Haberler

projeler (3)

Büyükşehir’den Alaşehir İçin Yeni Projeler

Büyükşehir’den Alaşehir için yeni projeler Oto terminal ihalesine yaza doğru çıkacağız; Alaşehir’de oto terminal yerinin meclis kararı ile Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini dile getiren Başkan ERGÜN, “Projelerin hazırlıklarına başladık. Birkaç ay içerisinde projeleri biterse bu yaza doğru ihalesine çıkarız. Yeni hal yerinin kamulaştırmalarını da Alaşehir Belediye Başkanımız Dr. Gökhan KARAÇOBAN takip ediyor. O Bölgede yeni bir hal kuracağız. Ayrıca Bakkal Şükrü Evi restorasyonunun da startını veriyoruz. O evi restore ederek sosyal amaçlı ve kültürel amaçlı kullanma düşüncesindeyiz. Alaşehir’in giriş kavşağında güzel bir kavşak projemiz var” diye konuştu.

midibus-alimi (1)

Alaşehir Belediyesi’nden Otobüs Müjdesi

Alaşehir Belediyesi’nden Otobüs Müjdesi; Otobüsün satın alındığını söyleyen Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan KARAÇOBAN, vatandaşların mezarlıklara gidip gelmesi, sivil toplum kuruluşlarıyla amatör spor kulüplerinin faaliyetleri ve sosyal aktivitelerde kullanılabileceği bir hizmet aracı olduğunu belirtti.

turkoglusokak (1)

Mahallelerde “DEĞİŞİM” Başladı

MAHALLELERDE DE “DEĞİŞİM” BAŞLADI Alaşehir Belediyesi, kısıtlı imkanlarına rağmen Alaşehir ve yeni mahallelere hizmet götürmeye devam ediyor. Aralık ayında Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, şehir merkezinde ve yeni mahallerde hizmetlerini sürdürdü. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Aralık ayında da yoğun mesaisini sürdürdü. Şehir merkezinde ve yeni mahallelerde birçok yeni hizmetlere imza atıldı. ‘BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR’ sloganı ile çalışmalarını aralıksız devam eden Fen İşleri Müdürlüğünün geçen ay içerisinde gerçekleştirdiği bazı çalışmalar şöyle; ARALIK AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN HİZMETLER… Dağarlar mahallesinde 2700 metre. Uzunluğunda yolda genişletme ve yağmur suyu uzaklaştırma işleri yapıldı. Genişletilen yollar için dolgu malzemesi çekilerek iyileştirme işlemi yapıldı. Dağarlar Camisinin avlusu (600 m2) ve bağlantı yolunda kilitli parke taşı döşemesi, çevresinde beton çit kaplama işi, bahçesinde…

terminal

2015 Yatırım ve Atılım Yılı Olacak

ERGÜN: 2015 YATIRIM VE ATILIM YILI OLACAK Büyükşehir Belediyesi’nin yapılanma sürecini geride bıraktığını belirten Manisa Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün, 2015 yılının yatırım ve atılım yılı olacağını söyledi. Yeni yıl ile birlikte büyük yatırımların ve hizmetlerin startının verileceğini belirten Ergün, Alaşehir’in de yatırımlardan fazlasıyla nasipleneceğini belirtti. Manisa’nın Büyükşehir olması ile birlikte sorumluluk alanına giren nüfus sayısının 330 binden 1 milyon 360’e yükseldiğini söyleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, “Manisa 17 ilçesi, 870 mahallesiyle büyükşehir oldu. Tabi ki bütün 17 ilçemizde bu süre içerisinde hem büyükşehir’in yapılanması hem de yeni kurulan MASKİ adı altında bir Genel Müdürlüğün oluşumu, kadroların yerleşimi ile 17 ilçemizde ve büyük beldelerimizde yapılanma sürecini geride bıraktık. Artık Manisa Büyükşehir Belediyesi 17 ilçede…

asansor-anlasmasi (1)

Asansör Bakım Protokolü İmzalandı

ASANSÖR BAKIM PROTOKOLÜ İMZALANDI Alaşehir Belediyesi, TSE firması ile asansör bakım protokolü imzaladı. Protokolü, Belediye adına Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, TSE adına da TSE Ege Proje Koordinatörü Cihat Vural, imzaladı. Protokol gereği ilçe merkezinde bulunan asansörlerin yıllık bakımları TSE firmasınca yapılacak. Alaşehir Belediyesi, ilçede bulunan asansörlerin yıllık kontrollerinin yapılması için TSE firması ile protokol imzaladı. Yapılan protokol buluşmasına TSE Ege Proje Koordinatörü Cihat Vural, TSE Manisa İl Temsilcisi İsmail Ünlü ile Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban katıldı. Protokolün imzalanmasından sonra Belediye Başkanı Karaçoban’a Dünya Standardını ilk getiren devlet adamı 2. Abdülhamit’in resminin bulunduğu şilt takdim edildi.

tiyatro-oyunu (3)

Bremen Mızıkacıları Alaşehirdeydi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün birlikte organize ettiği Bremen Mızıkacıları adlı Tiyatro oyunu ( AKM ) Sinema Salonunda Miniklere Karne Hediyesi olarak sergilendi. çocuk izleyicilere ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı kuklalı müzikli tiyatro oyunu sahnelendi. Alaşehir Belediye Başkanımız Dr.Gökhan KARAÇOBAN’ın miniklere karne hediyesi olarak sahnelenen oyun küçük izleyiciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

haci-kelepir-ioo (1)

Hacı Kelepir İlkÖğretim Okulunda Futbol Sahası Düzenlemesi

Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü Hacı Kelepirci İlk Öğretim Okulu Futbol sahası düzenlemesini yaptı; Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürü Emin DİKİCİ ” Hacı Kelepirci İlk Öğretim Okulu Futbol sahasında bulunan yaklaşık 1550 metre karelik bir alanda 2 traktör moloz temizlenerek 4 kamyon mil çektik ve silindirle sıkılaştırmasını yaptığımız sahada Çocuklarımızın daha sağlıklı spor yapabileceği ortam sağladık”dedi.

parkbahce (1)

Mevsimlik Çiçek Dikimleri Başladı

Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 40.000 adet lale soğanı ile 4000 adet mevsimlik çiçek(Çuha) dikimlerini İlçe merkezinde başladı; Alaşehir Park ve Bahçeler Müdürü Kadriye ÖZDOĞAN “Manisa Büyükşehir Belediyesi kentsel tasarım daire başkanlığı tarafından Müdürlüğümüze gönderilen 40.000 adet lale soğanı ile 4000 adet mevsimlik çiçek(Çuha) çiçekleri Fırat Caddesi,Adnan Menderes Bulvarı ve Cumhuriyet meydanı gibi alanların yanı sıra orta refrüjler içerisine dikimlerimiz başlandı”dedi.

aritmatesisi (2)

Atık Su Arıtma Tesisi Yenilenecek

ATIKSU ARITMA TESİSİ YENİLENECEK Alaşehir Belediyesi tarafından İller Bankası yatırım programı kapsamında 1986 yılında yapımına başlanan ve 1989 yılında hizmete sunulan arıtma tesisleri bugünün teknolojisine göre yetersiz kalmasına rağmen bölgede örnek olmaya devam ediyor. İleriye yönelik yapılacak olan yeni atık su arıtma tesislerinin ise 2015 yılı yatırım programına alındığı belirtildi. Alaşehir Belediyesi tarafından İller Bankası yatırım programı kapsamında 1986 yılında yapımına başlanan ve 1989 yılında hizmete sunulan arıtma tesisleri bugünün teknolojisine göre yetersiz kalmasına rağmen bölgede örnek olmaya devam ediyor. Nüfus yoğunluğu bakımından sürekli gelişen ve büyüyen Alaşehir’de mevcut atık su arıtma tesislerinin yetersiz kalması üzerine ileriye yönelik yapılacak olan yeni atık su arıtma tesislerinin 2015 yılı yatırım programına alındığı belirtildi. Alaşehir Belediye Başkan Yardımcısı…

bulusma

Karaçoban, Sulama Kooperatifi Başkanlarıyla Buluştu

Karaçoban, sulama kooperatiflerinin başkanlarıyla buluştu Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan Karaçoban, ilçe merkez ve çevre mahallerde hizmet veren sulama kooperatiflerinin başkan ve yöneticileri ile Sarıkız Restoran’da düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda kooperatiflerin durumları ve sorunları, Büyükşehir Yasası’nın sulamada getirdiği değişiklikler ve Alaşehir Belediyesi’nin tarımsal sulamada üstleneceği fonksiyonlar masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Alaşehir Belediye Meclisi MHP Gurup Başkanı Bilgehan Noyan, AK Parti Gurup Başkanı Fedayi Kozan ve CHP Gurup Başkanı Mehmet Kayacık ile Ziraat Odası Başkanı ve Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk’ün yanı sıra 13 tarımsal sulama kooperatifinin başkan ve yöneticileri katıldı. Alaşehir Belediyesi’nin kendisinin daha önce söylediği üzere tarımın ve tarımsal sulamanın içinde olacağını, bu alandaki çalışma ve…

belediyespor (1)

Maç Öncesi Ziyaretimiz

Cumartesi günü oynanacak olan Alaşehir Belediye Spor ile Salihli Belediye Spor karşılaşması öncesinde sporcularımıza antrenmanları esnasında ziyaret ettik ve başarı dileklerinde bulunduk.Ayrıyeten sporcularımıza baklava ikramında bulunduk.

park-bahce (1)

Yeşilyurt Mahallemizde Ağaçlar Budandı

Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Yeşilyurt Mahallemizdeki yollar ve tüm parklardaki ağaçların budamaları gerçekleştirildi;Park ve Bahçeler Müdürü Kadriye ÖZDOĞAN ” Önceliğimiz Elektrik tellerine değen ağaçların budamasını yapmaktı havaların açık olması ile Yeşilyurt Mahallemizin tüm sokaklarına girdik budamalarını gerçekleştirdiğimiz ağaçları ise bölgede yaşayan dar gelirli ailelere yakacak olarak verdik”dedi.

elektrikbakim (1)

Elektrik Servisi Çalışmalarına Devam Ediyor

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik servisi Elektrik dağıtım şirketinin park ve bahçelerde,Sokak aydınlatmalarında kullanılan aydınlatmalarda abonelik sistemi istemesinden dolayı tüm İlçe genelinde abone olup aydınlatmaları ve trafo bakımlarını üstlendi.

parkbahce (1)

