesinde Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor Asfalt sezonunun açılmasıyla hareketli günler geçiren Alaşehir Belediyesi merkez mahallelerinde asfalt kaplama çalışmalarına hız verdi. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü mesai programında, aralıksız devam eden çalışmaların başında gelen sıcak asfalt çalışmalarına Fatih Mahallesinde devam ediyor. Tempoyu yüksek tutan Fen İşleri ekibi Zübeyde Hanım caddesindeki çalışmalarında asfalt işlemlerinin yanı sıra kaldırım bordürü döşeme ve kaldırımlara beton atma işlemlerini de gerçekleştiriyor. Hacıbey Mahallesi ve Fatih Mahallesinde başlatılan çalışmalarda yaklaşık 9 bin metrekarelik asfalt kaplama ve bordür çalışması yapılacağı bildirildi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hacıbey Mahallesinde Ağaç Budama İşlemleri

Hacıbey Mahallesinde Ağaç Budama İşlemleri Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehir Hacıbey Mahallesindeki ağaç ve yaya trafiğini aksatan ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı. Ağaç budama işlemleri, Fen İşleri müdürlüğünce devam eden yol yapım çalışmalarına engel olmaması amacıyla devam ediyor. Ayrıca görüşü engelleyen yerlerdeki budama işlemleri, oluşabilecek kaza riskini en aza indirmiş olurken, bir taraftan da yolların üzerine eğilmiş dallarda göz estetiğine uygun bir şekilde budanarak, ilçemizin genel görüntüsü daha güzel hale getiriliyor.

media-20150807 (1)

İrice Deresinde Islah Çalışmaları

Alaşehir Belediyesinden İrice Deresinde Islah Çalışmaları Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şehir merkezinde bulunan İrice Deresinin ıslah çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN; Fen işleri müdürlüğü ekiplerimizin yürüttüğü çalışmalar dahilinde İstasyon Mahallesi 2. Demir yolu geçidi mevkiinde bulunan İrice deresinde, öncelikle kış aylarında aşırı yağışların taşkınlara yol açmaması açısından beton kanal çalışmaları ve dere içi temizlik işlerini tamamlayıp. Sonrasında yapılacak çevre düzenlemeleriyle birlikte daha kullanışlı ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır dedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alaşehir Belediyesinden Ağaç Sulama Çalışmaları

Alaşehir Belediyesinden Ağaç Sulama Çalışmaları Alaşehir Belediyesi, kent merkezindeki refüjlerde ve kaldırımlarda dikili olan ağaçların yaz mevsiminde kurumaması için sulama çalışmalarına devam ediyor. Alaşehir belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yaz mevsimi bakım işleri dahilinde yürüttüğü çalışmalarda. Aşırı sıcakların bastırması ve yeterli yağışların yaşanmaması nedeniyle aşırı su ihtiyacı duyan ağaçların kurumaması için harekete geçen Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir sulama ekibi kurarak, şehir merkezinden çevre yoluna kadar olan güzergâhtaki refüjlerde ve kaldırımlarda dikili olan ağaçların kurumaması için sulama çalışmalarını sürdürüyor.

kirgizistan

Alaşehir’e Kırgızistan Dan Kardeş Şehir

Alaşehir’e Kırgızistan Dan Kardeş Şehir Alaşehir Belediyesi Kırgızistan’ın Oş Büyükşehir Belediyesine bağlı Nookat İlçesinden gelen kardeş şehir olma talebini Belediye Meclisine sunarak oy birliği ile olur kararı aldı. Uluslararası Yerel Yönetimler İşbirliği Derneği tarafından Belediyemize ulaşan talep yazısı şu şekildedir; Sayın Başkanım, Yerel yönetimler arası ilişkilerin güçlendirilmesi, halklarımız arasındaki yakınlaşmayı ve ülkeler arası ilişkilerimize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Derneğimiz Türkiye’de ki belediyeler ile kültür coğrafyamız olan Türk dünyasındaki belediyeler arasında kardeş şehir ilişkilerinin kurulması bu ilişkilerin geliştirilmesi ve yerel yönetimler arasında iş birliği ve tecrübe paylaşımı yapılması alanında çalışmalar yürütmektedir. Kırgızistan’ın Oş Büyükşehir Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyemizle 1998 yılında imzalanan protokol ile kardeş şehir olmuştur. Kardeş şehir ilişkilerinin güçlendirilmesi kültürel, ekonomik, turizm alanlarında iş birliği yapılmasın…

media-20150807

Çakırca Ali Mahallesinde Yol Bakım Çalışmaları

Çakırca Ali Mahallesinde Yol Bakım Çalışmaları Alaşehir Belediyesi aralıksız devam eden yol bakım çalışmalarını Çakırca Ali Mahallesinde sürdürüyor Fen İşleri Müdürülüğünün yürüttüğü çalışmalarda kazılan ve yağmurlardan etkilenen yollarda malzemeli onarım ve bakım çalışmaları sürüyor.

media-20150806

Başkan’dan Filenin Sultanlarına Ziyaret

Başkan’dan Filenin Sultanlarına Ziyaret Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Bayanlar Voleybol 3. Ligi’nde mücadele edecek olan Alaşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı’nı antrenmanda ziyaret etti. 2013-2014 sezonunda oyunculara başarılar dileyen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, tüm takım kadar kendilerinin ve Şehir halkının da 3. Lig heyecanı yaşayacağını söyledi. Hazırlık döneminin takımın kaynaşması adına da çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan KARAÇOBAN. Mücadele ve dayanışma ile birlikte galibiyetlerin de geleceğine inandığını belirtirken, Maçlar da tüm çabanızı ortaya koyacağınıza da inanıyorum. Yeni dönemde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

media-20150806

“Çanakkale Şehadet” Adlı Tiyatro Gösterisi

Alaşehir Belediyesinden “Çanakkale Şehadet” Adlı Tiyatro Gösterisi Alaşehir Belediyesi Çanakkale Zaferinin 100. yılı münasebetiyle “ÇANAKKALE ŞEHADET” adlı tiyatro eserini Kent Meydanında Alaşehir halkına sunacak. Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan programda, Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosundan Ünal ÇEKEN tarafından kaleme alınan ve yönetilen, Şanlı Çanakkale zaferimizi anlatan “ÇANAKKALE ŞEHADET” adlı eseri 15 Temmuz 2015 Cumartesi Saat: 21.30’da değerli Alaşehir halkının huzuruna sunacaktır.

media-20150805 (1)

Yeniköy Mahallesinde Park Bahçe Çalışmaları

Yeniköy Mahallesinde Park Bahçe Çalışmaları Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Yeniköy Mahallesinde yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Planlanmış Programlar dahilinde devam eden çalışmalarda bakım, onarım çalışmalarının yanı sıra yabani otların temizlenmesi, çim biçme ve gübreleme çalışmalarını yürüten Park ve Bahçeler ekibi çalışmaların diğer mahallelerde de devam edeceğini belirtti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çevre Düzenleme Çalışmaları

Semih Evcil Parkında Çevre Düzenleme Çalışmaları Alaşehir Belediyesi İstasyon Mahallesinde bulunan Semih EVCİL parkında çevre düzenleme çalışmaları yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalarda çim biçme çalışmaları, yabani otlarla mücadele ve ağaç budama işlemleri yapıldı.

media-20150806 (3)

Başkan Karaçoban Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Karaçoban Çalışmaları Yerinde İnceledi Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, gerekli talimatları verdi. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ ve Danışman Sami ÇELTİKOĞLU ile birlikte incelemelerde bulunduğu iş sahaları arasında bulunan, İlçe şehir stadında yapımına devam edilen soyunma odaları, Kurtuluş Mahallesinde İlçe emniyet Müdürlüğünün yanında çalışmaları süren Trafik Parkı ve Hacıbey mahallesinde başlatılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN; Hazırlanan projelerle ilgili çalışmalar plan ve programlara uygun biçimde devam ediyor. Ekiplerimiz devam eden çalışmaların belirlenen tarihte hizmete sunulması anlamında büyük gayret gösterirken bizde Alaşehir Belediyesi olarak İhtiyaç duyulan hizmetleri en kaliteli biçimde yapmak…

media-20150806

Alaşehir’de Cami Temizlikleri Devam Ediyor

Alaşehir’de Cami Temizlikleri Devam Ediyor Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü oluşturduğu temizlik ekibi ile bütün mahallelerinde bulunan camilerinin temizliğini yapıyor. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Cami temizliği belediyenin görevleri arasında bulunmasa da biz bu hizmeti yapmaktan büyük haz duyuyoruz. Bu hizmetler Allah rızası için yapılıyor ve amacına ulaşıyor. Bunu bilmek bize huzur veriyor. Yeni büyükşehir yasası ile sınırların ve nüfusun haliyle de Alaşehir Belediyesinin sorumluluk sınırları içerisindeki cami sayısının artışı neticesinde, yeni bir yapılanmaya gittik ve Çevre Koruma Müdürlüğü altında bir ekip kurduk bu ekip bugüne kadar 136 camiyi toplamda 952 kez temizlemiş bulunmaktadır. Ekibimiz mahallelerin uzaklık ve yakınlık mesafesine göre günde ortalama 4-5 caminin bahçe temizliği, tuvalet…

media-20150804 (1)

Tatil Dönüşü İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

              5393 sayılı Belediye Kanununun 20. maddesine göre Temmuz ayında Meclis kararıyla tatile çıkan Alaşehir Belediye Meclisi ayağının tozuyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclisin açılış konuşmasını yapan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN; Bir aylık tatil sonrası Ağustos ayı olağan meclis toplantısını açmış bulunuyorum. Meclisimizde alacak olduğumuz kararların halkımıza ve Alaşehir’e hayırlı olmasını diliyorum dedi. Mecliste görüşülen 13 adet meclis gündem maddesi ve 1 adet ek gündem maddesi Belediye Meclisine sunularak karara bağlandı.

media-20150803

Batı Trakya’nın Unutulmaz Lideri Anıldı

              Alaşehir Belediyesi tarafından organize edilen Batı Trakya Türk Azınlığı Lideri Dr. Sadık Ahmet’in 20.ölüm yıl dönümü etkinlikleri, son günlerde yaşanan şehit olayları nedeniyle iptal edildi, etkinlikler kapsamında Dr. Sadık Ahmet’i anma törenleri düzenlendi. Menderes Mahallesi Fırat Caddesi üzerinde bulun Dr. Sadık Ahmet Meydanı’nda yapılan anma törenlerine Alaşehir MHP’li Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Gümülcine Türk Gençleri Birliği Başkanı Koray Hasan, Alaşehir Rumeli ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Noyan, Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık, oğlu Levent, gelini Şefike, torunları Sadıkhan ve Mehmethan Sadık, MHP Manisa milletvekili Zeynel Balkız ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunu ile başlayan anma töreninde ardından İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini değinen Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban,…

media-201507311

Belediye Binasında Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

              Alaşehir Belediyesi Tarihi Önemi olan binasının restorasyon çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda daha önce iç kısımlarında başlayan restorasyon çalışmaları binanın dışında da devam ediyor. Binanın dış kısımlarında Kaplama, Boya ve Söve çalışmaları uygulanacak. Tarihi bina hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan KARAÇOBAN binanın eski Belediye Başkanı Mütevelli oğlu merhum  Akif ÖZTÜRK  zamanında yapıldığını. Kaynaklara göre yapımının 29/10/1936 yılında Cumhuriyet Bayramında temel atma merasimiyle başlandığını ve 29/10/1939 Cumhuriyet Bayramında törenle açıldığını bildirdi. Ayrıca tamamen betonarme olan binanın o zamanın şartlarıyla 23 000 liraya mal olduğunu aktardı.