Park ve Bahçelerin Kış Bakımı Yapıldı

Park ve Bahçelerin kış bakımı yapıldı Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe merkezindeki yeşil alanlarda kış bakımlarını yaptı. Kurtuluş mahallesinde de yeşil alan olarak ayrılan sahada peyzaj çalışmaları tamamlandı. Alaşehir Belediyesi’nin görsel yönden ilçe ve mahallerde başlattığı hizmetler aralıksız sürüyor. Birçok yeni mahallede ve şehir merkezindeki meydanlarda ve yeşil alanlarda kış bakımı yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Aralık ayında da hizmetlerini sürdürdü. Birçok yeşil alanda çalışmalar gerçekleştirildi. Müdürlüğün Aralık ayında gerçekleştirdiği hizmetlerin bazıları şöyle; ARALIK AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR “Müdürlüğümüz Aralık ayı içerisinde ağaçlarda bakım evresi dönemi olduğu için ilçedeki ağaçlarda kış bakım budama işlemlerini sürdürdü. Kurtuluş mahallesi sarıkız taksi durağı arkasındaki alanın peyzaj düzenlemesi yapıldı. (Alanda fazla bitkilerin ve yabancı otların temizliği, Toprak tesviyesi,…

ruhsat-denetim

Ruhsatlandırma ve Denetimler Sürüyor

RUHSATLANDIRMA ve DENETİMLER SÜRÜYOR Alaşehir Belediyesi’nce 2014 yılı Haziran ayında kurularak faaliyetlerine devam eden Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, 6 aylık süre içerisinde Alaşehir sınırları içerisindeki tüm sıhhi, gayrisıhhî ve umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin ruhsat işlemlerini yürütmeye devam ediyor. Müdürlük çalışanları, ilçemizdeki ticari hayatın gelişmesi ve kayıt dışı istihdamın bölgesel ve ulusal ölçekte geri kazanımına yardımcı olmak için ruhsatlandırma çalışmalarına devam ederken, ilçemiz sınırları içerisinde ticari hayat üzerine 6 aylık dönemler halinde analiz çalışmalarının da başladığını bildiriyor. Alaşehir Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, İlçe merkezinde ve diğer tüm mahallelerde faaliyet gösteren işyerinin; ruhsatlandırma sayıları, ruhsatlandırılan işyerlerinin mekânsal büyüklükleri, faaliyet konularına göre sınıflandırmaları ve diğer gelişmişlik analizleri titizlikle sürdürüyor. Buradan elde edilen sonuçların ilçemizdeki ticari hayatın…

birim-mudurleri-toplantisi (2)

Birim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı

Birim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Alaşehir Belediyesi’nin kurumsallaşma projeleri kapsamında 17-18 Ocak 2015 tarihlerinde Salihli Lidya Sardes Otel’de gerçekleştirdiği “2014 yılı Değerlendirme Toplantısı”na belediyenin tüm birim müdürleri ve birim sorumlarını katıldı. 2 gün süren değerlendirme ve eğitimlerde birim amirleri “bu eğitimin ve değerlendirmenin sorunların tespiti ve çözüm önerileri bulmamız noktasında hem kurumumuza hem Alaşehir Halkına daha faydalı olacağını” belirttiler. “Halkımıza kaliteli ve daha kurumsal bir bakış açısıyla hizmet verebilmek için bu tarz değerlendirmelerin çok yerinde olduğunu, çalışmalarına daha profesyonel devam edeceklerini” belirttiler.

kozlucacamii (1)

Kozluca Mahalle Camii’nin Temeli Atıldı

Kozluca Mahalle Camiinin Temeli atıldı Alaşehir’in Kozluca mahallesinin mevcut cami toprak seviyesinde ve rutubet aldığı, ayrıca inşaat açısından sağlıklı olmadığı için, yanındaki arsa üzerinde 11×13 metrekarelik bir alana yapılacak olan yeni caminin temel atma töreni dua ile yapıldı. Törene Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban da katıldı. Alaşehir Kaymakamı Kemal İnan, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, daire amirleri, çevre mahalle din görevlileri, öğretmenler, siyasi parti temsilcileri ve Kozluca halkının katıldığı programla, Kozluca Camisinin temeli dualar eşliğinde atıldı. İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptığı konuşmada, “Caminin toplanan yer anlamına geldiğini, burada herkesimden insanın Allah’a ibadet etmek ve dinini öğrenmek için toplandığını, camilerin ibadet mekanları ve yeryüzünde Kabemizin şubeleri olarak görev icra ettiğini” ifade etti. Yapılan duanın ardından hep birlikte butona…

turkevleri (1)

Klasik Türk Evlerinin Restorasyonları Yapılacak

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ı makamında kabul etti. Ziyarette, Klasik Türk Evi ve Bahçesi’nin restorasyonunun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasıyla ilgili protokol imzalandı. Manisa’da birçok tarihi eserin restorasyonunu yaparak, eserleri ön plana çıkaran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde bulunan Klasik Türk Evi ve Bahçesi’nin restorasyonunu, Kutlu Doğum Parkı’nın düzenlemesini de üstlendi. Bu kapsamda Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret ederek Klasik Türk Evi ve Bahçesi’nin restorasyonu ile Kutlu Doğum Parkı düzenlemesini ve 20 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne devrini içeren protokolü imzaladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “Bu kültürel mirasın paylaşılması ve güncelleştirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyemize teklifte bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, bu kültür…

istinatduvari (3)

Esentepe Mahallesinde İstinat Duvarı Yapım Çalışması

İlçemiz Esentepe mahallesinde istinat duvarı ördük,100 metrekare bir alanda uygulama yapıldı; Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürü Emin DİKİCİ “İlçemiz Esentepe mahallesinde istinat duvarı ördük,100 metrekare bir alanda uygulama yapıldı,Bahsi konu olan alanda özellikle yağışlı havalarda heyelan riski taşıması nedeni ile acil eylem olarak hayata geçirdik”dedi.

manavlarodasi (2)

Manavlar Odası Başkanı Ümit MARHAN’ın Ziyareti

Alaşehir Manavlar odası Başkanı Ümit Marhan ve yönetimi ziyaretimize geldi; Manavlar odası Başkanı Ümit Marhan ve Yönetim kurulu ile görüşmelerimize katılan Belediye Meclis Üyemiz Hasan Alıcı ile birlikte Salı ve Cuma pazarlarında sergi açan pazarcı esnaflarımız hakkında istişarelerde bulunduk.

turanalakent (1)

Merhum Turan ALAKENT’in Tarihi Evi Restorasyon Çalışmaları

Alaşehir’in nerede ise, Cumhuriyet ile yaşıt olan eski Belediye Başkanlarımızdan Merhum Turhan Alakent’in yıllara meydan okuyan tarihi evini olası restorasyon çalışmaları için yerinde inceledik; Orjinal Mimarisi korunarak yeniden restorasyon çalışması yapılabilmesi için Anıtlar yüksek kurulu tarafından tescilli binamızı yerinde inceledik ve teknik anlamda yapılması gerekenler konusunda gündemimize aldık.

camiitemizligi (1)

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden Temizlik Çalışmaları

Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak Cami temizliği ev iş yeri gibi daha az insan gelen alanlardan çok daha önemli olmakla birlikte bakımına kat be kat önem gösterilmesi gereken alanlardır. Bu yüzden ibadethanelerin temizlik ve mikroplara karşı korunmasında alışılagelmiş önlemlerin dışına çıkılmalı ve kalıcı uzun süreli hijyenik bir atmosfer oluşturulmalıdır. Cami gibi kutsal alanlar ve diğer tüm ibadethaneler ortak amaç için yapılmış olup yoğun bir insan trafiğine maruz kalan platformlardır. Dinimizde temizliğin önemi büyüktür. Temizlik imandandır. Maddî temizlik İslâm dininin fevkalâde önem atfettiği bir konudur. Kur’ân-ı Kerîm’de çevrenin ve ibadet yerinin temizliğinden söz edilir. Allah’ın temizlik konusunda titizlik gösterenleri sevdiği bildirilir. (el-bakara 2/125; et-tevbe 9/108; el-hac 22/26). Cami temizliği yapıyoruz; çünkü neden camilerin…

yoliyilestirme (2)

Yol İyileştirme ve Menfez Çalışması

Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü Bahçelide yol iyileştirme çalışması ve menfez çalışması yaptı; Alaşehir Belediyesinin yeni Mahallelerinden birisi olan Bahçeli mahallesinde yol iyileştirme ve menfez çalışması yapıldı, Yaklaşık 5 bin metre içerisinde yol iyileştirme ve dolgu ve sıkıştırma işleri yapıldı.bazı noktalarda yağmur suyu menfez çalışmaları yapıldı.

karlamucadele (2)

Karla Mücadele Çalışmaları Başarılı Oldu

Alaşehir Belediyesi Doğal Afet önleme ve kriz masası İlçemiz genelinde park ve bahçeler Müdürlüğününde içinde karla mücadele çalışmalarında başarılı oldular,Alaşehir Belediyesi Doğal Afet önleme ve kriz masası İlçemizin tamamını kapsayan Kar yağışlarında gerek karla kapanan yolların açılmasında gerekse bu yağan kar’ın yükünü taşıyamayan iflas eden bedeni yaşlı ağaçların yola devrilmesi ve kırılan dalların budanması ile anında müdahale ile İlçe Halkına mağduriyet yaşatmadık diye bildirildi.

karakis (1)

Alaşehir Kara Kışa Teslim Olmadı

Alaşehir kara kışa teslim olmadı; Akşam üzeri başlayan kar yağışı İlçemizi olumsuz anlamda etkiledi,Alaşehir Belediyesi Doğal Afet önleme ekiplerimiz hazır bir şekilde başta ana arterler olmak üzere ilçemiz genelinde kar kürüme araçlarımız ile tüm bölgeye müdahalede geç kalmadı.Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin Dikici “Alaşehir Belediyesi Doğal Afet önleme ekiplerimiz hazır bir şekilde başta ana arterler olmak üzere ilçemiz genelinde kar kürüme araçlarımız ile tüm bölgeye müdahalede geç kalmadı.Bir taraftan hizmet araçları kar kürümesi yaparken bir taraftan da tuzlama çalışmaları yaptıklarını söyledi.Dikici İlçemiz genelinde tüm Mahallelerimize hizmet götürmek için mesai harcıyoruz”dedi.

yeniotogar

Alaşehir Otogarının Tapusu Büyükşehir’de

Alaşehir Otogarının Tapusu Büyükşehir’de MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde oto terminal alanında kalan ve mülkiyeti Alaşehir Belediyesi’ne ait olan parsellerin tapusunu tescil etti. Tapu tescil işlemini Manisa Büyükşehir Belediyesi adına tamamladıklarını belirten Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Taner İçöz, şimdi yeni oto terminal yapımı için proje ve ihale sürecine geçildiğini söyledi.

selale

Alaşehir ve Alaşehirlilere Yakışanı Yaptık

Karaçoban, “Biz Alaşehir ve Alaşehirlilere yakışanı yaptık” Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, 3,5 yılda Alaşehir ve Alaşehirlilere yakışanı ve layık olanı yaptıklarını belirterek,”Bu hizmet ve yatırımları yaparken ilçemize ve halkımıza olan sevdamızı yansıttık. Lafa bakılmaz aynası iştir kişinin diyor ve kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam ediyoruz.”dedi. Bunca yapılan hizmet ve yatırımların temelinde Alaşehir ve Alaşehirlilere olan sevdanın ve hizmet aşkının yattığını belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) in hicretiyle Yesrib denilen mekân Medine (Medeni Şehir) haline gelmiştir. Aşkı ve sevdası olanlar gittikleri yerlere hep medeniyeti ve huzuru götürmüşlerdir. Sevgi ve aşk medeniyetimiz, tarih boyunca, ruhu olan şehirler inşa etmiş; bu şehirlerden de dünyaya istikamet çizen medeniyetini beslemiştir. Mekânlar şahsiyetleri belirler,…

taris

Tariş Yönetimi Sorumluluk Almalı

Karaçoban: TARİŞ YÖNETİMİ SORUMLULUK ALMALI Alaşehir Ziraat Odası ve Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk’ün yeni seçilen oda delegeleri ve mahalle muhtarları için organize ettiği yemekli toplantıya katılan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Tariş yöneticilerine yüklendi. Karaçoban, üreticilere de sulama konusunda müjde de verdi. KARAÇOBAN, TARİŞ YÖNETİCİLERİNE YÜKLENDİ Yemeğin onur konuğu olan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban da yaptığı konuşmada, Tariş yöneticilerine ağır eleştirilerde bulundu ve üreticilere müjdeler verdi. Karaçoban, “Belediye yönetimi olarak, her zaman üreticimizin yanındayız Sizlerin sorunları bizim sorunlarımız. Dertlerinizle dertleşiyor, sevinçlerinizle seviniyoruz. Biz tarım şehriyiz. Onun için sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Ama bunun farkında olmayan Çiftçi kuruluşu yöneticileri var. Yıllardır Tariş’te yöneticilik yapanlar, sizler için ne yaptı? Ürün çeşitliliği için hangi projeleri…

parkbahce (1)

Ağaç Budamaları Devam Ediyor

PARK VE BAHÇELERDEN; Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kadriye Özdoğan “87 Mahalleli ilçemiz genelinde ağaç budamaları gerçekleştiriyoruz,Budamasını yaptığımız ağaçların maddi durumu olmayan ailelere yakacak olarak gönderiyoruz.Geçmişte 15 Mahalle iken 31 Mart sabahı itibariyle Büyük Şehir Kapsamında 87 Mahalle olduk İlçemizin Çeşitli bölgelerinde yaşayan dar gelirli ailelerimize bu ölçüde yardımcı oluyoruz”dedi.

paydaslaratesekkur

Paydaşlarımıza Teşekkür Ediyoruz

Karaçoban’dan Yerel Paydaşlara Teşekkür Mektubu! Alaşehir Belediyesi’nin kurumsallaşma projeleri kapsamında hayata geçirdiği, 1. ‘Yerel Paydaş Çalıştayı’na katılan katılımcılarına ithafın, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, muhataplara teşekkür mektubu gönderdi. Üst düzey kamu protokolünün, belediye meclis üyelerinin, mahalle muhtarlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle gerçekleştirilen Alaşehir Belediyesi’nin 1. ‘Yerel Paydaş Çalıştayı’na katılan katılımcılarına atfen bir mektup gönderen Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, paydaşlara teşekkür etti. “PAYDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ” Karaçoban, kaleme aldığı teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verdi; Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, şehrimizi el birliği ile yeni projelerle tanıştırmak ve daha yaşanabilir bir kent haline getirebilmek amacıyla sizlerin değerli görüşlerini aldığımız; katılımcı ve uzun vadeli bir program oluşturmak düşüncesiyle “Yerel Paydaş Çalıştay”ımıza gösterdiğiniz ilgi ve katkılarınızdan dolayı teşekkür…

kurumsallasma (2)

Alaşehir Belediyesi, Bir İlke Daha İmza Attı

ALAŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KURUMSALLLAŞMA PROJESİ KAPSAMINDA HAYATA GEÇİRDİĞİ BİRİNCİ “YEREL PAYDAŞ ÇALİŞTAYI” TAMAMLANDI Alaşehir Belediyesi, bir ilke daha imza attı Alaşehir Belediyesi’nin 1 Haziran 2014 tarihinde başlattığı Kurumsallaşma Projesi, dün kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen Yerel Paydaş Çalıştayı ile önemli bir aşama kaydetti. Şelale Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Çalıştaya ilgili kesimler ve davetliler yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Belediye Başkan Danışmanı Sami Çeltikoğlu ve İnovasyon Merkezi Kurucusu Suat Özçağdaş’ın konuşmalarının ardından başlayan çalıştayda Alaşehir’in sorunları, Alaşehir’in gelişme potansiyelleri ve Belediyeden beklentiler olmak üzere 3 konuda davetlilerin fikir ve düşünceleri alındı. KARAÇOBAN: FİKİR VE ÖNERİLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ 1 Haziran 2014 tarihinde başlattıkları kurumsallaşma çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Alaşehir…

baskan

Başkandan Mesaj

DEĞERLİ ALAŞEHİRLİLER; 15 Mart 2011 tarihinden sonra geldiğimiz Belediye Başkanlığı görevinde Sosyal Belediyecilik anlayışını ön planda tutarak önce tespit, sonra doğru teşhis noktasından hareketle çalışmalarımıza başladık. Belediye olarak hizmetinden sorumlu olduğumuz halkımızın, Sosyal, Kültürel ve Şehircilik açısından tüm ihtiyaçlarını imkânlar ölçüsünde karşılamaya gayretle devam etmekteyiz Bunları yaparken Belediyeciliğin imar, yol, park çalışmaları ve diğer rutin hizmetlerle sınırlı olmaması düşüncesiyle Alaşehir İlçesini geliştirmek, kalkındırmak ayrıca sosyal, kültürel, sportif ve diğer Belediyecilik hizmetleri ile de günümüz insanlarını mutlu kılmak, gelecek kuşaklara yanabilir bir kent bırakmak amacını taşımaktayız. Belediye kaynaklarını ve teknik imkânlarını en verimli şekilde kullanmaya özen göstererek, israfçı değil, İnsaflı Belediye sloganı ile çalışıyoruz. Kamunun hak ve hukukunu koruyarak, halkımızın parasını Alaşehir’e layık hizmetlere ve liyakatli…

kar (4)

Alaşehir Belediyesi Kar İçin Önlemini Aldı

Alaşehir Belediyesi doğal afet ve kriz önleme masası ekipleri bugün itibari ile başlayan kar yağışlarından dolayı yolları kapanan yeni Mahallelerimiz Karadağ, Horzumkeserler, Sogukyurt Azıtepe, Kestanederesi ,Caberburhan, Aydoğdu, Serinyayla, Çarıktekke, Caber fakıllı arası Çarıktekke, Karacalar arası ve karacalar Mahallesi -Selce arası yollarda yol açma çalışmaları yapıldı. Bu çaĺışmalarda bazı kesimlerde kar kalınlığı 1 metreyi bulmaktadır. en az olan kesimlerde ise 30-40 santim olmasına rağmen ulaşım sorunu yaşamamaları anlamında çalışmalarımızı sürdürdük.

sahipcikti (2)

Alaşehir Belediyesi Sahip Çıktı

Sokakta kalan Vatandaşına Alaşehir Belediyesi Sahip çıktı; Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan Karaçoban ” Sabah saatlerinde sokakta soğuktan donmak üzere iken Fadime Ormancı’yı duyarlı Vatandaşlarca bize bilgisi aktarıldı,Bizde hizmet aracımız ile Fadime nineyi bulunduğu ortamdan aldık önce evine götürdük ve evinde yaşam şartlarının olanaksızlıklarını şahit olduk,evindeki kullandığı elektiriğide tedaş’ın kestiği ve evinin çatısınında yağışlardan aktığı tüm eşyalarınında yaş olduğu tarafımızca gözlemlendi.Hava şartlarının düzeleceği güne kadar yani evinin tamiratı yapılana kadar kendisini misafir ettik”dedi.

horzumalayaka (1)

Yağmurdan Bozulan Yollarda İyileştirme Çalışmaları

Horzumalayaka mahallesi , Osmanlılar mevkiine giden ve yaģmurdan bozulan yollarda iyileştirme çalışmaları; Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin Dikici ” Yeni Mahallelerimizden olan Horzumalayaka mahallesi , Osmanlılar mevkiine giden ve yaģmurdan bozulan yollarda iyileştirme çalışmalarını sabah 07.30 itibari ile yaptık,Merkez mahalleye yaklaşık 6-7 kilometre uzaklıkta 5 haneli bir mevkide traktör dahi gidemeyecek şekilde bozulan yolları Alaşehir Belediyesinin İş Makinelerı ile yol iyileştirme çalışmaları yaptık” dedi.

engellilergunu (1)

Karaçoban, 3 Aralık’ta Mesaisini Engellilere Ayırdı

Karaçoban,3 Aralık’ta mesaisini engellilere ayırdı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, tüm gün mesaisini Alaşehirli engellilere ayıran Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, sırasıyla; belediyede istihdam edilen 16 personelle kahvaltı yaptı. Daha sonra özel rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi. Son olarak da İşitme Engelliler Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltıda belediyede çalışan 16 engelli personelle buluştu. Vuslat Kafe’de düzenlenen kahvaltıya Belediye Başkanı Danışmanı Sami Çeltikoğlu ve Belediye Engelliler Masası Sorumlusu Fehime Güngör de katıldı. “YENİ İMAR BÖLGELERİNDE YAŞAM DAHA KOLAY OLACAK” Kahvaltı boyunca engelli belediye çalışanları ile sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban,…

meclistoplantisi (1)

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Alaşehir Belediyesi 2015 yılı ilk Meclis toplantısını Meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi; Alaşehir Belediyesi 2015 yılı 2 Ocak Cuma akşamı saat 17.15 de Meclis salonunda Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan Karaçoban’ın Meclis Başkanlığında gerçekleştirdi,Meclis toplantısı başlamadan evvel 21 Aralıkta Milliyetçi Hareket Partisi İlçe kongresine aday olan ve İlçe Başkanı seçilen Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Somuncu Meclis arkadaşlarına veda konuşması yaptı,yerine birincisırada yedekten gelen İclal Altınay’a ve diğer çalışma arkadaşlarına başarılar diledi. 9 gündemli Meclis toplantısı oy çokluğu ile kabul oldu,25 İmar konulu gündem maddesi ise İmar komisyonuna sevk edildi.

elektrikservisi (1)

87 Mahallemizde Eşit Hizmet

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Elektirik Servisi personelleri 87 Mahallemize eşit hizmet felsefesi ile çalışmalarını sürdürüyor; Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Emin Dikici “Elektirik Servisi İlçe Merkezindeki Camii aydınlatmalarının yanı sıra yeni mahalle statüsü kazanan eski köy ve kasabalardaki su depoları ve trafoların bakım ve onarımlarını arazi ve hava muhalefeti gibi zor şartlar doğrultusunda yapmaktalar.Ekibimizin çalışma şartlarındaki zorluklara rağmen göstermiş oldukları performansı ve dışa bağımlı bir Belediyecilik anlayışından uzak olarak çalışmaları hem ekonomik hem daha seri bir şekilde hizmetin ulaşımı anlamı taşımaktadır”dedi.

gorusme

Nedim Zurnacı İle Görüş Alışverişi

ZURNACI İLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ Manisa Büyük Şehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkan Vekili Nedim Zurnacı, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ile bir araya gelerek 2014 yılında yapılan çalışmalar ile 2015 yılı programı konusunda görüş alışverişinde bulundu. Alaşehir Belediye Başkanı dr. Gökhan Karaçoban, Manisa Büyük Şehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkan Vekili Nedim Zurnacı’yı, ağırladı. İkili tarımsal alanda yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Yapılan görüşmeler hakkında bilgi veren Karaçoban, “Alaşehir İlçe Belediyesi olarak belediyelerin iş birliği ile tarımsal sulama, jeotermal seracılık, Sultani üzüm şenliği ile Sultani üzüm tanıtımı konularında ortak projeler uygulanması konularında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

kis (2)