media-20150730

İlçe Spor Tesislerinde Çalışmalar Başlandı

Alaşehir Belediyesi İlçe stadında yeni soyunma odası ve hakem odası yapımına başladı. Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada 150 m2 alan üzerine yapılacak olan ve temel çalışmaları başlayan binada ev sahibi takım ve konuk takımın yanı sıra hakemlere ait odaların yapılacağı bildirilirken odalarda duş ve dinlenme alanlarının olacağı aktarıldı.

media-20150731 (4)

Fen İşleri Müdürlüğü Hız Kesmiyor

                    Fen İşleri Müdürlüğü aralıksız devam eden yol bakım ve onarım çalışmalarına her gün farklı bir mahallede devam ediyor. İlçenin dört bir tarafında çalışmalarına devam eden Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler çalışmalar dahilinde bulunan Şahyar Mahallesi ve Soğukyurt Mahallesinde asfalt kaplamalı yollarda meydana gelen bozulmaları rotmiks (Asfalt yama malzemesi) ile kaplayarak devam ederken. Serinköy Mahallesinde ise bozulan ve kullanılamaz hale gelen yollarda İş Makineleriyle yolların onarım ve bakım işlemlerini sürdürdü.

media-20150803

İlçe Belediyelere Kilitli Parke Üretimi

              Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi tarafından ortak proje olarak geliştirilen. İlçe Belediyelerde kullanılmak üzere kilitli parke üretimine başlandı. Alaşehir Belediyesi Büz Şantiyesinde yürütülen çalışmalarda malzemesi Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan kilitli parke taşları Sarıgöl Belediyesi, Selendi Belediyesi ve Kula Belediyesinde kullanılmak üzere üretimi yapılan ve stoklanan parkelerin sevkiyat işlemlerine başlandı.  

media-20150803 (3)

Merkez Mahallelerinde Asfalt Çalışmalarına Hız Verdi

              Asfalt sezonunun açılmasıyla hareketli günler geçiren Alaşehir Belediyesi merkez Mahallelerinde Asfalt kaplama çalışmalarına hız verdi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede ilk olarak Hacıbey Mahallesi ve Fatih Mahallesinde başlatılan çalışmalarda yaklaşık 9000 m2 asfalt kaplama ve Bordür çalışması yapılacağını bildiren yetkililer. Bu mahallelerdeki çalışmaların sona ermesiyle program dahilinde bulunan yollarda çalışmaların devam edeceği bildirildi.

media-20150731 (1)

Dr Sadık Ahmet Meydanı Peyzaj Çalışmaları

              Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri Merhum Dr.Sadık Ahmet’in ismini taşıyan meydanda peyzaj çalışmaları yapıyor. 1 Ağustos 2015 Cumartesi günü Dr Sadık AHMET in aramızdan ayrılışının 20. yılı olması sebebiyle anma etkinlikleri yapılacak olan meydanda Park ve Bahçeler ekibi 2000 adet mevsimlik Kadife Çiçeği, 1000 adet Peyzaj gülü diklimi çalışmaları yaparken, hemen karşısında bulunan yeşil alanda ise, dolgu tuğlalı zemin döşeme işlemleriyle oturma alanı oluşturup, 6 adet ahşap bank yerleştirdi, ayrıca yapısal Peyzaj ürünleri kullanarak estetik görünümü zenginleştirdi.

media-20150729

Yeşilyurt Mahallesinde Yeşil Alan Çalışmaları

              Yeşilyurt Mahallesi Fevzi Çakma Cami ve Öğrenci Yurdu bahçesinde yeşil alan çalışmaları devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda Fevzi Çakmak Cami ve yan tarafında bulunan Öğrenci yurdunda Çalı grubu bitkilerde şekilli budama işlemleri, çim bakım ve kesme işlemlerinin yanı sıra yabani otlarla mücadele çalışmaları yapıldığı belirtildi.

media-20150730

Atatürk Bulvarında Orta Refüj Çalışmaları

Alaşehir Belediyesi, ‘ Daha yaşanabilir çevre, daha yaşanabilir Alaşehir’ hedefinden yola çıkarak ilçe genelinde çevre düzenleme çalışmalarına yoğun tempoda devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalarda Atatürk Bulvarında bulunan Orta refüj de çeşitli çalışmalar devam etmektedir. Çalışmalar dahilinde görsellik açısından kullanılan alt zemin bitkilerinde şekilli budama işlemleri, süs bitkileri dikimi ve yabani otlarla mücadele işlemleri devam etmektedir.

media-20150729 (1)

Bayan Voleybol Takımı Gücüne Güç Kattı

              Alaşehir Belediye Spor bayan voleybol takımı yeni sezona iddialı bir kadroyla başlamak için transfer çalışmalarına hız verdi. Kadrosunu birbirinden önemli 4 voleybolcu ile güçlendiren bayan Voleybol takımı düzenlediği imza töreniyle yeni voleybolcularını tanıttı. İmza töreni Belediye Başkan Vekili Hasan Alıcı, Kulüp Başkanı Derman Özdemir, Antrenör Kürşad Çetin ve Yardımcı Antrenör Murat Benekli’nin eşliğinde gerçekleşti. İmza töreninin ardından açıklama yapan Antrenör Kürşad Çetin, “Önümüzdeki sezon iddialı bir kadro kurmayı hedefliyoruz. Kadromuza kattığımız sporcularımızdan Tülay Özmen, Tuğçe Samanlı ve Begüm Kılıçaslan ekibimiz tarafından izlediğimiz sporculardı. Kadromuza kattığımız için memnunuz.” dedi. Alt yapıdan kadroya katılan Zeynep Sezer için özel bir ayrıntıya değinen Çetin, Zeynep Sezer’in gelişim sürecinde büyük emeği olan antrenör Tarkan…

media-20150729 (2)

Askere Gidecek Gençlere Anlamlı Hediye

              Alaşehir Belediyesi askere gidecek olan gençlere Kur’an-ı Kerim ve bayrak hediye ediyor. Alaşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Alıcı, Dağhacıyusuf Mahallesinden askere gidecek olan gençleri belediyede ağırladı. Belediyeyi ziyarette bulunan gençlere Kur’an ve bayrak hediye eden Alıcı, hayırlı görevler temennisinde bulundu. Konu ile ilgili bir konuşma yapan Alaşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Alıcı , “Bizim için en büyük mutluluk, çocuklarımızın askere gidişini görmektir. Umuyorum ki, inşallah aileleri onların en güzel günleri olan mürüvvetlerini, torunlarını görürler. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi, geleceğimizi, vatanımızı boşuna gençlere emanet etmemiş. Bunu şu tabloda görüyoruz. Bu görevi onlar yapacak, biz burada huzurla uyuyacağız. Ben kendilerine şimdiden hayırlı görevler, ailelerine sabırlar diliyorum. Allah kavuştursun”…

media-20150727

Dr. Sadık Ahmet’i Anma Etkinlikleri

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri Merhum Dr.Sadık Ahmet’in, aramızdan ayrılışının 20.yılında, aile fertleri ve Gümülcine’den gelecek değerli misafirlerimizin katılımları ile gerçekleştirecek olduğumuz anma etkinlerine tüm halkımızı bekler, saygılar sunarız. Tarih: 01 Ağustos 2015 Yer: Yeni mahalle Dr. Sadık Ahmet Meydanı Saat: 18:00 Mehter Takımı Gösterisi Dr. Sadık Ahmet’in Hayatı(klip) Gümülcine Türk Gençler Birliği Folklor ve Müzik Ekibi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Cumhuriyet Meydanı Saat: 21:00

media-20150727 (1)

Üzümlü Mahallesinde Peyzaj Ve Bakım Çalışmaları

  Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce İlçe genelinde devam eden çalışmalar dahilinde Üzümlü Mahallesinde bulunan Kur’an kursu binası ve Muhtarlık binasında Peyzaj düzenlemelerinin yanı sıra Bitki ve çim bakımlarının yapıldığı bildirildi.

media-20150728

Sokak Hayvanlarına Uzanan Şevkat Eli…

              30 Mart yerel seçimleri öncesinde sayısız hizmetlere imza atarak, sokak hayvanlarının tedavisi için geçici barınak kuran ve ardından yeniden seçilerek güven tazeleyen Başkan Karaçoban, göreve geldiği günden bu yana startını verdiği kurumsallaşma çalışmalarına hız kesmeksizin devam ediyor. Bu çerçeve dahilinde revize edilen tüm Müdürlüklere ilaveten zabıta çalışanları bünyesinde oluşturulan “Toplum Destekli Zabıta Modeli” uygulamalarına ise her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. İlk etapta zabıtaya yeni katılan personelin yanı sıra değişen kıyafetleriyle de göz dolduran Müdürlük personelinin envanterine dahil edilen motorize ekipler Alaşehir Halkının da beğenisini kazandı. Öte yandan hayvan severliği herkesçe bilinen ve geçen dönem kendisinin öncülüğünde ilçe belediyesince inşa edilen sokak hayvanlarına ait barınak, Başkan Karaçoban…

KAV?AK HAYALLER? GERÇE?E DÖNÜ?ÜYOR

Kavşak Hayalleri Gerçeğe Dönüşüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli, Alaşehir ve Turgutlu’da yapılması planlanan modern kavşaklarda projeler hazırlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bu kapsamda ilgili ilçe belediye başkanlarını konuk ederek projenin son durumu hakkında istişarede bulundu. Yapılacak kavşak projelerinin ardından ilçelerin trafik akışının rahatlayacağını ve vatandaşların güven içerisinde ulaşımlarını sağlayacaklarını ifade eden Başkan Ergün, “İlçelerimiz yıllardır hayal ettiği modern kavşaklara kavuşacak” dedi. Salihli, Alaşehir ve Turgutlu ilçelerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından trafik açısından güvensiz olan ve vatandaşların canını tehlikeye sokan bölgeler için planladığı modern kavşaklarda projeler hazırlandı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkan Cengiz Ergün, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’i makamında konuk ederek projeler hakkında istişarede bulundular. Toplantıda…