Alaşehir Kara Kış ‘a Teslim Olmadı

Alaşehir Belediyesi Kara Kış’a teslim olmadı; Alaşehir Belediyesi geçtiğimiz akşam başlayan kar ve yağmurda zarar gören bölgelere ekipleri ile birlikte müdahalede geç kalmadı. Osmaniye Mahallemizde ve Ulu derbent’in kör ez mevkiinde aşırı yağışlar nedeni ile toprak kayması sonucunda yol trafiğe kapandı bilgisine ulaşan doğal afet kriz masası yolun trafiğe açılması için yol bakım ekiplerini araç ve gereçleri ile yönlendirerek yolun kullanıma açılmasını sağladı. Aynı zamanda İlçe merkez Sevgi yolu ve Belediye Başkanlık konutu Barışmanço parkı alanında aşırı kar yağışından dolayı akşam saat 22 sularında önce dalları kırılan sonrada devrilen çam ağacı yolu kapadı bunun üzerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince de ağacın budanması yapılarak yolu kullanıma açtı.

dagarlar (1)

Dağarlar Mahallemizdeki Yol İyileştirme Çalışmaları

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Dağarlar Mahallemizde yol iyileştirme çalışmaları ve Mahalle Camii bahçesinde kilit parke döşeme işlemleri yapıldı. Alaşehir Belediyesi Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban“Alaşehir Belediyesi yeni yasa ile 31 MART sabahı ile birlikte Büyükşehir olan, İlimizin bir İlçesi olarak 15 merkez Mahalleden 66 köy 6 Beldesi ile 87 Mahalleli bir İlçe haline geldi. Gezip gördüğümüz yeni mahallelerimizin ne kadar hizmete aç olması sebebi ile Dağarlar dada yol kullanıma açık olan yolların bozukluğundan dolayı yol genişletme, yol iyileştirme ve Dağarlar Camii’nin bahçesine kilitli parke taşı döşenmesi, Camii çevresinin beton çit ile çevrilmesi oturma grubu montajı yapılması işleri gerçekleştirildi” dedi.

yenimahalleler

Yeni Mahallerin 3 Temel Sorunu Var

Karaçoban: Yeni mahallerin 3 temel sorunu var Köy ve Belde iken Yeni Mahalle olan 72 yerleşim yerlerinin temel sorunlarının içme suyu, yol ve altyapı olduğunu belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, söz konusu problemleri çözmek için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Söz konusu 72 yerleşim merkezlerinin, şehir merkezine uzaklıkları; 1 – 10 km arasında 16, 10 – 20 km arasında 22, 20 – 30 km arasında 19, 30 km ve üzeri 8 mahallenin bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Hizmet standardı ve kalitesi açısından bu uzaklıklar çok fazladır. Bazı önemli hizmet ve yatırımları hayata geçirecek olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin, ilçe merkeze olan uzaklığı ise 109 km’dir. Bu uzaklıklar nedeniyle hizmet ve yatırımlarda büyük sıkıntılar…

kurumsallasma

Kurumsallaşma Çalışmalara Önem Veriyoruz

Karaçoban: Kurumsallaşma Çalışmalara önem veriyoruz Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Belediyesi’nin idari ve operasyonel kapasitesini, Alaşehir halkının hizmet beklentisine karşılık verecek şekilde geliştirmek amacıyla, bir kurumsallaşma ve yeniden yapılanma sürecini planlamak ve uygulamak amacıyla 1 Haziran 2014 tarihinden itibaren bir projenin başlatıldığını söyledi. Projenin kurumsallaşma ve yeni bir kimlik kazanım projesi olduğunu belirten Karaçoban, Kurumsallaşma Planı; Belediye Başkanlığı ve Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Çalışanları, Alaşehirli vatandaşlar ve ilgili kurumsal paydaşların katılımıyla oluşturulacak olup, halen çok taraflı bir çalışma süreci ile hazırlanmaktadır. Kurumsallaşmada esas olan; bir kurumun faaliyetlerini sürdürmesinde, çalışanların kişisel yöntemlerine bağımlı olmadan, kurumun kendi yöntemlerini üretmesi ve çalışanların kurumdan ayrılması durumunda dahi işlerin aksamadan yürümesi için ilgili yapı ve süreçlerin oluşturulmasıdır. Yerel…

cevko

Belediye’nin Çevre Duyarlılık Projesi Sürüyor

Belediye’nin çevre duyarlılık projesi sürüyor Alaşehir Belediyesi, ‘Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ kapsamında başlattığı kampanya devam ediyor. Atıkların düzenli olarak işyeri ve meskenlerden toplandığını belirten Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, bu alanda yetkilendirilmiş, ÇEVKO vakfından ödüllerinin olduğunu söyledi. Alaşehir Belediyesi’nin birçok alanda başlattığı sosyal projeler devam ediyor. Yaklaşık 2 yıldır süren ‘Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla kurulmuş, T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliği ile başlattığımız ‘ Alaşehir Belediye ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ni sürdürüyoruz.”dedi. KARAÇOBAN:…

tesekkurler

Karaçoban’dan Yerel Basın’a Teşekkürler

KARAÇOBAN’DAN YEREL BASINA TEŞEKKÜR Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, ilçenin tek yere gazetesi olma özelliğini taşıyan 5 Eylül Gazetesi’ne teşekkür etti. Karaçoban, kaleme aldığı mektupta; Alaşehir’i “ALA ŞEHİR” yapmak için elbirliği ile gece-gündüz çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, kaleme aldığı bir mektupla Alaşehir 5 Eylül Gazetesi’ne teşekkür etti. Karaçoban, mektubunda şu ifadelere yer verdi; “Alaşehir’de yaşayan değerli hemşerilerimize ve sizlerle başardığımız/başaracağımız, güzellikleri ve hizmetleri, Büyükşehir olduğumuz bu dönemde de şehir merkezimizden, mahalle olan köy ve beldelerimize kadar uzatacağız. Alaşehirli olmanın verdiği sıcaklık ve samimi duygularla, adeta bir dayanışma örneği sergileyerek tüm işlerin üstesinden geleceğimize olan inancım Allah’ın izni ile tamdır. Bizim heyecanımız bu  L  Şehrin, Değişimini ve Gelişimini…

sahinotel (2)

Oteller Denetlendi

OTELLER DENETLENDİ Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne yapılan bir ihbar üzerine, teşkil edilen ekiplerce; kent merkezinde faaliyet gösteren otellerde, seri denetimler yapıldı. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban;  “İlçemiz dışından gelen öğrenci, iş adamı veya asker yakını gibi çeşitli guruplardan insanların konaklama yerleri arasında yer alan yurt, otel ve pansiyon gibi merkezlerin denetim altında tutulduğuna işaret ederek; şehrimize gelen herkes misafirimizdir.”dedi  Karaçoban, “Bu sebeple de onlara ev sahipliği yapan bizler, üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmekle yükümlüyüz diyerek;  bu hassasiyet doğrultusunda, Zabıta Ekiplerimizce üst düzeyde katılımla gerçekleştirilen kontrollerde;  resmi gazetede yer alan yönetmelik ve hükümler doğrultusunda incelemeler yapıldığını ifade etti. Konuyla ilgili bilgiler veren Zabıta Müdürü Erol Kacar da yaptığı açıklamada; geçtiğimiz günlerde ilçemizin…

6liprotokol (1)

Hizmet Protokolü İmzalandı

 HİZMET PROTOKOLÜ İMZALANDI Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Alaşehir Belediyesi arasında, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin görev, yetki ve sorumluluk alanlarını belirleyen protokol, Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda imzalandı. Protokolü; belediyeler adına Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Alaşehir belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban imzaladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu, Salihli, Sarıgöl, Alaşehir, Kula ve Selendi belediye başkanlarıyla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin görev, yetki ve sorumluluk alanlarını belirleyen protokol imzaladı. Protokolün diğer ilçelere de örnek teşkil etmesini temenni eden Başkan Ergün, “Hazırlanan her türlü projenin, vatandaşlarımızın yararına olacak hizmetlerin her zaman destekçisi olacağız.”dedi. ERGÜN’DEN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR Protokolün Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilçe belediyelerine hayırlar getirmesini dileyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,…

park_bahce (1)

Yeşil Alanlara Kış Bakımı Yapıldı

Yeşil alanlarda kış bakımı yapıldı Alaşehir Belediyesi’nin görsel yönden ilçe ve mahallerde başlattığı hizmetler aralıksız sürüyor. Birçok yeni mahallede ve şehir merkezindeki meydanlarda kış bakımı yapıldı. Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kasım ayında da hizmetlerini sürdürdü. Birçok yeşil alanda çalışmalar gerçekleştirildi. Müdürlüğün Kasım ayında gerçekleştirdiği hizmetlerin bazıları şöyle; YENİ MAHALLELER UNUTULMUYOR Mahallelerimizin mezarlık ve yeşil alanlarında budama yabancı otla mücadele ve çimlerin biçilmesi gibi yeşil alan bakım onarım işleri yapılmıştır.(Subaşı-Çağlayan-Delemenler örnek) Çarıkbozdağ köyü hatıra ormanlık alanında budama ve temizlik işleri devam etmektedir. Yeni bankların montajı yapılmıştır. Boyamaları da tamamlandı. Şehir içinde kaldırımlarda ki ağaçlarda budama işleri mevsim gereği devam etmektedir. Şehir girişinde İzmir’den Yunus Emre kavşağına doğru sağ taraftaki yeşil alan içerisindeki palmiye –dut…

benguturk1

Canlı Yayında Merak Edilen Soruları Yanıtladı

Karaçoban, Canlı yayında merak edilen soruları yanıtladı; “HEDEFİMİZ ALAŞEHİR’İ “ALA-ŞEHİR” YAPMAK” Alaşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Gökhan Karaçoban, 13.11.2014 Perşembe günü saat 19:30′da Bengütürk Tv’nin hazırlayıp sunduğu “Başkanlar Konuşuyor” adlı programda, canlı yayında Büyükşehir Yasası ve Alaşehir ile ilgili merak edilen tüm sorulara içtenlikle cevap verdi. Samimi bir ortamda geçen program 1 saat 30 dakika sürdü Bengütürk Tv’nin ‘Başkanlar Konuşuyor’ programının canlı yayın konuğu olan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, büyükşehir yasasından, ilçenin ekonomisine, yeraltı zenginliklerinden özel hastane projesine ve dahi Alaşehir ile ilgili merak edilen tüm sorulara cevap verdi. Başkan Karaçoban, ilk önce Alaşehir’in tarihi hakkında bilgiler aktardı. ALAŞEHİR TARAHİ: Eldeki mevcut kaynaklar ışığında; MÖ 150-138 yılları arasında, Bergama Krallığı tarafından Philadelphia yani…

altindasyemek

Altıntaş’a Uğurlama Yemeği

Altıntaş’a “UĞURLAMA YEMEĞİ” Kısa dönem vatani görevini yapmaya hazırlanan Alaşehir Belediye Fen İşleri Müdürü Anıl Altıntaş’a Belediye Yönetimi ‘Uğurlama Yemeği’ tertip etti. Belediye Şelale Sosyal Tesislerinde organize edilen yemeğe; Belediye Başkan Vekili Hasan Alıcı, Meclis üyesi Adnan Tutar, Belediye Başkan Yardımcısı Muammer İbişoğlu, Daire Müdürleri ve belediye personeli katıldı. Alaşehir Belediye Fen İşleri Müdürü Anıl Altıntaş’a, Belediye Yönetimi jest yaptı. Kısa dönem vatani görevini yapmaya hazırlanan Altıntaş’a Şelale Sosyal Tesislerinde ‘Uğurlama Yemeği’ organize edildi. Canlı müzik eşliğinde yenen akşam yemeğinde, Altıntaş’a çalışma arkadaşları çeşitli hediyelerde verdi. Belediye Başkan Vekili Hasan Alıcı, Meclis üyesi Adnan Tutar, Daire Müdürleri ve belediye personelinin katıldığı yemekte kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Muammer ibişoğlu, “Bizim için kutsal bir…

maski (1)

Maski Alaşehir’de

MASKİ ALAŞEHİR’DE Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Daire Başkanlığına bağlı (MASKİ) Alaşehir’de 5 Eylül Mahallesi Hayrettin KANBUR Caddesi no: 11 deki yeni hizmet binasında bugün itibarı ile start verdi. Manisa Büyükşehir Koordinatörü Mustafa AKSAKAL “31 Mart 2014 yerel seçimleri sonrasında Manisa’nın Büyükşehir olması ile Su ve Kanalizasyon idaresi Daire Başkanlığına devri olan su tahsilât servisinin de Alaşehir Halkının mağduriyet yaşamadan bilhassa Engelli Vatandaşlarımızın da rahat ulaşımı sağlayabileceği mekan anlamında tasarlanan hizmet binamızda bugün itibarı ile çalışmalara başladık”dedi.

edebalininseyirdefteri

Karaçoban; Manisa Medya Tv’de Canlı Yayın Konuğu

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban Alaşehir’in gelecek vizyonunu çizdi Alaşehir geleceğin şehri olmaya hazırlanıyor Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, kentin geleceğine dair yapacağı hizmetleri günden bu güne anlattı. Manisa Medya Tv. de katıldığı Edebali’nin Seyir Defteri Programı’na konuk olan Karaçoban, Alaşehir’in üzümünden jeotermaline, kültüründen turizmine bir çok konuda kentin vizyonunu ve misyonunu anlattı. Karaçoban” Alaşehir adından bilindiği gibi Ala şehir olma özelliğini geçmişten günümüze koruyor” dedi. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban Manisa Medya Tv. De katıldığı Edebali’nin Seyir Defteri Programı’nda Alaşehir’de yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlatırken, belediyenin kurumsallaşmasından sit sorununa, ısınma ve jeotermalden kentin ön önemli gelir kaynağı olan üzüme, büyükşehir yatırım program ve projelerinden inanç turizmine kadar bir çok konuya açıklık getirdi. Alaşehir…

kurumsallasma_toplanti (2)

Kurumsallaşma Çerçevesinde Ciddi Adımlar Atıyoruz

Alaşehir Belediyesi 2014 Mart yerel seçimlerinden bu yana yapmış olduğu, Kurumsallaşma anlamında en ciddi atılımı olarak Alaşehir Belediyesi Şelale Sosyal tesislerinde ortak paydaşların katılımı ile gerçekleştirdi. Paydaşların İlçemize yön verecek şekildeki paylaşım ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.   Ardından Alaşehir Belediyesi Kurumsallaşmanın ilk adımı olarak Sarıkız Sosyal tesislerinde Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya geldi. Alaşehir Belediyesi Danışman Sami ÇELTİKOĞLU’nun organizisyonunda gerçekleşen toplantıda Alaşehir, Alaşehir’in bu günü ve yarını konuları görüşüldü. Katılan tüm Meclis Üyelerime teşekkür ederiz.   12.12.2014 Cuma günü Alaşehir Belediyesi Kurumsallaşma çerçevesinde Sarıkız Sosyal tesislerinde Üst düzey protokol ile Kahvaltıda bir araya gelerek yapılan çalışmaları brifingle anlattı.

buyuksehirfenisleri (1)

Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz GENÇOĞLU’nun Ziyareti

BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANI YILMAZ GENÇOĞLU ALAŞEHİR’DE; Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz GENÇOĞLU, Alaşehir Belediyesi’ni Ziyaret ederek, Alaşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muammer İBİŞOĞLU ve Fen İşleri Müdürü Emin DİKİCİ ile birlikte asfalt şantiyesi, büz-kanalizasyon şantiyesi ve kum elek tesislerinde incelemelerde bulundu. GENÇOĞLU, Sarıkız deresi ıslahı ve kavşak düzenlemeleri ile ilgili hedefler konularında görüşmelerde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz GENÇOĞLU “Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza gidecek olan hizmetin en kısa ve en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak görevlerimiz arasındadır, Salihli, Alaşehir, Sarıgöl, Kula ve Selendi gibi yakın bölgelerde kullanılacak olan asfalt, büz, kilit parke ve kum gibi malzemelerin üretiminde tesis haline gelen Alaşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar içerisinde…

ozelhastane (1)

Özel Sarıkız Hastanesi

Özel Sarıkız Hastanesi 7 katlı ve 100 yataklı olacak Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, temeli atılan Özel Sarıkız Hastanesi hakkında bilgiler verdi. Hastanenin Alaşehir’e yapılmasında özel girişim ve büyük çabalarının olduğunu belirten Karaçoban, 2 dönüm arazi üzerine yapımına başlanılan hastanenin 100 yataklı olacağını söyledi. Alaşehir’de Gediz Global A.Ş tarafından yapımına başlanılan Özel Sarıkız Hastanesi hakkında bilgiler veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, hastanenin Alaşehir’e yapılmasında özel girişim ve büyük çabalarının olduğunu söyledi. 2 dönüm arazi üzerine yapımına başlanılan hastanenin 100 yataklı ve 7 kattan oluşacağını da belirten Karaçoban, “Alaşehir’e yatırım yapan herkese destek olmaya çalışıyoruz. Bu manada ilçemize bu özel hizmeti verecek olan Gediz Global A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nail Sarıoğlu’na tekrar…

kizildagmahallesi

Belediye Çalışıyor, Yeni Mahalleler de Değişiyor

BELEDİYE ÇALIŞIYOR, YENİ MAHALLELER DE DEĞİŞİYOR Alaşehir Belediyesi, kısıtlı imkânlarına rağmen Alaşehir ve yeni mahallelere hizmet götürmeye devam ediyor. Kasım ayında Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, şehir merkezinde ve yeni mahallerde hizmetlerini sürdürdü. Bu ay ağırlık yeni mahalleler verildi. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Kasım ayında da yoğun mesaisini sürdürdü. Şehir merkezinde ve yeni mahallelerde birçok yeni hizmetlere imza atıldı. ‘BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR’ sloganı ile çalışmalarını aralıksız devam eden Fen işleri Müdürlüğünün geçen ay içerisinde gerçekleştirdiği bazı çalışmalar şöyle; YENİ MAHALLELERDE YAPILAN ÇALIŞMALAR: Fen İşleri Müdürlüğüekipleri, Dağhacıyusuf, Erenköy, Karadağ ve Horzumembelli mahallelerinde ve Kızıldağ mevkisinde yol düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi. Killik, Delemenler ve Caberburhan mahallelerinde ise rokmks çalışması yapıldı. Belenyaka mahallesine 60 metre taş duvar ve…

buyuksehir

Büyükşehir Yasası Alel Acele Çıkarıldı

Karaçoban: Büyükşehir yasası yerel demokrasi açısından sıkıntılıdır Büyükşehir yasasının alel acele çıkarıldığını ifade eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Burada sorunu; Şunda mı? Bunda mı? Diye aramak yerine ana problemin ‘Büyükşehir Yasası’nda olduğunu görmek gerek ve bu yasayı yaşayanlar olarak bizler, gayet net olarak görmekteyiz.”dedi. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Büyükşehir yasasının iki nedenden dolayı çıkartıldığının aşikâr olduğunu söyledi. BİRİNCİSİ; “KIRSALIN OYUNU ŞEHRE DEVŞİRMEK” İKİNCİSİ; “TÜRKİYE’Yİ FEDERAL/BÖLGESEL YÖNETİME HAZIRLAMAK” olduğunu belirten Karaçoban, “Yasanın yaratacağı iktisadi ve hizmette yaşanabilecek olumsuzluklar tam olarak hesaplanmadan alel acele çıkartılmış, ortaya çıkaracağı pratikler düşünülmeden uygulamaya konmuştur.”dedi. YASA HİZMETTE DE BÜYÜK SIKINTILAR TEŞKİL EDİYOR Karaçoban, “Büyükşehir düzenlemesi, yerel demokrasi açısından da önemli sorunları beraberinde getirmektedir. Yerel yönetim birimlerinin, yöre…

asurehayri (4)

Başkan Ergün, Alaşehir’de Ağırlandı

Başkan Ergün, Alaşehir’de Ağırlandı MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Alaşehir İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Ergün, İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen aşure hayrına da katıldı. Alaşehirlilerin büyük ilgi gösterdiği Başkan Ergün, vatandaşlara aşure ikram etti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alaşehir İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban tarafından karşılanan Başkan Ergün’ün ziyaretine MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Fen İşleri Dairesi Başkanı Yılmaz Gençoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Eryılmaz, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı…

ziyaret

Karaçoban’dan Kılıç’a Nezaket Ziyareti

Karaçoban’dan Kılıç’a nezaket ziyareti Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Başkent Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Karaçoban, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a da nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Taziye ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya giden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Turgutlu Belediye Başkanı Av. Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Yavaş ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ile birlikte Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Nezaket niteliği taşıyan ziyaret samimi ortamda geçti. Ziyarette ayrıca Manisa Büyükşehir ve Alaşehir Belediye Meclis üyesi Ali Uçak da yer aldı.

atiksuaritmatesisi

Alaşehir Örnek Olma Özelliğini Koruyor

Alaşehir mevcut arıtma tesisleri ile örnek olma özelliğini koruyor Alaşehir Belediyesi tarafından İller Bankası yatırım programı kapsamında 1986 yılında yapımına başlanan ve 1989 yılında hizmete sunulan Arıtma Tesisleri. Bugünün teknolojisine göre yetersiz kalmasına rağmen bölgede örnek olmaya devam ediyor. İleriye yönelik yapılacak olan yeni Atık Su Arıtma Tesisleri’nin 2015 yılı yatırım programına alındığı belirtildi. Alaşehir Belediyesi tarafından İller Bankası yatırım programı kapsamında 1986 yılında yapımına başlanan ve 1989 yılında hizmete sunulan Arıtma Tesisleri. Bugünün teknolojisine göre yetersiz kalmasına rağmen bölgede örnek olmaya devam ediyor. Nüfus yoğunluğu bakımından sürekli gelişen ve büyüyen Alaşehir’de mevcut Atık Su Arıtma Tesislerinin yetersiz kalması üzerine ileriye yönelik yapılacak olan yeni Atık Su Arıtma Tesisleri’nin 2015 yılı yatırım programına alındığı belirtildi….