1

Çevreye Duyarlı İlçe: Alaşehir

              Alaşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün başlattığı sosyal sorumluluk projeleri devam ediyor. Belediye tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen projelerin 2014 yılı ve 2015 yılının ilk 6 ayı verileri açıklandı. Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında atık pil, cam ambalaj, ambalaj atığı ve bitkisel atık yağların toplanması projelerinde, sorululuklarını yerine getiren kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi. Başlatılan projelerde çevre bilinci oluşturmak ve milli ekonomiye katkı sağlamak amaçlanıyor. Kampanya çerçevesinde 2014 yılı ve 2015 yılının ilk 6 aylık verileri de kamuoyuyla paylaşıldı. Belediyeden yapılan açıklamada, “Her yıl il genelinde düzenlenen atık pil toplama yarışmasında; Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği…

media-20150724

Bilgi İşlem Servisinin Mutlu Günü

Alaşehir Belediyesi Bilgi İşlem Servisi personellerinden Mehmet ÇOBAN dünya evine girdi. Sevilen belediye personelinin nikah törenine birçok davetli ve mesai arkadaşlarıda eşlik etti. BAŞKANDAN TEBRİK MESAJI Yoğun mesai programı nedeniyle törene katılamayan Belediye Başkanı DR. Gökhan KARAÇOBAN genç çift için tebrik mesajı yolladı; Birlikte gülebilmek, gezebilmek, mutlu olabilmek, şaşkınlıklar ve sevinçler yaşayabilmek için, en önemlisi de birbirinizi hep sevebilmek için bolca “zaman”ınız olmasını diliyorum? Elleriniz ve gözleriniz birbirinden hiç ayrılmasın! Ömür boyu mutIuIukIar diIerim.

tip_proje

Ev Yaptıracaklara Ücretsiz Proje Desteği

Alaşehir Belediyesi, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte mahalleye dönüşen köylerde ikamet eden vatandaşlara yeni ev yapmaları halinde, ücretsiz mimari proje desteğinde bulunacak. Alaşehir Belediyesi’nin “Projeniz bizden, huzur içinde yaşaması sizden“ sloganıyla başlattığı çalışma kapsamında, mahalleye dönüşen köylerde ev yaptıracak vatandaşlara yönelik, 3 farklı tipte ücretsiz mimari proje hazırlandı. Hazırlanan 3 tip proje bölgenin mimarisine, kültür ve doğasına uygun olarak tasarlandı. Farklı tip ve ebatta ki projeler Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “6360 sayılı Büyükşehir Yasası’nın 3. maddesi kapsamında Alaşehir ilçe sınırları içerisinde köy vasfı kaldırılarak, mahalleye dönüştürülen köylerde yaşayan ve ev yaptırmak isteyenlere yönelik belediyemiz 3 alternatifli proje hazırladı. Projeler yöresel mimariyi…

media-20150727 (2)

Manisa Şehidini Göz Yaşlarıyla Uğurladı

              Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Astsubay Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz için Salihli Hamidiye Camisinde düzenlenen cenaze töreninde Alaşehir Belediye Başkan Vekili Hasan ALICI, Başkan Yardımcısı Muammer İBİŞOĞLU, Belediye Meclis üyeleri Murat BİBER, Bilgehan NOYAN, Milliyetçi Hareket Partisi Alaşehir İlçe Başkanı Hüseyin SOMUNCU ve Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa KORKUSUZ da hazır bulundu. TERÖRE LANET YAĞDI Şehidin naaşı “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları eşliğinde camiye getirilirken göz yaşları sel oldu. Hastaneden camiye kadar olan yaklaşık 1 kilometrelik mesafe boyunca ellerinde Türk bayrakları ile cenaze aracının önünde yürüyüş yapan vatandaşlar teröre ve terör örgütlerine lanetler yağdırdı. kaldırımda…

media-20150723 (3)

Kurşunlu Han’daki Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

              Yaklaşık 500 yıl önce 16. yüzyılda Gedik Ahmet Paşa Manisa’nın Alaşehir ilçesine yaptırılan Kurşunlu Han’da çevre düzenleme çalışmaları başladı. Manisa’nın tarihi ilçelerinden Alaşehir’in en önemli simgelerinden biri olan Kurşunlu Han’ın çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Kurşunlu Han Çarşısının çevre düzenlemesi Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından büyük bir titizlikle sürdürüyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Emin Dikici, “Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan Kurşunlu Han çevresinde başlattığımız çalışmalarda ön ve yan bahçede yolun altında kalan kısımlarda toprak kaymasını önlemek için 60 metre uzunluğunda istinat duvarı yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı döşemesi yapacağız. Zemin çalışmalarında ise traverten kaplama kullanılacak.” dedi.

trafikegitim (1)

Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkı Yapılıyor

              Alaşehir Belediyesi, trafik kurallarını genç nesillere aşılamak amacıyla hayata geçireceği ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ yapımına Kurtuluş Mahallesinde başladı. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Fen İşleri Müdürü Emin Dikici ile trafik eğitim parkının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Proje üzerinde çalışmaları inceleyen Başkan Karaçoban, parkın çocuklara trafik eğitimi bincini aşılama konusunda önemli bir proje olduğunu belirterek, “Her yıl binlerce vatandaşımız trafik kazalarında hayatlarını yitiriyor. Bu sebeple, çocuklarımıza trafik bilincini yerleştirmek için Çocuk Trafik Eğitim Parkı projemizin yapımına başladık. Trafikle ilgili hiç bilgi sahibi olmayan miniklerimiz, parka bir ucundan girip diğer ucundan çıkana kadar, hayatı boyunca kendisine lazım olacak birçok bilgiyi bu parkta öğrenebilecek. Çocuklarımızın küçük yaşta trafik kurallarını öğrenmelerine katkıda…

hakinicinde

Her Fırsatta Halkın İçinde

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban yoğun tempodan fırsat buldukça halkın içine girerek yaptığı ziyaretlerde belediyenin çalışmalarını anlatarak halkın sıkıntılarını dinliyor. Yoğun bir tempoda çalışan Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ilçeye yapılan hizmetlerin yanı sıra halkın istek ve görüşlerini almak için de sık sık esnaf ve vatandaş ziyaretleri düzenliyor. Yaptığı ziyaretler belediye olarak yaptıkları hizmetleri anlatan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, vatandaşın isteklerini de dinliyor. Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, esnaf ziyaretleri esnasında alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet etmeyi ihmal etmiyor. Haftalık esnaf ziyaretinde İstasyon Mahallesi Adnan Menderes Caddesinde bulunan Caşka Teknomarket’i ziyaret eden Başkan Karaçoban’ı Hasan Caşka ve oğulları Yılmaz Caşka, Ali Haydar Caşka karşıladı. Karşılıklı sohbet şeklinde gelişen ziyarette Başkan Karaçoban’a esnafların yoğun ilgi…

yol iyilestirme (2)

Yol İyileştirme ve Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt sezonunun tamamen açılmasıyla birlikte ihtiyaç olan mahallelerinde asfalt çalışmalarına hız verirken, ekipler tüm hızıyla devam eden yol düzenleme ve bakım çalışmaları kapsamında köyden mahalleye dönen kırsal mahallelerden İsmailbey ve Serinyayla’da çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, mahallelerdeki yol sorunlarını çözmek adına personelle birlikte var güçleriyle çalışmalara devam ettiklerini belirttiler. Yetkililer ayrıca, çalışmalar dahilinde bulunan İsmailbey Mahallesi ve Serinyayla Mahallesinde yol düzenleme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlerde yağmur suyu drenajı işlemlerinin de yapıldığını da ifade ettiler. ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt sezonunun tamamen açılmasıyla birlikte ihtiyaç olan mahallelerinde asfalt çalışmalarına da hız verdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen…

basin2

Gazetecilere Jest

Alaşehir Belediye başkanı Gökhan Karaçoban Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü nedeniyle Alaşehir’de görev yapan ulusal ve yerel basın çalışanlarına kahvaltı verdi. Sarıkız Restoranda verilen kahvaltıda Başkan Karaçoban, basın çalışanlarıyla sansürün kaldırılmasını ve güncel konuları değerlendiren bir sohbet gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “Türk basınında sansürün kaldırılışının 107. yılı nedeniyle siz basın çalışanlarıyla sohbet, güncel konuları değerlendirme amacıyla kahvaltıda buluşmayı düşündük. Basın her zaman bizim gözümüz kulağımızdır. İyi haberi de, kötü haberi de basın yoluyla öğrenebiliriz. Önemli olan basın çalışanlarının haberi amacından saptırmadan okurlarına, dinleyenlerine doğru olarak aktarabilmesidir. Türk Basını’nda sansürün ilk uygulandığı tarih ise 10 Mayıs 1876′dır. 24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet yürürlüğe girdikten sonra bu uygulamaya son verilmesi günümüzde ‘sansürün kaldırılması’ olarak…

4-4658-211@03 copy

Basın Bayramı Kutlaması

Alaşehir Belediye Başkanı, Dr. Gökhan Karaçoban 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında gazetecilerin bayramını kutladı. Gazetecilerin Bayramını Kutladı. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban 24 Temmuz basında sansürün kaldırışı ve Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Günümüz dünyasında katılımcı demokrasinin, ifade ve haber alma özgürlüğünün en büyük güvencelerinden ve olmazsa olmazlarından biri olan Türk basınının sansürden kurtuluşunun 107. yılını kutluyor, tüm basın çalışanlarının Basın Bayramlarını tebrik ediyorum.”

444

Alaşehir Belediyesinden Özel Hat Hizmeti

Vatandaşların belediye hizmetlerinden daha iyi yararlanabilmesi için Alaşehir Belediyesi ile Türk Telekom arasında özel hat sözleşmesi yapıldı. Sözleşmeyi Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ve Türk Telekom Manisa Ticari Faaliyetler Müdürü Barbaros Yavuz imzaladılar. Yeni kurulan özel hat ile vatandaşlar belediyeye daha kolay ulaşabilecekler, şikayet, istek ve bilgilendirme hizmetlerinden daha kolay ve çabuk yararlanabilecek. Sözleşme töreninde konuşan Barbaros Yavuz, “Türk Telekom ile Alaşehir belediyesi arasında Manisa merkezden sonra ilçe bazında ilk ilçe olarak Alaşehir’de uygulamaya geçiyoruz. Kurulan yeni hatla vatandaşlar kesintisiz ve güvenli olarak belediyeye daha kolay ulaşabilecekler” dedi. Belediye başkanı Gökhan Karaçoban, “Manisa’nın ilçelerinden ilk olarak bu hizmeti başlattığımız için çok mutluyuz. 444 8 653 nolu kurulan özel hatla vatandaşlarımız isteklerini, şikayetlerini en kısa zamanda güvenli…

AW483126

Ruhsatsız İş Yerlerine Zabıta Engeli

Alaşehir’de ikaz edildiği halde ruhsat almayan işyerleri mühürlendi. Alaşehir Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelindeki tüm iş yerlerinde sürdürülen olağan denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. Ekiplerce yapılan denetimlerde belgesiz olduğu tespit edilen ve yapılan uyarıya rağmen ruhsat almayan iş yeri sahiplerine ihtarname kesilerek verilen makul süre sonunda buna aldırış etmeyenler hakkında cezai işlemler uygulanıyor. Tüm uyarı ve ikazlara rağmen ticari ve mesleki sanatını kayıt dışı sürdürmekte ısrar eden iş yerleri mevzuat gereği mühürlenirken, en son Killik Mahallesinde uyarıları dikkate almayan bir işyeri kolluk kuvvetlerinin de destekleriyle Alaşehir Zabıtası tarafından mühürlendi.

malleyedonen (2)

Alaşehir’de Tabelalar Yenileniyor!