klip

17 İlçesiyle Büyükşehir’e Klipli Tanıtım

17 İlçesiyle Büyükşehir’e Klipli Tanıtım MANİSA Büyükşehir Belediyesi, farklı bir çalışmaya imza atarak, ilçelere has özellikleri ön plana çıkaran bir video klip hazırladı. Çalışma kapsamında Manisa yöresinin ‘Ateş Attım Samana’ adlı türküsüne Manisa’nın tarihi, kültürel ve ekonomik değerlere sahip noktalarında tanıtım klibi çekildi. 17 ilçesiyle Manisa’nın yer aldığı klibin, Manisa’da yaşayanların ve şehir dışından kente gelenlerin şehri daha iyi tanımalarına önemli katkı sağlayacağı belirtildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçeler arası farkındalık yaratmak amacıyla 17 ilçeyi, hem Manisa’da yaşayanların hem de şehir dışından kente gelenlerin şehri daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla tanıtım klibi hazırladı. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın yeniden düzenlemesini yaptığı, Manisa yöresinin ‘Ateş Attım Samana’ adlı türküsüne Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi tarafından tanıtım klibi çekildi. 17…

maski (2)

Alaşehir’in İçme Suyu Temiz Olacak

Alaşehir’in İçme Suyu Temiz Olacak MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet götüreceği ilçelerdeki tanıtım toplantılarına Alaşehir ile devam etti. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Alaşehirli muhtarlara içme suyu konusunda yaşanan problemleri çok iyi bildiklerini ve hızlı bir şekilde bu sorunun çözüme kavuşturulacağını söyledi. Büyükşehir yapılanmasını hızlı bir şekilde sürdüren MASKİ, ilçelerdeki tanıtım toplantılarına devam etti. Bu kapsamda Alaşehir ilçesini ziyaret eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Alaşehir Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya Başaran’ın yanı sıra MASKİ Plan Proje Daire Başkanı Bircan Kaynak, MASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanı Hasan Patel, MASKİ Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Ali Öztozlu, Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Koordinatörü Mustafa Aksakal ve yetkililer katıldı. MASKİ…

buyuksehirvealasehir (1)

Büyükşehir ve Alaşehir’den Güç Birliği

Büyükşehir ve Alaşehir’den Güç Birliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ı ziyaret etti. İlçede Büyükşehir Belediyesi’ne devrolması gereken cadde, sokak ve parklar ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden Memiş, “Ayrıca ilçemize yapılacak projelerde güç birliği yaparak, ortak hareket etme kararı aldık. İlçemiz için hayırlısı olsun” diye konuştu. İlçe ziyaretlerine ara vermeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, ziyaretlerini Alaşehir’de sürdürdü. Ziyarete MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu ile birlikte Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır katıldı. Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Koordinatörü Mustafa Aksakal’da ziyarette bulundu. Alaşehir Belediye Başkanı Dr….

valierdogan (2)

Vali Erdoğan BEKTAŞ Modatörlük Yaptı

Vali Erdoğan Bektaş Modatörlük yaptı; Alaşehir Kaymakamlığının ev sahipliğinde Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın ziyareti ile STK ve kurum amirlerinin katılımı ile Sarıkız Sosyal tesislerinde yemek eşliğinde Ülkemiz başta olmak üzere ilimiz ve ilçemizin de can damarı olan ve Sultaniyenin Başkentinden dünü, bugünü ve yarını konuşuldu. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş “Tanışma ve kaynaşma yemeği adı altında Alaşehir’deki Sivil Toplum Kuruluşları ile Bürokrasiyi bir araya getirdi ve İlçemizin en büyük gelir kalemi ürünü olan Sultaniye de arz ve taleplerin yanı sıra üründe çeşitlilik yapılamayacağı, Coğrafi işaretin gerekliliği, ithalat, ihracat ve üreticinin sıkıntılarının ele alındığı toplantıda modatörlüğü Vali Erdoğan Bektaş yaptı. Açılış konuşmasını yapan Vali Erdoğan Bektaş “İlçemizin Gelir Kaynağı olan Sultaniye üzüm, jeotermal araştırmaları ile üründe çeşitlilik…

dagarlarmahallesi (3)

Alaşehir Belediyesinden Dağarlar ‘a Yol

Alaşehir Belediyesinden Dağarlar ‘a yol; Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Dağarlar Mahallemizde yıllardır hizmet almamış, Adeta mezra yaşamı yaşayan Asmalı Kavak Kıran, Kale, Kayalar ve Yanık Güney mevkileri gibi alanları ziyaret ederek, Mahallelilerimizin sorunlarını yerinde dinledi ve inceledi. Dağarlar Mahalle Muhtarı “Süleyman Korkmazın 7 dönemdir Muhtar olduğunu ve kanayan yarası olan yol ve menfez gibi alanları gösteren ve acil olarak bil hassa menfez olan alanlarda afat gibi doğa olaylarında can ve mal kaybına uğradıklarını” söyledi. Alaşehir Belediye Başkanı “Dr. Gökhan Karaçoban 30 Mart 2014 Seçimlerinden sonra merkezde 15 olan Mahalle sayımız 66 Köy 6 Kasaba ile Büyük Şehir yasası ile 87 mahalleli büyük bir ilçe konumuna geldik, Elbet teki yeni Mahallelerimizde daha evvel merkezdeki…

elele

Dün Olduğu Gibi Bugünde El Ele

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE EL ELE Milliyetçi Hareket Partisinin Ankara asfaltı üzerinde Büyükşehir ile birlikte 6 Belediye kazanılması ile yeni seçilen Belediye Başkanlarımızdan birikim ve paylaşımlarımızın olduğu birlik ve beraberliğimizin simgesini bugün Sarıgöl Belediyesi hizmet binası açılışı ile gösterdik. Alaşehir Belediye Başkanı “Karaçoban dün olduğu gibi bugünde el ele sloganımızdır, seçim tahatümüzde yer alan güven esaslı sloganımız neticesinde halkımızın teveccühüdür, Hizmet için varız, Hizmetin siyaseti olmaz”dedi.

buyuksehiryasasi

Büyükşehir Yasasını Bengütürk Tv’de İrdeledi

ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR.GÖKHAN KARAÇOBAN BÜYÜKŞEHİR YASASINI BENGÜ TÜRK TV DE İRDELEDİ Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban “6360 sayılı Büyükşehir yasasının hizmetten ziyade fazla siyasi bir hareket olduğunu düşünenlerdenim. Mensubu bulunduğumuz iradeninde Büyükşehir yasası değil Büyük zehir yasası olarak adlandırılması çok doğrudur. İlçe Belediyelerin çalıştırılması isteniyorsa mali finansında sağlanmasıda şart. Avrupa yerel yönetimler ihlali sınırlarımız değişti,Bu yasa hazırlanırken en azından referandum yapılması gerekirdi çünkü 66 köy 6 beldeli Alaşehir’i 15 merkez Mahalle ile birleştiğinde 87 Mahalleli bir İlçe konumuna getirildi bu gerekçe ile hizmet aktarımında mali finans olarak da güçlendirilmesi gerekmektedir” dedi.

iskollari

Alaşehir ‘de Dev Proje

21 Katlı Rezidans Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban “İlçemiz genelinde iş kollarının artacağı seraların ve iş sahalarının genişleyeceği bir Alaşehir’de şehrin girişinde yeni yapılmakta olan özel hastanede 100 kişinin çalışacağını 21 Katlı rezidansta 300 kişinin çalışacağını bankaların ve AVM lerin olacağını söyledi”.

yeraltizenginligi

Yeraltı Zenginiyiz

YER ALTI ZENGİNİYİZ Gediz grabeninin alüvyonlarla doldurduğu Gediz grabenindeyiz topraklarımızın altı da üstü de zengin kaynaklara sahip bir ilçeyiz. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban “Kalite ve element olarak çok yüksek bir maden suyuna sahibiz, üzerinde markası olan Sarıkız maden suları Belediyemizin tescilli markasıdır yani sahibi Alaşehir Belediyesidir. Ürün çeşitliliği marketlerde çeşitli markalarda görülmektedir fakat hiç birinin de bu kadar mineral anlamında zenginliği yoktur. Ege Bölgesinde tek petrol çıkartılan yer Alaşehir’dir, Alaşehir çok zengin topraklara sahiptir. Topraklarımızdan tarımsal gelirimiz olan üzümümüzdür ÇED raporları ile Jeotermal kaynaklarında denetimsel önlemlerimizde olacaktır, Alaşehir’de 5 yıldızlı termal tesis kazandırmak ve turizme katkı sağlacaktır”dedi.

markayolu

Alaşehir Marka Yolunda

ALAŞEHİR MARKA YOLUNDA Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban BENGÜ TÜRK TV ile yapmış olduğu röportajda; Karaçoban “Yeni logo çalışmamız, İsim babalığını Yıldırım Beyazıt Han’ın yaptığı ÂLÂ-ŞEHİR tabiri ile sütun başı tarihi Üzüm ise rızkımızı temin ettiğimizdir, Türkuaz mavisi ise Büyükşehirden alışımızdandır. Manisa Büyükşehir’in 17 ilçe içerisinde marka şehir olma yolunda attığımız adımdır”.

ozelhastahane

Alaşehir’de Özel Hastahane Açılıyor

Alaşehir’e Özel Hastahane Açılıyor; 2000 metrekare alana oturan 7 katlı 100 yataklı bir özel Hastahanenin temelini attık,Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan Karaçoban “Komşu ilçemiz Salihlide 3 tane özel hastane olduğunu ve İlçemizde hiç olmadığından dolayı Belediye olarak Özel Hastahane açma ruhsatı kimde var diye araştırdık ve bulduk,kendilerine teklifmizi sunarak biz Belediye olarak her konuda yanınızda ve yardımınızda olacağız diyerek ilçemizde yatırımın kazanımını sağladık”dedi.

aslanpayi

Aslan Payı Alaşehir’de

Manisa BÜYÜKŞEHİRDEN 17 İLÇE İÇERİSİNDE ASLAN PAYI ALAŞEHİRDE Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban BENGÜ TÜRK TV nin konuğu idi yapmış olduğu açıklamalarda dikkat çekici paylaşımlarda bulundu. 200 bin kişilik ATIKSU ARITMA Tesisleri projesi 2015 yatırım programında. Alaşehir Belediye Başkanı “Dr.Gökhan Karaçoban Manisa Büyükşehir Belediyesinin 2015 yılı yatırım ve projeleri Bakanlık onaylı,200 bin kişilik ATIKSU ARITMA Tesisleri projesi 2015 yatırım programında,Yasa ile mevcut olan terminallerin büyük şehre devredilmesinden dolayı Alaşehir Belediyesine ait 2 parsel halindeki arsayı bedelsiz olarak Büyükşehir Belediyesine devrederek 2015 yılı yatırım programına alındı. Yıllarca çeşitli üzüntülere gark eden Alaşehirli 31 tane hemşehrililerimizin canının yandığı Yunus emre kavşağımızı battı çıktı diye tabir edilen alt geçiti ihale aşamasına gelmiştir.İhracat hacminin 200 milyon dolar olduğu…

meclis

İmarla İlgili Konular Masaya Yatırıldı

Alaşehir; Büyükşehir meclisinde imarla ilgili konuları masaya yatırdı

siviltoplum (2)