Manisa’nın Büyükşehir olmasının ardından mahalleye dönen köylerin tabelalarının değişim işlemleri devam ediyor. Çalışmalarını aralıksız sürdüren Alaşehir Belediyesi de ilçeye bağlanan 72 yeni mahallenin tabelalarını değiştiriyor. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Manisa’da yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası sonrası belde ve köyler kapatılarak mahalleye dönüştürülmüştü. Bu yeni yapılanmadan sonra 6 beldesi ve 66 köyü bulunan Alaşehir’de tüm belde ve köylerin unvanı mahalle oldu ve Alaşehir Belediyesi bünyesine geçti. Mevcut 15 mahallesiyle birlikte toplam 87 mahallesi olan Alaşehir Belediyesi yeni Mahallelerinin tabelalarını yenilemeye başladı. Tüm mahallelerin girişlerine konulmaya başlayan yeni tabelalarda belde ve köy yerine mahalle ibaresi yer alıyor.

akkecili

Akkeçili Mahallesinde Hummalı Çalışma Başlatıldı

Alaşehir Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan Akkeçili Mahallesindeki park ve yürüyüş yollarını bakıma alarak ışıklandırma çalışmaları, yeşil alan düzenlemeleri, kaldırım düzenlemeleri ve oyun grubu bakımı çalışmalarını başlattı. Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce, vatandaşların aileleriyle birlikte park ve yürüyüş yollarında daha rahat bir şekilde dolaşabilmeleri ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için, parklarda bulunan ışıklandırma sistemlerinin ve oyun grubu zeminlerinin yenilenmesi ile yürüyüş yolunda bulunan kaldırım bordürlerinin düzeltilmesi çalışmaları yapılıyor. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, yapılan planlamalar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Alaşehir’in ve bütün mahallelerinin yaşam kalitelerini artırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, “İlçemizde ışıksız ve çevre düzenlemesi olmayan park kalmayacak. Vatandaşlarımızın akşamları da parklarda rahat dolaşabilmeleri ve aileleriyle birlikte vakit geçirebilmeleri için Akkeçili…

yolbakim (2)

Yol Düzenleme ve Bakım Çalışmaları Sürüyor

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen yol düzenleme ve bakım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün aralıksız süren çalışmaları dahilinde Serinyayla Mahallesi Kerimli Mevki ve Abdi Hocalar Mevkilerinde bozulan yollarda dolgu malzemeli düzeltme ve bakım çalışmaları devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen yol iyileştirme ve kaldırım çalışmaları dahilinde Kurtuluş Mahallesi Bahçeli Sokakta da çalışmaların sürdüğü belirtilirken, çalışmaların hız kesmeden ihtiyaç duyulan her mahallede gerçekleştirileceği bildirildi.

ulasim

Ulaşım Sorunları Masaya Yatırıldı

Yaz döneminde Alaşehir’in de içerisinde olduğu il genelindeki trafik sorunlarını içeren Ulaşım Koordinasyon Toplantısı (UKOME) ilçe temsilcilerinin de katılımıyla Manisa’da yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Daire Başkanlığı toplantı salonunda icra edilen çalışmanın ev sahipliğini, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz yaptı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun’un başkanlık ettiği toplantıya, ilçe temsilcilerinin yanı sıra Manisa Şöförler Odası Başkanlığı, emniyet, jandarma, karayolları ve demiryolları yetkilileri ile Büyükşehir Belediyesinin ilgili daire başkanları da katıldı. Alaşehir’i temsilen de, Alaşehir Belediyesi UKOME Koordinatörü olan Zabıta Müdürü Erol Kacar toplantıda hazır bulundu. Burada oylanan münferit kararların dışında, Alaşehir’le ilgili 29 adet gündem maddesi tüm katılımcıların olurları alınarak, oy birliği ile kabul edildi. Kurulda öne çıkan bazı başlıklar hakkında açıklama yapan…

AW473397

Gelecek Turizmde Projesi

              Alaşehir ilçesindeki tarihi ve kültürel dokunun tanıtılması amacıyla hazırlanan ‘Medeniyetlerin kesişiminde Philadelphia’dan Âlâ Şehir’e’ adlı proje Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’na sunuldu. Projenin kabul edilmesi halinde Alaşehir’de inanç turizmi başta olmak üzere turizmin geliştirilmesi hedefleniyor. Yunus Emre Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan ve ortaklıklarını Alaşehir Belediyesi, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Manisa Valiliği’nin oluşturduğu “Medeniyetlerin Kesişiminde Philadelphia’dan Âlâ Şehir’e” adlı proje Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’na sunuldu. PROJENİN AMACI Projede, Alaşehir’deki turizmin geliştirilmesi, inanç turizminin ön plana çıkarılması ve yerel ekonomik kalkınma için, sürdürülebilir turizmin önemi hakkında farkındalık oluşturarak bölgesel turizmin gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlaması hedefleniyor. Proje ile İzmir-…

bozulanyol (1)

Yağmurda Bozulan Yollar Düzeltiliyor

              Alaşehir’de aşırı yağmurlar sonucu tahrip olan kırsal mahalle yolları belediyenin fen işleri ekipleri tarafından onarılmaya başlandı. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü olumsuz hava koşullarının etkilemiş olduğu mahalle yollarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin Dikici yapmış olduğu açıklamada, “Mahallelerimizin yolları mevsim normallerinin üzerinde seyreden yağışlar nedeniyle ciddi deformasyona uğramış. Bu durum ancak yağışların etkisini kaybetmesi ve toprak yapısının çalışmaya uygun hale gelmesiyle düzeltilmeye başlanmıştır. Çalışmalar dahilinde Dağarlar Mahallesi, Tepeköy Mahallesi ve Işıklar Mahallesinde yağışlardan etkilenen yolları vatandaşımızın rahatlıkla kullanabilmesi için iş makineleriyle düzenlenmiştir.” dedi.

parbahceler

Park ve Bahçelerde Bakım Onarım Çalışmaları Sürüyor

Alaşehir’de yeşil alanların bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Alaşehir’in daha fazla yeşilin hakim olduğu bir ilçe olması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü bildirildi. Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yaz dönemlerinin dinlenme mekanları haline gelen yeşil alanların bakım, onarım ve çevre düzenlemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürü Peyzaj Mimarı Kadriye Özdoğan, çalışmalar dahilinde Sarısu Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 3 adet yeşil alanda zemin döşeme işlemleri, oturma grubu montajları ve çevre düzenleme çalışmaları yapıldığını belirtti. Özdoğan bu sayede parkların daha canlı ve temiz olacağı ifade etti. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirten açıklamada, park ve yeşil alanların bakımının yanı sıra yol kenarlarında bulunan yabani otların da temizlendiği belirtti.

fenisleri

Fen İşlerinin Yoğun Mesaisi

Büyükşehir yasasıyla beraber iş sahası genişleyen Alaşehir Fen İşleri Müdürlüğü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir mesai temposunda çalışmalarını sürdürüyor. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün yoğun mesai programı dahilinde bulunan mahallelerden biri olan Killik Mahallesi Kil Sokakta MASKİ’nin kanalizasyon ve içme suyu çalışmaları dahilinde yapmış olduğu kazılarda bozulan kilitli parke taşlar yeniden döşendi. Çalışmaların bir başka durağı olan Yeşilyurt Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesinde deformasyona uğrayan yollarda da kilitli parke ve rotmiks (soğuk asfalt) çalışmaları yapıldı. MERKEZ MAHALLELERDE DE DURMAK YOK Alaşehir’in merkez mahallelerinden olan Ilıca Mahallesi Mey Alkol Fabrikası yanında bulunan toprak yola mıcır kaplaması yapan Alaşehir Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Soğuksu Mahallesi İsmet Paşa Caddesinde MASKİ çalışmalarında zarar gören kaldırımlarda da yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdü. Çalışmaların hız…

calismalar (2)

Çalışmalar Devam Ediyor

              Alaşehir Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İstasyon Mahallesi Semt pazarı etrafında toplam 440 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı ve 150 metre yağmur suyu drenaj hattı döşeme çalışmalarını sürdürdü. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin Dikici yapmış olduğu açıklamada vatandaşların sağlıklı bir kentte yaşamaları için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstasyon mahallesi semt pazarı etrafında başlayan 440 metre kanalizasyon hattı ile 150 metre yağmur suyu drenaj hattını sonlandırarak bölgede yaşanan sorunu gidermiş olacağız.” dedi.

parkbahce (2)

Park ve Bahçeleriyle Daha Da Güzel

Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde bitki budama ve çim biçme çalışmalarına aralıksız devam ederken birçok noktada da yabani otlarla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler müdürlüğünün program dahilinde Yeni Mahalle futbol sahasının çimlerinin biçilmesi, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesindeki çimlerin biçilmesi ve Meslek Yüksek okulu önünde bulunan mazı cinsi bitkilerde budama ve şekil verme işlemleri yapılıyor. Özellik yaz aylarında görülen yabani otlar ise ağaç ve çiçeklerin gelişmesine engel olurken şehirde görüntü kirliliği oluşturduğu için birçok noktada yabani ot ile mücadele çalışmaları da devam ediyor. Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda yeşil alanlar, boş araziler ve kaldırım kenarlarında bulunan yabani otlar temizlenerek yeşil alanlarda güzel bir görünüm sağlanırken, ağaç…

media-20150721 (1)

Yabani Otlarla Mücadele

Yabani Otlarla Mücadele Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor Alaşehir belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü şehrimizin genelindeki birçok noktada yabani ot ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Özellik yaz aylarında görülen yabani otlar Ağaç ve Çiçeklerin gelişmesine engel olurken şehrimizde de görüntü kirliliğine yol açıyor. Park ve bahçeler müdürlüğü ekibinin yürüttüğü çalışmalarda yeşil alanlar, boş araziler ve kaldırım kenarlarında bulunan yabani otlar temizlenerek yeşil alanlarda güzel bir görünüm sağlarken, ağaç ve çiçeklerin daha rahat gelişmesine olanak sunuyor.

kursunluhan

Kurşunluhan Kiracılarını Bekliyor

KURŞUNLUHAN YENİ KİRACILARINI BEKLİYOR Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Kurşunluhan çarşısında bulunan 14 işyeri için açık teklif usulü ihale düzenlendi. İşyerlerinin kısa süre içinde yeni kiracılarının kullanımına geçmesi bekleniyor. Alaşehir’in tarihi mekânlarından Kurşunluhan, yeni kiracılarını bekliyor. Yapılan büyük çaplı restorasyon sonrası kullanıma hazır hale gelen handaki işyerlerinin ihalesi yapıldı. 17 Haziran 2015 Çarşamba günü yapılan ihalede tarihi handa bulunan 14 işyeri için açık teklif usulü ile isteklilerin teklifleri alındı. 14 İŞYERİ İHALE EDİLDİ Restorasyonu tamamlanan tarihi Kurşunluhan Çarşısı’nda 14 işyeri için ihaleye çıkıldı. Genişlikleri 12 ile 20 metrekare arasında değişen 14 işyeri için istekliler açık teklif usulüyle teklifte bulunarak işyerlerine talip oldular. Yaklaşık 2 milyon liraya mal olan restorasyon çalışması sonrası hizmete hazır hale gelen hanın…

media-20150720 (1)

Yol Düzenleme Ve Bakım Çalışmaları

Serinyayla Mahallesinde Yol Düzenleme Ve Bakım Çalışmaları Alaşehir belediyesi fen işleri müdürlüğünün aralıksız süren çalışmaları dahilinde Serin yayla mahallesi Kerimli mevki ve Abdi Hocalar mevkilerinde bozulan yollarda dolgu malzemeli düzeltme ve bakım çalışmaları devam ediyor.

zabita_denetim (1)

Vatandaşın Ekmeğinin Güvencesiyiz

              ZABITA: “VATANDAŞIN EKMEĞİNİN GÜVENCESİYİZ” Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yıl boyunca sürdürülen gıda denetimlerine ilaveten ilçe genelinde ki tüm fırınlarda ramazan boyunca kontroller ve denetimler sıklaştırıldı. Vatandaşlardan gelen talepleri de göz önünde bulunduran müdürlük personeli yalnız ilçe merkezinde değil tüm beldelerde ki fırınları da denetlediler. Ay boyunca kesintisiz süren denetimlere bizzat iştirak eden Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Ekiplerimiz sadece ramazanda değil, yıl boyunca kontrollerini sürdürmektedir. Bunun tek farkı özellikle bu ay içerisinde suistimallere fırsat vermemek için denetimlerimizin sıklaştırılmasıdır.”dedi KACAR: SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ Kacar açıklamasının devamında da şunları söyledi; “Düşük gramajda ekmek ya da pide üreterek, farklı fiyat uygulamaları yapan esnafın tespiti halinde yasal mevzuat tatbik edilerek cezai işlem uygulanmaktadır. Bu…

bayramlasma_protokol (3)

Alaşehir’de Protokol Bayramlaştı

              Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Çamlık Aile Çay Bahçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katıldı. Alaşehir protokolünün vatandaşla buluştuğu bayramlaşma törenine katılım yoğun oldu. Ramazan Bayramı nedeniyle Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Çamlık Aile Çay Bahçesinde düzenlenen törene Alaşehir Kaymakamı Kemal İnan, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir Müftüsü Mehmet Yiğit, Alaşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tarık Memiş, diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 7’den 70’e katılımın yoğun olduğu bayramlaşma programına samimi sohbetler damga vurdu. Alaşehir Belediye Başkanı törende yaşlıların elinden küçüklerin de yanaklarından öperek halkın bayramını kutladı. Bayramlaşma töreninin ardından Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe teşkilatında…

ziyaret

Kartal’dan Nezaket Ziyareti

Kartal’dan Başkan Karaçoban’a nezaket ziyareti Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Uluderbent Orman İşletme Şefliği görevine atanan İsmail Kartal’ı makamında ağırladı. Ziyaretin tanışma mahiyetinde olduğu belirtildi. Başkan Karaçoban, Kartal’a yeni görevinde başarılar diledi. Uluderbent Orman İşletme Şefliği’ne yeni atanan İsmail Kartal, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Başkan Karaçoban, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kartal’a yeni görevinde başarılar diledi. Kartal da, başkan Karaçoban’a belediyecilik çalışmalarında başarılar diledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede ayrıca fikir alış-verişinde de bulunulduğu belirtildi.

bayramlasma (2)

‘Huzurlu Bayramlar’ Dileği

              Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Ramazan Bayramının ülkemize ve bölgemize huzur ve barış getirmesini temenni etti. Bayramların, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günler olduğuna dikkat çeken Karaçoban yayınladığı mesajında, “Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Ülkemizde ve bölgesinde yaşanan gelişmeler, her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu gösteriyor, dedi. Ramazan Bayramının ülkemize ve bölgemize huzur ve barış getirmesi umuduyla saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Karaçoban ayrıca Alaşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince her bayram öncesi mezarlıklara düzenlenen ücretsiz otobüs servislerinin devam ettiğini açıkladı. Arife gününde böyle bir uygulama…

zabita

Zabıtadan Dilencilere Geçit Yok!

Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi ilçe genelinde dilencilere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sokak ve caddelerde vatandaşların manevi duygularını sömürerek, para toplayan dilencilere göz açtırmıyor. Ramazan Bayramı öncesi halkın huzur ve güvenliği açısından çalışmalarını sürdüren ekipler, dilencileri tek tek toplayarak istismara engel oluyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Erol Kaçar, “Kendilerini acındırarak kolay yoldan para kazanmayı meslek edinen dilencilere karşı mücadele ediyoruz. Cami önlerinde ve kabristanlarda ‘Kuran-i Kerim okuyoruz’ diye ne olduğu belirsiz okuma yapan yalancı hocalara ve yürüyüş yolu ile kalabalık caddelerde, park gibi alanlarda vatandaşları rahatsız eden dilencilik yapan kişilere anında müdahale ederek engel oluyoruz. Vatandaşlarımızın iş yerlerinde, cami önlerinde, dilenerek para toplayanları zabıta ekiplerine haber vermeleri…

prefabrik mescid (2)

Belediyeden Prefabrike Mescid

              Alaşehir Belediyesi artan yaz sıcaklarını esas alarak ilçenin doğusunda yer alan ve vatandaşların nefes alabildiği en büyük parklardan biri olan Kenan Evren parkında prefabrike mescit yaptırarak halkın hizmetine sundu. Alaşehirlilerin huzur içerisinde sosyal donatılarıyla hem pikniklerini hem de dini vecibelerini yerine getirebileceği bir tesis oluşturan Alaşehir Belediyesi vatandaştan da takdir topladı. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, iç dekorasyonu tamamlanan ve minareli olarak inşa edilen prefabrike mescidin Alaşehirlilere hayırlı olmasını temenni etti.

ruhsat-denetim

İşyeri Denetimlerine Devam Ediliyor

İŞYERİ DENETİMLERİNE DEVAM EDİLİYOR Alaşehir Belediyesi’nin 2014 yılı Haziran ayında kurularak faaliyetlerine devam eden Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ruhsat müracaatında bulunan işyerlerinin denetimini sürdürmeye devam ediyor. Mayıs ayı içerisinde işyeri açma ve çalışma ruhsatı alan işyerlerinin ruhsat şartlarına uygunluğunu denetleyen müdürlük çalışanları yönetmelik kapsamında işyerlerinin taşıması gereken şartların denetimi gerçekleştirdiklerini belirttiler. Alaşehir ilçe merkezi ve diğer tüm mahallelerde faaliyet gösteren işyerinin; yasanın ön gördüğü yasal süre içerisinde düzenli olarak denetleyerek öncelikle halk sağlığı, çevre sağlığı ve tabiat ve kültür varlıklarının korunması yönünde tedbir alındığını belirten Ruhsat ve Denetim Müdür Vekili H.Ozan Yıldız, “Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle ortaklaşa olarak işyerlerinin denetimlerinin devam edeceğini söyledi. Yıldız, “Bu kapsamda ruhsatsız çalışan işyerlerinin tespiti başta olmak üzere ruhsatlandırılan işyerlerinin…

zabita (2)

Zabıtanın Yeni Yüzü

Zabıtanın yenilenen yüzü Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, değişen kıyafetleri ile ekibe dahil ettikleri bayan personelin yanı sıra aralarına katılan motorize ekiplerle,  ilçe halkından tam not aldı. 6360 Sayılı Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girdiği mahalli idareler seçimi sonrasında nüfusu ikiye katlanan Alaşehir’in değişen ve gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için bütün imkanlarını seferber eden tüm belediye birimleri gibi Zabıta Müdürlüğü de bu hizmet yarışındaki iddialı adımlarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Müdüründen, personeline kadar eğitim çalışmalarını hız kesmeksizin sürdüren çalışanların önümüzdeki dönem vizyonundaki temel hedefi, toplum destekli zabıta modelini hayata geçirmek oldu. Bu kapsamda başlatılan çalışmaların en son zincirine yenilenen imajıyla bir halka daha ekleyen Zabıta Müdürlüğü, değişen kıyafetleri ile ekibe dahil ettikleri bayan personelin yanı sıra…

ambalaj_atik_toplama (2)

Ambalaj Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor

Ambalaj atıkları ekonomiye kazandırılıyor Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliği ile Ambalaj Atıkları Geri Kazandırma Projesi çalışmalarına başladı. Vakıf personeli, pilot mahalle seçilen Soğuksu ve Sarısu mahallelerinde bilgilendirme yaptı. Proje kapsamında sekiz görevli ‘Ambalaj atıkları çöp değildir, geri dönüştürülür, doğal kaynaklarımızı ve çevreyi korur, enerji tasarrufu sağlar, küresel ısınmayı yavaşlatır, iş olanağı sağlar, ülke ekonomisine değer katar, çöpe atmayın, ayırın, geleceğinizi kazanın’ sloganlı broşürü ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Soğuksu ve Sarısu Mahallelerinde tüm evleri teker teker ziyaret ederek, broşürü dağıtıp, vatandaşları proje hakkında bilgilendirme çalışmalarını tamamladı. KARAÇOBAN; PROJE ÇOK ÖNEMLİ, DESTEKLENMELİDİR Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “ÇEVKO ile anlaşma yaparak birlikte hazırlamış olduğumuz projenin tanıtımını pilot…

mesaj

Başkan Karaçoban’dan Kadir Gecesi Mesajı

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında birlik ve beraberlik duyguları içinde Kadir Gecesine ulaşmanın heyecanını ve sevincini yaşadıklarını belirtti. Başkan Karaçoban yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mübarek vakitlerde, günahlardan titizlikle uzak durmalı, taatları, ibadetleri ve her çeşit hayratı artırmalıdır. Zira Allahü teâlâ, tarafından sevilen kimse, faziletli vakitlerde faziletli amellerle meşgul olur. Buğzettiği kul ise; faziletli vakitlerde kötü işlerle meşgul olur. Kötü işlerle meşgul olanın bu hareketi azabının daha şiddetli olmasına ve Allahü teâlânın, ona daha çok buğzetmesine sebep olur. Çünkü o, böyle yapmakla vaktin bereketinden mahrum kalmış ve onun hürmet ve şerefini çiğnemiş olur. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın…