Alaşehir Bakkallar ve Bayiler Odası Ziyaretimiz

Sivil Toplum Kuruluşlarından, Alaşehir Bakkallar ve Bayiler Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Halil GÜNAY’ı Belediye Meclis üyemiz Hasan ALICI ve Danışman Sami ÇELTİKOĞLU ile ziyaret ettik.

ebelediye

Belediye E-Belediye Uygulamasına Geçiyor

  Alaşehir Belediyesi E-Belediyecilik Uygulamasına Geçiyor…   Alaşehirli vatandaşlarımız artık birçok belediye hizmetine internet yoluyla ulaşma imkânı sağlayabilecek.   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, gelişen teknolojik imkânlar sayesinde vatandaşlarımıza daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için “e-belediyecilik” sistemine geçeceklerini söyledi.  Karaçoban yaptığı açıklamada, teknoloji çağının getirdiği hizmet anlayışını belediye olarak uygulamaya koyacaklarını belirterek, “Alaşehir’imize en iyi hizmeti verebilme gayreti içerisindeyiz. Teknolojik imkânlar sayesinde vatandaşımız evinden, iş yerinden vergilerini kredi kartı ile online olarak ödeyebilecek, mükellef bilgilerini takip edebilecek” dedi. 7 GÜN 24 SAAT HİZMETTE OLACAK   Kasım ayına kadar faaliyete geçecek olan e-belediye uygulaması sayesinde 6360 sayılı yasa ile mahalleye dönüşen kent merkezine uzak mahallelerimizdeki vatandaşlarımız için de bu uygulama bir hayli kolaylık sağlayacak…

zabitakarakolu (2)

Zabıta Karakolu Hizmete Girdi

ZABITA KARAKOLU HİZMETE GİRDİ   Büyükşehir Yasası sonrasında Alaşehir’in değişen ve gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için Yeni mahallede ki Hizmet Müdürlükleri binasına taşınan Zabıta Müdürlük Makamı ile aynı yerleşkenin bitişiğinde konuşlandırılan Zabıta Karakolu araç, gereç ve tüm personeliyle hizmete girdi.   Alaşehir Belediyesi’nin Zabıta Karakolu, hizmete başladı. Büyükşehir yasası kapsamında hizmet verecek olan karakol, Yeni mahallede konuşlandırıldı. Zabıta Karakolu araç, gereç ve tüm personeliyle hizmete girdi. MAHALLE MUHTARINDAN TEBRİK ZİYARETİ   Bu vesileyle zabıta personelini ve amirlerini yerinde ziyaret eden Yeni Mahalle Muhtarı Ali Karabulut ile Azası İsa Saka: Başta bu kararı veren Belediye Başkanımız Sayın Dr. Gökhan Karaçoban olmak üzere bahse konu binanın yapımından itibaren emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek yeni kurulan müstakil zabıta karakolunun,…

gazilergunu (1)

Gaziler Günü

“VATAN” dediler; Yeni Birleşmiş Milletlere üye olmuş TÜRKİYE CUMHURİYETİ Güney kore deki savaşta yerini almıştı,28 doğumlu Kore Gazimiz Türkiye neresi Kore neresi demeden VATAN topraklarını koruyacağız al BAYRAĞIMIZI düşürmeyeceğiz diye gittiler.Şehitlerimize Allah’tan Rahmet,Gazilerimize ise uzun ömürler diliyor gaziler günlerini kutluyorum.

mevlidiserif (1)

7. Mevlidi Şerifi

Geçtiğimiz hafta içinde geçirmiş olduğu kalp krizi nedeni ile bizlere veda eden Ziraat odası Meclis Başkanımız Kemal ÖZKAN abimizin 7.Mevlidi-Şerifesi Ziraat odasında okutuldu ve lokma döküldü.

anmaprogrami

Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı

Atatürk Anadolu lisesinde yapılan anma programında Atamızın sevdiği Zeybek oyununu solo olarak gerçekleştiren Mehmet ÖNEL,Dil Edebiyatçı Arzu TOKER ve Nevzat KARAMAN’ın sunumlarıyla Nevzat Ertekin ve Murat TAŞ’ın anlatımlarıyla gerçekleşen anma programında kompozisyon dalında dereceye giren Öğrencilerimizin ödül töreni ile sona erdi.Gazi M.Kemal ATATÜRK’ü Saygı,Sevgi ve Minnetle anıyorum,Ruhu Şad olsun.

76nciyildonumu (1)

Vefatının 76. Yıl Dönümü

Vefatının 76. yıl dönümünde Gazi M.Kemal ATATÜRK’ü Rahmet,Minnet ve Saygı ile andık.

fileninsultanlari (3)

Filenin Sultanları Şov Yaptı

FİLENİN SULTANLARI ŞOV YAPTI ;Alaşehir Belediyesi Bayan Voleybol takımı Antalya Kepez Voleybol takımı ile karşılaştı;Yaptıkları karşılaşmada Kepezi 3-0 yenerek lige galibiyetle adım attı.

alasehirbelediyespor (1)

Skor 3 – 0

Süper Amatör liginde mücadele eden Alaşehir Belediye Spor bu hafta Alaşehir stadyumunda Poyraz Damlarını konuk etti.Ev sahibi takım konuk takımı 3 -0 yenerek oynadıkları futbol ile taraftarlarını coşturdu.

alasehirbelediyespor

Alaşehir Belediyespor İle Yemekte Buluştuk.

  Alaşehir Belediye spor la yemekte biraraya geldik .Arkadaşlara Başarılar dilerim.

nikahtoreni (2)

Döndü Şen ve Mustafa Gündüz’ün Nikah Töreni

Şen ve Gündüz Ailelerinin mutlu günü;Ramazan Şen’in biricik Kızı Döndü Şen ve Osman Gündüz’ün Oğlu Mustafa Gündüz’ün davetliler huzurunda Alaşehir Belediyesi Nikah salonunda Nikah merasimini gerçekleştirdik.Allah’tan genç çiftlerimize mutluluklar diliyorum.  

eskiborcyapilandirma

Eski Borçlara Yapılandırma Müjdesi

Belediye’den Eski Borçlara Yapılandırma Müjdesi   Alaşehir Belediyesi’ne borcu olan vatandaşların borçlarının, 6552 sayılı yasanın yasalaşmasının ardından yapılandırma başvuruları alınmaya başlandığı açıklandı. Alaşehirliler, 1 Aralık 2014 tarihine kadar müracaatlarını ilgili müdürlüklere yapabilecekler. 6552 sayılı yasanın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından mükelleflerin geçmişe yönelik olan Emlak, Çevre Temizlik Vergisi ve su borçlarının yapılandırılması ile ilgili müracaatlar Alaşehir Belediye’nin yetkili birimleri tarafından alınmaya başlandığı açıklandı.   Yapılandırma kapsamında eski borçların ceza ve faizlerinin silinerek Yİ-ÜFE (yurtiçi üretici fiyat endeksi) oranında bir ilaveyle ödemelerin yapılabileceğini belirten Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri tarafından ayrıca ödemelerin peşin veya birer ay arayla olmak üzere 6, 9, 12 ya da 18 taksitle yapılabileceği belirtildi.   Eski borçların yapılandırılması ile ilgili müracaatlar, 1…

mezarliklerdebakim (1)

Mezarlıklarda Bakım

MEZARLIKLARDA BAYRAM BAKIMI   Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi şehir merkezindeki iki mezarlıkla birlikte 6 mahalledeki mezarlıkta Kurban Bayramı öncesi bakım, onarım ve temizlik çalışması yaptı.   Kurban Bayramı öncesi Türkmenköy, Narlıdere, Belenyaka, Ilgınköy, Yeşilyurt, Şahyar mahalle mezarlıkları, şehir içindeki Asri mezarlığı ile Yeni mezardaki yabancı otlar biçildi. Kurban kesim yerlerindeki yabancı otlarında biçimi yapıldı. Çalışmalarla vatandaşların Kurban Bayramı öncesi ebediyete irtihal etmiş aile fertleri ve yakınlarının kabirlerini sorunsuz şekilde ziyaret edip dua edebilmeleri sağlandı. Vatandaşlar mezarlıklarda yapılan çalışmaları memnuniyetle karşıladı. MEVSİMLİK ÇİÇEKLER DİKİLDİ   Çevre temizliği ve görsel güzelliğe büyük önem veren Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşil alanlarda yürüttüğü çiçek dikme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda şehir girişindeki Yunus…

hizmetveyatirim (1)

Hizmet ve Yatırımlar Aralıksız Sürüyor

HİZMET VE YATIRIMLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR Alaşehir Belediyesi, kısıtlı imkânlarına rağmen Alaşehirlilere hizmet götürmeye devam ediyor. Ekim ayında Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, şehir merkezinde ve yeni mahallerde hizmetlerini sürdürdü. Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Ekim ayında da yoğun mesaisini sürdürdü. Şehir merkezinde ve yeni mahallelerde birçok yeni hizmetlere imza atıldı. ‘BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR‘ sloganı ile çalışmalarını aralıksız devam eden Fen işleri Müdürlüğünün geçen ay içerisinde gerçekleştirdiği bazı çalışmalar şöyle; ŞEHİR MERKEZİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR: Fatih ve Hacıbey Mahallelerinde GEDİZ EDAŞ’IN bozmuş olduğu yolların asfalt yama çalışmaları tamamlandı. Osman Akça İlköğretim Okulu etrafına 250,00 m² kaldırım betonlaması yapıldı. Pazaryerinde peynirci pazarcılarının üzeri tamamen kapatıldı ve yan taraftaki dükkânların ön kısmı 120,00 m² trapez saç ile kapatıldı. Şehir…

29ekim1

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun,Çelenk koyma programımız. 29 EKİM 1923 Cumhuriyetimizin İlanından bu yana günümüze dek ulaştıran Mehmetçiklerimiz başta olmak üzere tüm Halkımın Cumhuriyet Bayramını kutlarım.

professionalbelediyecilik1

Profesyonel Belediyecilik

Manisa Büyük Şehir Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN,Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay ŞİRİN,Kula Belediye Başkanımız Hüseyin TOSUN, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati SELÇUK MHP İlçe Başkanımız Akif CEYLAN,STK ve Belediye Meclis Üyelerimizin Katılımlarıyla Dün olduğu gibi Bugünde el ele yazılı ve Selçuklu 10 yapraklı yonca simgeli yeni logolu panelle Alaşehir Belediyesinin 2019 daki geleceği noktayı yani profesyonel belediyeciliğin oluşumunun altını çizdik.