iftar vakti

İftar Vakti, Kardeşlik Vakti

Manisa Valiliği öncülüğünde hayırsever kişi ve kuruluşların katkılarıyla hazırlanan “İftar Vakti, Kardeşlik Vakti” Alaşehirlilere kucak açtı. Vali Erdoğan Bektaş, Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde Alaşehir Kaymakamlığı ve Vestel Elektronik A.Ş. katkılarıyla Alaşehir Yeni Mahalle Semt Pazarı meydanında düzenlenen “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” iftar yemeğine katıldı. Yaklaşık bin 600 kişinin katıldığı yemeğe, Vali Erdoğan Bektaş, Alaşehir Kaymakamı Kemal İnan, Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Hilmi Polat, Alaşehir protokolü, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, engelli ve engelli aileleri ile Alaşehir mahalle muhtarları ve Alaşehir halkı katıldı. İftar yemeğinden önce tek tek masalara dolaşarak, iftar yemeğine katılan vatandaşların Ramazanını kutlayan Vali Bektaş, çocuklardan büyük ilgi gördü. İftar öncesi…

dorduncu-pazaryerinde-

Alaşehir, Dördüncü Pazaryerine Kavuşuyor

        11       Alaşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ilçenin dördüncü pazaryerinde çalışmalar sürüyor. İlçedeki vatandaşların yoğun talebi üzerine Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ın talimatıyla İstasyon Mahallesi’nde yapımına başlanan semt pazarında son aşamaya gelindi. Bin 500 metrekarelik alana sahip pazaryerinde iki ay önce başlayan çalışmalarda çevre düzenlemesine geçidi. Pazaryerinin kısa bir süre sonra ilçe halkı ve pazarcı esnafının kullanımına açılacağı müjdesi verildi.

kurtulus-mahallesinde-iftar-

Kurtuluş Mahallesi’nde İftar

              Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde iftar programı düzenledi. Mustafa Beşikçioğlu Ortaokulu yanından gerçekleştirilen iftar yemeğine, Alaşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cafer Özkaya, Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdür Emin Dikici, MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Özgüler ve çok sayıda mahalleli katıldı. Ezanın okunmasıyla iftarını açan vatandaşlar, hep bir arada olmanın keyfiyle uzun uzun sohbet ettiler. Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Sadık Yıldırım, Alaşehir Belediyesi’ne mahallesinde düzenlediği iftar programı için teşekkürlerini sunarak, Ramazan’ın feyzini böyle kalabalık iftar sofralarıyla yaşadıklarını söyledi. Alaşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cafer Özkaya ise iftara katılan tüm vatandaşların Ramazan’ını kutlayarak, mahalle sakinlerine gönül birlikteliklerinden dolayı teşekkür etti.

durak

Kırsal Mahallelere Otobüs Durağı

  Alaşehir Belediyesi tarafından kırsal bölgelerdeki mahalle muhtarların talep ettiği otobüs bekleme durakları yerleştirildi. 22 mahalleye 38 adet otobüs bekleme durağı yerleştirildiği açıklandı. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ve kırsal bölgelerdeki muhtarların toplantısında muhtarların talep ettiği otobüs bekleme duraklarının mahallelere yerleştirilmeye başlandığını belirtti. Başkan Karaçoban yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanlığımız ile mahalle muhtarlarımız ile yapılan toplantılar esnasında otobüs bekleme durakları talepleri olmuştur. Bu talepler doğrultusunda Belediyemiz atölyelerinde üretilen durakların mahallelere montajları gerçekleştirilmiştir. 6360 sayılı kanundan sonra Alaşehir Belediyesine katılan yeni mahallelerimize, vatandaşlarımızın talepleri üzerine yolcu bekleme durakları yapılarak monte edildi.” dedi. Başkan Karaçoban, Kavaklıdere, Delemenler, Bahadır, Göbekli, Göbekli, Barış, Bahadır Kuruova, Bahadır Elmacık, Bahadır Onbaşlar, Şahyar, Örencik’ birer adet, Karadağ, Evrenli, Örnekköy, Piyadeler ve Caberburhan’a iki…

mazgal calismalari (2)

Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ilçe tarihinde bir ilke imza atarak yağmur suyu drenaj hattı çalışması yaptıklarını belirtti. Mazgalların yetersiz olduğu yönündeki eleştirilere de cevap veren Başkan Karaçoban, yağmur suyunu kanalizasyona vermemek için mazgalları beklettiklerini ve yeni arıtma tesisinin hazır hale getirmek için mazgal genişletme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Yağmur sularının kanalizasyon veya içme suyuna karıştığı Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir ilke imza atılarak yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapıldı. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban yaptığı açıklamada şunları söyledi:“2013 -2014 yılları arasında da ilçemiz sevgi yolunun yeniden revizyon çalışması yapılan alanlarda alt yapı çalışmalarına İlçe tarihinde bir ilke imza atarak yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kullanıma hazır hale getirilen yolda vatandaşlarımızdan…

kan_bagisi (1)

Alaşehir Tek Yürek Oldu

ALAŞEHİR TEK YÜREK OLDU Alaşehir Belediyesi ile Manisa Kızılay Kan Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, kan bağışı ve kök hücre kampanyasında Alaşehir tek yürek oldu. Ramazan’ın 6. Gecesi düzenlenen kampanyada 100 ünite kan bağışı ve 200 kök hücre doneri toplandı. Kampanyaya Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban da destek verdi. Alaşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projesine bir yenisini daha ekledi. Alaşehir Belediyesi ile Manisa Kızılay Kan Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, kan bağışı ve kök hücre kampanyasına, Ramazan ayı olmasına rağmen Alaşehirliler büyük ilgi gösterdi. Kent Meydanı’nda Ramazan’ın 6. Gecesi düzenlenen kampanyada, 100 ünite kan bağışı ve 200 kök hücre doneri toplandı. Kampanyaya belediye meclis üyeleri ile birlikte destek olan Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehirlilere ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür…

dere taskini (1)

Yağmurlar Dere Yatağını Taşırdı

              Alaşehir ilçesinde etkili olan yağmurlar sonucu taşan Delemenler Mahallesindeki derenin taşması sonucu bazı evleri su basarken yol da kullanılamaz hale geldi. Alaşehir’in Delemenler Mahallesi Dere Mevkii’nde aşırı yağışlar sonucu mahallenin ortasından geçen derenin taşması sonucu yol kullanılamaz hale geldi. Derenin taşması sonucu bazı evlerde su baskınları ve maddi hasarlar meydana geldi. Yaşanan dere taşkınının ardından, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban yaptığı açıklamada, “Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile olay yerinde yaptığımız inceleme sonucunda çalışmalar başlatıldı. İş makineleri ve kamyonlar ile yapılan çalışmalar sonucu sel zararının yarattığı olumsuz etki kısa sürede giderildi.” dedi.

fft256_mf10237254

Belediyeden Çiftçiye Destek

              Alaşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç duyulan yerlerde çiftçiye destek olmak için kapalı damlama sulama sistemi kurulacağı bildirildi. İlk sistem Uluderbent Mahallesinin Alaçatı mevkiinde kurularak kapalı damlama sulama sistemi faaliyete geçirildi. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ın Uluderbent Mahallesine gerçekleştirdiği inceleme ziyareti esnasında, Alaçatı mevkiinde yaşayan vatandaşların uzun zamandır düşünülen ancak gerçekleştirilmemiş kapalı damlama sulama sistemi talebi gerçeğe dönüştü. Alaşehir Belediyesi tarafından Alaçatı mevkiinde bulunan tarım arazilerinin sulanması amacıyla Uludere Çayından ve Sulama Sondajından da faydalanılarak böyle bir sistemin gerçekleştirilmesine karar verildi. Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “Böyle bir proje gerçekleştiğinde yaklaşık ilk etapta bin 300- bin 500 dönümlük, içinde kiraz bahçeleri, üzüm bağlarının bulunduğu tarım arazilerinin sulama işlemi gerçekleştirilecektir” dedi. Başkan…

calismalar devam ediyor 1

Çalışmalar Hız Kesmeden Devam Ediyor

    Hedeflerinin her zaman halkın yaşam kalitesini yükseltmek olduklarını vurgulayan Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ilçeye bağlı kırsal mahallelerde kilitli parke taşı döşenmesine devam edildiğini açıkladı. Alaşehir Belediyesi olarak bir yeniliğe daha imza attıklarını kaydeden Başkan Gökhan Karaçoban, Alaşehir ilçesine bağlı kırsal bölgelerdeki yeni mahallelerden Soğukyurt, Azıtepe, Kestanederesi, Yuvacalı, Tepeköy, Kavaklıdere, Kurudere, Horzumembelli, Horzumsazdere, Kozluca ve Evrenli Mahallelerinde toplamda şimdiye kadar 9 bin 500 metrekare alanda kilit parke kaplaması yapıldığını söyledi. Başkan Karaçoban program dahilinde diğer mahallelerde de kilitli parke döşemesinin yapılacağını ve kırsal mahalleleri de ilçe merkezindeki mahalleler gibi standartları yüksek, yaşanabilir yerleşim yerleri haline getireceklerini ifade etti.

hemzemin1

Dört Mahalleye Hemzemin Geçit

              Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban; Alaşehir Belediyesi’nin Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdürlüğü ile yaptığı yoğun görüşmeler sonucunda, ilçeye bağlı Gümüşçay, Yeniköy, Örnekköy ve Piyadeler Mahallelerine hemzemin geçit sistemi yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Başkan Karaçoban alınan kararlar sonucunda Ilgın Köy yolu üzerinde kontrolü iyileştirme ve refüj çalışmalarının da çok yakın bir zamanda başlanacağını söyledi. Başkan Karaçoban hemzemin geçitlerin olmadığı yerlerde kazaların büyük bölümünün, araç sürücülerinin kurallara uymaması, aceleci ve dikkatsiz davranmaları sonucu meydana geldiğini ifade etti. Karaçoban, hemzemin geçitlerin olmadığı yerlerde yaşanan sorunların çözümüne yönelik sorumluluğun yerel yönetimlerde olmasına karşın, buraların daha güvenli hale getirilmesi için TCDD ile yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye genelinde bu tür kazalarda son yıllarda azalma…

Sosyal Belediyecilik

Sosyal Belediyecilik Hamlesi

ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN KARAÇOBAN SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞININ EN ÖNEMLİ UNSURUNUN SOSYAL İLETİŞİM OLDUĞUNU SÖYLEDİ “Daha yapacak çok işimiz var’ sloganı ile yola çıktıklarını ve bugüne kadar çok önemli işler başardıklarını söyleyen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, sosyal belediyecilik anlayışının en önemli unsurunu sosyal iletişimin oluşturduğunu söyledi. Başkan Karaçoban, “Seçim ile kazanılan bu demokrasi yarışında particiliği bir kenara bırakıp, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden birleştirici olacağımızı söyledik ve bu sözümüzün arkasındayız.” dedi. Alaşehir’i hep birlikte yönetip değişimi ve dönüşümü birlikte başaracaklarını belirten Karaçoban, “Bize verilen her oyun sorumluluğunu taşıdığımızın bilincindeyiz. Alaşehir, sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte sosyal belediyeciliğin yaşanacağı bir yapının temsilcisi olacak” diye konuştu. “HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ” Önceliklerinin Alaşehir halkının yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu belirten Karaçoban,…

tip_proje

Projeniz Bizden, Huzur İçinde Yaşaması Sizden

Projeniz bizden, Huzur içinde yaşaması sizden… Alaşehir Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen ve imar planı bulunmayan yerleşim yerlerinde uygulanmak üzere İmar ve Şehircilik ile Fen İşleri Müdürlüklerince ortaklaşa hazırlanan ücretsiz “ Tip Ev Proje “ hizmetini başlattı. Bölge’nin mimarisine, kültür ve doğasına uygun olarak hazırlanan farklı tip ve ebatta ki projeler Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün titiz bir çalışması sonucu özel olarak hazırlandı. KÖYLER GÜZELLEŞECEK 6360 sayılı Büyükşehir Yasasının 3. maddesi kapsamında Alaşehir ilçe sınırları içerisinde köy vasfı kaldırılarak, mahalleye dönüştürülen köylerde yaşayan ve ev yaptırmak isteyenlere yönelik Alaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 3 alternatifli tip projeler, görüntüleriyle olduğu kadar, çok yönlü özellikleriyle de dikkat çekiyor. YÖRESEL MİMARİYİ KORUYAN ÇAĞDAŞ KÖYLER Alaşehir…

baskan

Başkandan Mesaj

Değerli Alaşehirliler; Öncelikle sizleri Allah’ın selamı ile selamlıyor, Mübarek Ramazan ayınızı da en kalbi duygularla kutluyorum. Büyükşehir’in getirdiği kısıtlı imkânlara rağmen yine hizmet ve yatırımlarla dolu bir ayı geride bıraktık. Alaşehir belediyesi olarak, ilkleri başarmak ve yeni projeleri halkımızın hizmetine sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz. İlçemizi görsel bakımdan olabildiğine güzelleştirmek ekonomik ve yapısal olarak büyük ivme kazandırmak için de gece-gündüz ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Ama yetmiyor. Kısıtlı imkânlar belimizi büküyor. Ekonomik ve kültürel gelişimini tamamlamış, altyapı sorunu olmayan ve her metrekaresi görsel güzelliklerle donanmış, “BÖLGENİN İHRACAT MERKEZİ” ve dahi “FESTİVALLER KENTİ” olmuş insanları mutlu ve yarınlarından da umutlu bir Alaşehir’e kavuşturmak için başlatmış olduğumuz HİZMET KERVANI, yolculuğuna aralıksız devam ediyoruz. Hizmet kervanımız hızla ilerliyor, BELEDİYE…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alaşehir Görsel Yönden Zenginleşiyor

ALAŞEHİR GÖRSEL YÖNDEN DE ZENGİNLEŞİYOR Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Alaşehir’i görsel yönden zenginleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Şehir merkezinde estetik çalışmalarına aralıksız devam eden müdürlük çalışanları, bir parkın daha çalışmalarını tamamladı. Yoğun mesaisini sürdüren Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Hacıbey mahallesinde yapımına başlanılan Engelsiz Parkın tüm çalışmalarını tamamladı. Şehir merkezindeki kavşak, refüj ve meydanlarda da mevsimlik çiçek ekimine başlandı. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bazı çalışmalar şöyle; Hacıbey mahallesinde Nisan ayı içerisinde yapısal peyzajı tamamlanan Engelsiz Parkta, bitkilendirme ve çimlendirme işlemleri yapılarak bitkisel peyzaj çalışmaları da tamamlanmış olup park kullanıma hazır hale getirildi. İlçemiz Afşar Barajı mesire alanında yaz sezonunun başlaması sebebiyle içerisindeki yabancı ot temizliği, bitki bakım ve budama işlemleri tamamlanmış…

futbol (1)

130 Minik Kurslarına Başladı

Bugünün küçükleri yarının büyükleri,Alaşehir Belediye Spor yaz kurslarında 130 minik kursiyerle alt yapı kurslarına başladı.

bilgilendirme_calismalari

Bilgilendirme Çalışmaları Yapılıyor

Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden Ambalaj atıkları geri kazanım projesi; Çevre Koruma ve Ambalaj atıkları değerlendirme Vakfı ile birlikte gerçekleştirilen proje,Alaşehir’de 2 pilot Mahallemizde hayat bulacak.ÇEVKO’ dan gelen 8 kişilik bir ekip ile pilot Mahalle seçilen 2 Mahallemizde Vatandaşlarımıza bilgilendirme çalışmaları yapılıyor.

baskan

Kurum ve Kuruluşlara Teşekkür

KARAÇOBAN’DAN KURUM VE KURULUŞLARA TEŞEKKÜR Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, 20-21 Mayıs tarihlerinde Alaşehir’de düzenlenen dünyanın son otomobil maceralarından birisi olan Allagau-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin ardından, kurum ve kuruluşlara bir teşekkür mektubu gönderdi. Başkan Karaçoban, kurum ve kuruluşlara gönderdiği teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verdi; “Philadelphia yani “ Kardeş severlik ” adı ile kurulan, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış olan ÂLÂ Şehrimiz, sizinde bildiğiniz üzere 20-21 Mayıs 2015 tarihlerinde; 21 ülkeden, 113 takım, 670 katılımcı, 339 klasik araba ve uluslar arası 12 yayın kuruluşu ile Dünya’nın en önemli rallileri arasında yer alan “ Allagau-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi”ne ev sahipliği yaptı. Dünyanın son otomobil maceralarından birisi…

voleybol (3)

Voleybol Takımımız Dahada Güçlü

Alaşehir Belediye Spor Kulübü transferde tam gaz yol almakta; SARI MELEKLER Lisansı Işıkkentte olan ve geçtiğimiz sezonun 2.yarısında İlçemiz bayan Voleybol takımında libero olarak oynayan sporcu Sevinç ŞENKUŞ’u , orta oyuncu Gizem DİRİK’i, köşe oyuncusu smaşör Büşra ÖZMEN ‘i, yıllar sonra yuvaya dönen eski oyuncularından 1996 doğumlu pasör çaprazı Şerife ACAR’ı renklerine kattı.

fadime_nine (2)

Belediye Fadime Nine ye Sahip Çıktı

FADİME NİNEYE BELEDİYE SAHİP ÇIKTI Alaşehir Belediyesi, kimsesiz olan ve Sarısu mahallesi İstiklal caddesinde yalnız yaşayan 93 yaşındaki Fadime Ormancı’ya sahip çıktı. Virane bir evde yaşam mücadelesi veren yaşlı nineyi sokakta donmak üzereyken bulan belediye yetkilileri, Ormancı’yı kış aylarında belediyenin misafirhanesinde, ağırlamıştı. Sarısu mahallesinde yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan 93 yaşındaki Fadime nineye Alaşehir Belediyesi sahip çıktı. Son 50 yılın en soğuk kış mevsimini yaşanan Alaşehir’de Fadime Ormancı’yı sokakta donmak üzereyken bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli, yaşlı nineyi, Belediye’nin misafirhanesine yerleştirmiş, Belediye Yönetimi de Ormancı’nın virane evini bakıma alma sözü vermişti. FADİME NİNENİN EVİ BAKIMA ALINDI Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın talimatıyla, viraneye dönen yaşlı Fadime ninenin evi bakıma alındı. Evin çatısı sökülerek,…

ralli_start (3)

Dev Organizasyon Tamamlandı

DEV ORGANİZASYON TAMAMLANDI Alaşehir Belediyesi, Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi ekibini Alaşehir’de misafir etti. Alllgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi, Alaşehir etabını tamamladı. Alaşehir’in Yeşilyurt Mahallesi’nden giriş yapan ralliciler 80 km’lik bir etaptan oluşan, şehrin doğu sınırı sayılan Yeşilyurt Mahallesi Gümüşçay, Killik, Ilgın, Caberfakıllı, Işıklar, Tepeköy, Piyadeler, Gürsu, Kavaklıdere, Yeniköy, Şahyar mahallelerini kapsayan parkuru tamamlayarak Kenan Evren Parkı’nda kamp kurarak dinlenmeye çekildiler. Ralliciler belediye tarafından kendilerine ayrılan bölümde çadırlarını kurarak yorgunluklarını giderdiler. Parkuru tamamlayarak araç parkına giren misafirlere içerisinde Alaşehir’in dünyaca ünlü sultaniye üzümü, Sarıkız Maden Suyu, pekmez ve sirkesinin bulunduğu birer torba hediye edildi. Ralliciler parkur kapsamında bulunan Killik Mahallesi Su Deposu Tepesi ve Alaşehir Toptepe’den şehrin görünüşüyle ilgili…

cami_temizlik

Camilerimiz Ramazan’a Tertemiz Girecek

CAMİLERİMİZ, RAMAZAN’A TERTEMİZ GİRECEK Alaşehir Belediyesi, ilçe merkez ve çevre mahallelerde bulunan toplam 140 caminin temizliğini sürdürüyor 1 Aralık 2014 tarihinde başlatılan temizlik çalışma programında bugüne kadar 140 caminin 2. etap temizlik ve mikroplara karşı koruma çalışması tamamlandı. 3. etap çalışmaların rutin olarak devam ettiği ve Ramazan ayına girmeden tamamlanacağı belirtildi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan camileri temizleme ve mikroplara karşı koruma çalışmalarında 1 Aralık 2014 tarihinden bugüne kadar ilçedeki 140 caminin tamamının 2. etap temizliliği ve mikroplara karşı korunması tamamlandı. 3. Etap temizlenmesine ve mikroplara karşı korunmasına da başlandığı, günde 3 caminin temizlendiği ve camilerin Ramazan ayına tertemiz gireceği açıklandı. KARAÇOBAN; RUTİN OLARAK DEVAM EDECEK Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, İslam dininde…

ralli

Finalde Kazanan Alaşehir Oldu

FİNALDE KAZANAN, ALAŞEHİR OLDU… 21 Ülkeden, 113 takım, 670 katılımcı, 339 klasik araba ve uluslar arası 12 yayın kuruluşu ile 11.000 kilometreyi kapsayan ve dünyanın en önemli yarışları arasında yer alan “Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi”ne ev sahipliği yapan Alaşehir Belediyesi’nin diğer tüm çalışanları gibi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de faaliyet boyunca ful-time kesintisiz mesai yaptı. Hazırlıktan finişe kadar, yaklaşık 36 saat süren bu nöbet maratonunda izindekiler dahil vazifeye çağrılarak, eksiksiz katılımla görev yapan zabıta çalışanları, kendilerine verilen böylesine önemli bir sorumluluğu bir kez daha alınlarının akıyla yerine getirmenin heyecanı ve gururunu yaşadılar. Organizasyon boyunca Zabıta Müdürlüğü uhdesinde oluşturulan koordinasyon merkezince; ralliye katılan yarışmacıların kan gruplarından, iletişimde kullanacakları telsiz ve cep telefonunda ki sinyal kuvvetlendiricilerine kadar…

kiraz_festivalii (5)

Ramazan Çelik Geceye Damga Vurdu

Uluderbent Mahallesi 11.Kiraz, Kültür ve Sanat festivali etkinliklerine Alaşehirli mahalli sanatçı Kara Bilal ,Performansı ile Halkı coşku yumağına boğan Ramazan ÇELİK geceye damga vurdu

iftar

Sokak İftarlarında Buluşalım

Karaçoban; “Sokak iftarlarında buluşalım” Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün geleneksel ‘Sokak İftar’ programları, bu yılın Ramazan ayında da yapılacak. Merkezde ve yeni mahallelerin bazılarında iftar sofralarının kurulacağı açıklandı. Alaşehir Belediyesi, bu yılda Alaşehirlilerle mahalle iftar yemeklerinde bir araya gelecek. Gelenek haline gelen ve bu yıl Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 3.’sü organize edilecek olan ‘Sokak İftar Yemekleri’ için ihalenin yapılacağı merkezde ve yeni mahallelerin bazılarında yemek verileceği belirtildi. İftar programlarının Ramazan’n15′inden sonra başlayacağı ve asgari 10mahallede ve 10 bin kişilik tertip edileceği açıklandı. “İFTAR PROGRAMLARINA TÜM ALAŞEHİRLİLER DAVETLİDİR” Tüm Alaşehirlileri Sokak iftar programlarına davet eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Şehir merkezinde ve yeni mahallelerin bazılarında iftar yemekleri organize edeceğiz….

sehit_anneleri (2)

Belediyeden Şehit Ailelerine Jest

BELEDİYE’DEN ŞEHİT AİLELERİNE JEST Anneler günü nedeniyle, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehirli şehit ailelerine yemek verdi. Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği yemek, Saika Restorant’ta verildi. Yemeğe Alaşehir protokol üyelerinin tamamı ve eşleri katıldı. Alaşehir Belediyesi, Anneler Günü’nde şehit ailelerini unutmadı. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organizesinde; Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, şehit ailelerine Saika Restorant’ta akşam yemeği verdi. Her bir şehit ailesi özel servislerle evlerinden alındı. Yemeğe; Kaymakam Kemal İnan, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Tahtabiçen, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Arı, Askerlik Şube Başkanı Pers. Kıd. Başçavuş Aytekin Uludağ, İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Gebeş, İlçe emniyet Müdür Yardımcısı…

basin_toplantisi

Belediyeden Çalışanlarına Promosyon

Belediyeden çalışanlarına promosyon ve kart desteği 6360 Sayılı Yeni Büyükşehir Yasasının getirdiği ekonomik olumsuzluklara rağmen Alaşehir Belediyesi çalışanlarını mağdur etmeden, bütçe haricinde ki ekstra imkânlarla, personel ile ailelerinin refah ve imkânlarını iyileştirme adımlarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Nitekim memurların emeğine duyulan saygının en bariz işareti olan denge tazminatı limitlerini göreve geldiği 2011 yılından bu yana azami tavan üzerinden artıran Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban yaptığı açıklamada, “Belediyelerde çalışmak öyle her yiğidin harcı değil. Çünkü hayatın hangi alanına bakarsanız bakın her yerde onları görürsünüz. Bir seher vakti, henüz güneş doğmadan sokakları süpüren, herkes uyurken bir yangını canları pahasına söndüren, kentimizin güzelleşmesi için park ve bahçelerimizde güneşin altında çalışırken ötekisi asfalt döken, sokaklarda canı…

atik_yag

Alaşehirliler Atıklarından Kurtulacak

Alaşehirliler, hem atıklarından kurtulacak, hem de para kazanacak Alaşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, bitkisel atık yağ toplama kampanyasını daha da yaygınlaştırmak ve Alaşehirlileri teşvik etmek için, atık yağ toplama makinesi getirtti. Yağ makinesi; İstasyon Mahallesi Gazi Sokak Özlemkent Sitesi önündeki Güreşalanı Parkına yerleştirildi. Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi, atık yağ toplam projesi sürüyor. Proje çerçevesinde, atık yağ toplama ünitesi getirtilerek, İstasyon Mahallesi Gazi Sokak Özlemkent Sitesi önündeki Güreşalanı Parkına yerleştirildi. Atık yap toplam makinesinden talep olması durumunda 1 adet daha getirileceği belirtildi. “ASIL AMAÇ ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK” Konuya ilişkin olarak Belediye Çevre ve Kontrol Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Belediyemizin Bitkisel Atık Toplama Kampanyası kapsamında getirilen Bitkisel Atık Yağ…

kurs

Yaz Spor Okulları Başlıyor

Belediye’nin Yaz Spor Okulları Başlıyor Alaşehir Belediyesi’nin Yaz Spor Okulu kayıtları devam ediyor. Başvuruların Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapılabileceğini belirten Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, bu yaz döneminde futbol, basketbol, voleybol ve tenis branşlarında kursların verileceğini söyledi. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, gençliğe büyük önem verdikleri için Yaz Spor Okulunu açtıklarını ve fırsat buldukça da kurs öğrencilerini ziyaret edeceklerini söyledi. Karaçoban, “2015 yılı Yaz Spor Okulları kayıtlarımız başlamıştır. Futbol, Basketbol, Voleybol ve Tenis branşlarında açılacak olan kurslarımız 7-13 yaş arası çocuklarımıza 15 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında faaliyet verecektir.”dedi. KARAÇOBAN: GENÇLİĞİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ Alaşehir’in yetenekli gençlere sahip olduğunu da belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Bu sezon 15 Haziranda başlayacak ve 28…

almanya

Ürünler Almanya’da Tanıtıldı

ALAŞEHİR’E HAS ÜRÜNLER, ALMANYA’DA TANITILDI Alaşehir Belediyesi tarafından ‘Alaşehir’i Tanıtım Atağı’ adı altında gerçekleştirilen Alaşehir’in kültürel, ekonomik ve yer altı zenginliklerinin yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Almanya’da açılan Fuar’a katılan Alaşehir Belediye Başkanı Danışmanı Sami Çeltikoğlu Almanya’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başta Sultaniye üzümü olmak üzere Sarıkız Maden Suyu, Pekmez ve üzüm sirkesinin tanıtılması için çalışmalar yapıldı. Berlin merkezli Federal İşverenler Birliği BUV- (Bundesverband der Unternehmervereinigungen e.V.), KRV Eyaleti’nde düzenlenen fuara 87 şirket ve yaklaşık 3 bin 500 ziyaretçi katıldı. ÇELTİKOĞLU: FUAR ÇOK VERİMLİ GEÇTİ Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Alaşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Sami Çeltikoğlu, Almanya Ekonomi Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen fuarın Alaşehir Belediyesi açısından çok verimli geçtiğini belirterek, “Fuar…

sehirgirisi-4

Alaşehir’i Bir Bütün Olarak Ele Alıyoruz

Karaçoban: Alaşehir’i bir bütün olarak ele alıyoruz Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir’i 87 mahallesiyle bir bütün olarak planlayacaklarını söyledi. Planlama çalışmalarının ardından projelendirilen hizmet ve yatırımların sahaya planlı ve programlı bir şekilde uygulanacağını belirten Karaçoban, “Alaşehir’i MARKA KENTLER arasına sokacağız.”dedi. Büyükşehir adımı ile birlikte, aynı hizmet aşkıyla Alaşehir’i bir marka haline getirmek için büyük adımları atacaklarını belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban. “Planlamanın Alaşehir’in birinci önceliği olduğu düşüncesinden hareketle işe planlamayla başlıyoruz. İlk atım olarak ‘TİP EV PROJESİNİ’ HAYATA GEÇİRİYORUZ. Toplumun çeşitli kesimlerinin görüşünü alarak, katılımcı planlamayı aşama aşama getiriyoruz.”dedi. “ALAŞEHİR’İN BUGÜNÜ VE YARINLARI İÇİN PROJELER OLUŞTURUYORUZ” Karaçoban, “Kültür-sanattan çevreye, spordan sağlık-sosyale, ulaşımdan altyapıya kadar tüm sektörlerde kentin bugünkü ve yarın ki…

zarar_kurtarma_calismalari (1)

Zarar Kurtarma Çalışmalarına Eşlik Ettik

İlçemizin doğu alanı olan Hacı Aliler Mahallemiz,Subaşı Mahallemiz,Delemenler Dere mevkii gibi alanlarda dün akşam üzeri etkili olan dolu ve yağmur yağışlarıyla zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun diyoruz. Allah başka acılar yaşatmasın. Hasar tespit çalışmaları devam etmekte ve bizlere ulaşan bilgiler doğrultusunda yaklaşık 10 bin dekar gibi bir alan hasar gördüğü bilgisi bizlere ulaştı,Zarar Gören yerlere acil müdahale anlamında Belediye Meclis Üyeleri Hasan ALICI,Adnan TUTAR,Belediye Başkan Yardımcımız Muammer İBİŞOĞLU ve Ziraat odası Başkanı Necdet TÜRK ile zarar gören bölgelerdeki Vatandaşlarımızla birlikte olduk ve zarar kurtarma çalışmalarına eşlik ettik.

acilisa_hazir (2)

İki Projede Açılışa Hazır

İKİ PROJE DE AÇILIŞA HAZIR Alaşehir Belediyesi, 2 projenin daha açılışına hazırlanıyor. Manisa Büyükşehir ve Alaşehir Belediyesi’nin ortaklaşa hayata geçirdiği, Engelliler Engelsiz Parkı ve Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi projelerinde sona gelindi. 2 projede son rötuşların yapıldığı ve açılışlarının 2 Haziran’da yapılması hedeflendiği belirtildi. Alaşehir Belediyesi, “ÖNCE İNSAN” sloganı ile başlattığı hizmet ve yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Daire Başkanlığı ve Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ortaklaşa projesiyle, Hacıbey mahallesinde çalışmalarına başlanılan ‘Engelliler Parkı’nda sona gelindi. Sosyal donatıları, yürüyüş bantları, yeşil alanları ve oyun gurupları tamamlanan parkta, son rötuşlar yapılıyor. ÇOCUK KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ DE HAZIR Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçeye Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi kazandırma projesi…