temelatma3

Özel Hastahane Temel Atma Töreni

Manisa Büyük Şehir Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN,Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay ŞİRİN,Kula Belediye Başkanımız Hüseyin TOSUN, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati SELÇUK MHP İlçe Başkanımız Akif CEYLAN,STK ve Belediye Meclis Üyelerimizin Katılımlarıyla Özel Alaşehir Sarıkız Hastahanemizin Temel atma törenini gerçekleştirdik.  

ekhizmetbinasi1

Ek Hizmet Binası Açılış Töreni

Manisa Büyük Şehir Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN,Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay ŞİRİN,Kula Belediye Başkanımız Hüseyin TOSUN, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati SELÇUK MHP İlçe Başkanımız Akif Ceylan ve Belediye Meclis Üyelerimizin Katılımlarıyla Yeni Mahalledeki Hizmet binamızın açılış törenini gerçekleştirdik.

geclikilspormuduru (2)

Gençlik İl Spor Müdürünün Ziyareti

Gençlik İl Spor Müdürü Dr.Savaş DUMAN, Tesisler Müdür Vekili Osman KORKMAZ ve İlçe Spor Tesis Müdürü Onur KATAR’ın ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

killikvekulaspor (1)

Killikspor ve Kula Ülküspor

1.Amotör lig takımlarımızdan Killik spor ile Kula Ülkü spor, yaptığı karşılaşmada 1-0 mağlup olarak sezona başladı.

nikah (1)

Merve OKTAR ve Faruk BAYRAK’ın Nikah Kıyımı

Merve Oktar ve Faruk bayrak çiftine bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

yesilyurtspor (1)

Yeşilyurtspor ve Alaşehir Gençlerbirliğispor

1.Amatör lig takımlarımız Yeşilyurt spor ve alaşehir gençler birliği spor kulüplerinin Yeşilyurt statyumunda açılış maçında taraflara başarılar dilerim.

ikisibirarada (4)

İkisi Bir Arada Tiyatro Oyunu

Manisa Büyük Şehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünün birlikte düzenlemiş olduğu “İKİSİ BİR ARADA”adlı tiyatro oyunu Alaşehir sinema salonunda sergilendi. Tiyatro gösteriminde bizleri yalnız bırakmayan tüm Alaşehir Halkıma teşekkür ederim.

mimarsinanuni (1)

Mimar Sinan Üniversitesi Öğrencilerine Seminer

Mimar Sinan Güzel sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi-Şehir ve Bölge Planlama Bölümü III sınıf V-VI Atölye Koordinatörü Y.Doç.Dr. İclal Kaya ALTAY, 9 Öğretim üyesi ve 65 öğrencimizin ders konusu olan Şehir ve Bölge planlamlarını İlçemizin ekonomisinden,Coğrafi ve Sosyo yapısına kadar değerlendirme ve tanışma toplantımızı Alaşehir Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirdik.

maski (1)

Maski’ye Yetki Devri

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil MEMİŞ ve Daire Başkanları ile bir araya gelerek Alaşehir’in Su ve Kanalizasyon işlerini MASKİ yetki devrini gerçekleştirdik.

killikspor (1)

Killikspor Antrenmanı

1. Amatör Lig Takımlarımızdan Killik Spor Antrenmanını izledik. Sporculara tatlı ikram ederek, yeni çimleme çalışması yapılan stadyumda da incelemelerde bulunduk. Hafta sonu başlayacak olan 1. Amatör Küme müsabakaları öncesi Killik Spor’ a ve ilçemizin diğer takımlarına başarılar dileklerim.

yesilyurt

Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanının Ziyareti

Yeşilyurt spor kulübü Başkan ve yönetim kurulu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

mimarsinan (2)

Mimar Sinan Üniversitesinin Ziyareti

Mimar Sinan Güzel sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi-Şehir ve Bölge Planlama Bölümü III sınıf V-VI Atölye Koordinatörü Y.Doç.Dr. İclal Kaya ALTAY, 9 Öğretim üyesi ve 65 öğrenci ile 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Şehir ve Bölge Planlama Bölümü lll.sınıf öğrencilerinin İlçemizde 1/25.000 Çevre düzeni mekansal gelişme planları 1/5000 Kent merkezinazım plan ları ve 1/1000 uygulama imar planları hakkında çalışmalar için İlçemize gelen, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi-Şehir ve Bölge Planlama Bölümü III sınıf V-VI Atölye Koordinatörü Y.Doç.Dr. İclal Kaya ALTAY ve 9 öğretim üyemize makamımızda ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

manisa (1)

Ülkü Ocakları İl Başkanının Ziyareti

Ülkü Ocakları İl Başkanımız Onur PABUCÇUOĞLU, İl Ocak Başkan Vekili Buğra Görgülü Salihli İlçe Ocak Başkanımız Musa ŞENTÜRK ve Alaşehir Ocak Başkanımız Mustafa KORKUSUZ’un makamımıza ziyaretleri esnasında Bizlerle Olan Belediye Meclis Üyelerimiz Hasan ALICI,Adnan TUTAR’a teşekkür ederiz.

parkbahce (2)

Alaşehir Güzelleşiyor

  Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışıyor, Alaşehir güzelleşiyor   Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ağustos ayında da başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Temiz ve yeşil bir çevre için yoğun mesai yapan çalışanlar, ilçe merkezinin yanı sıra çevre mahallelerde de çalışma ve düzenlemeler yaptı.   Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz ay yapılan çalışmalar şunlar; – Belediyemiz Büz Şantiyesinde üretilen Bank-Oturma grupları vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Sobran, Kavaklıdere, Turan Kent Emin İnşaat karşısına yerleştirildi. – Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünce Eylül ayında bazı kavşaklarda yenileme çalışmaları yapıldı. – Şehir içindeki kavşak ve refüjlerdeki yabancı otların temizliği yapıldı. – Kent meydanında bitkilendirme çalışmaları yapıldı ve Meydandaki havuz önüne saksılı bitkiler yerleştirildi. – Belediyemiz ait serada kış mevsimine hazırlık…

ruhsatdenetim

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Esnafımızı Uyarıyor

  Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü esnafımızı uyarıyor   2014 yılında Alaşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Müdürlük, merkez ve yeni kurulan mahallelerde denetimlerde bulunuyor.   Alaşehir Belediyesi’nce 2014 yılında kurularak faaliyetlerine devam eden Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, İşyeri Açma ve Çalışma Kanunu ve buna bağlı olarak çıkarılan işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik ile diğer ilgili mevzuatın öngördüğü yetkilere istinaden, Alaşehir sınırları içerisindeki tüm sıhhi, gayrisıhhî ve umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, ruhsat iptali, devir, yenileme ve kapatma işlemlerinin yerine getirilmesi ve hafta tatilinde faaliyetini sürdürecek işyerlerine izin verilmesi işlemlerini yürütmeye devam ediyor. DENETİMLER YAPILIYOR   Müdürlük çalışanları ilçemizdeki ticari hayatın gelişmesi ve kayıt dışı istihdamın bölgesel ve ulusal…

maski (1)

Alaşehir’in Su Problemi Kalmayacak

Alaşehir’in Su Problemi Kalmayacak   MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, İlçelerde gerçekleştirdiği tanıtım toplantılarına Alaşehir ile devam etti. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Alaşehir’in eski Köy ve Kasabaları şu anki Mahallelerinde su depolarının yenilenmesi konusunda en kısa zamanda hızlı adımlar atacaklarını belirtti.   Büyükşehir yapılanmasını hızla sürdüren MASKİ, İlçelerdeki tanıtım toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda Alaşehir İlçesini ziyaret eden MASKİ, Alaşehir Ziraat odası toplantı Salonu’nda Muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, MASKİ İçme Suları Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, MASKİ Plan Proje Dairesi Başkanı Bircan Kaynak, Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Koordinatörü Mustafa Aksakal, Kanalizasyon Daire Başkan vekili Hasan Patel, MASKİ Çevre Koruma ve kontrol Dairesi Başkanı Ali Öztozlu…

cariktekkemah

Fen İşleri Müdürlüğü Aralıksız Hizmetlerine Devam Ediyor

  Fen İşleri Müdürlüğü aralıksız hizmetlerine devam ediyor.  Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. Birçok mahallede yeni hizmetlerine devam eden müdürlük çalışanları, Ağustos ayında; ağırlığı ilçe merkezine verdi İlçe merkezinde bordür, kaldırım düzenlemesi, kilit parke ve yama çalışmaları yapılırken, 2 yeni mahallede de yol bakımı ve menfez çalışmaları gerçekleştirildi.  Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Ağustos ayı içerisinde, 7 mahallede gerçekleştirilen çalışmalar şöyle; ILGIN, KİLLİK VE SERİNYAYLA MAHALLERİNDE ASFALT TAMİRİ Alaşehir Belediyesi, yeni mahallelerden Ilgın, Killik ve Serinyayla’da yol iyileştirme çalışmaları yaptı. Çalışma kapsamında üç mahallenin girişlerinde ve mahalle işlerinde bozulan asfaltlar rotmix asfalt yamaları ile yamanarak yollar kullanışlı hale getirildi. ÇARIKTEKKE MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME VE MENFEZ ÇALIŞMALARI Belediyenin yol çalışması yürüttüğü bir diğer…

zabita (1)

Belediye Zabıta Müdürlüğünden 7/24 Mesai

    Belediye Zabıta Müdürlüğünden 7/24 mesai   Zabıta ekipleri halk sağlığını ilgilendiren tüm işyerlerini 7 gün 24 saat çalışarak denetim ve kontrolden geçiriyor.  Geçen ay zabıta ekiplerince yapılan şok baskın sonrası Yenice Mahallesi, Atatürk Bulvarında kayıtlı işyerindeki merdiven altı sucuk üretimi yapan işyeri sahibine kesinleşen 13.000 liralık para cezasının ardından başlatılan soruşturmanın sonuna yaklaşıldı. KACAR: HALKIN SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN İŞYERLERİNE ACINMAYACAK   Bununla ilgili bir açıklama yapan Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Kacar, söz konusu işyerindeki ihbara konu olan 2 traktör etin yetkililer gözetiminde imhasının ardından suçta kullanılan tüm alet ve edevata el konulduğunu açıkladı. Kacar, ayrıca bahse konu iş yerinde ki faaliyetin men edilerek bundan sonra da halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren tüm işyerlerinde…

toplanti (1)

3. Kültür Sanat Koordinasyon Toplantısı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN 3. KÜLTÜR SANAT KOORDİNASYON TOPLANTISI ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLERİ ALAŞEHİR’DE   Alaşehir Belediyesi, Manisa Büyükşehir Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu’nun yanı sıra Manisa’nın diğer İlçe Kültür ve Sosyal İşler müdürlerini ağırladı. Birim müdürleri Karaçoban’ı da ziyaret etti.  Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde her ay bir ilçede gerçekleştirilen Kültür Sanat Koordinasyon Toplantısı’nın 3.’sü Alaşehir’de gerçekleştirildi. Alaşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya Salihli Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ile ilçe belediyelerin Kültür-Sanat İşleri Müdürleri katıldı. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri…

duguntoreni (1)

Değerli personelimiz Osman ORUÇ’ un kızı dünya evine girdi

Değerli personelimiz Osman ORUÇ’ un kızının düğün merasimine katıldık. Genç çiftimize mutluluklar dilerim.  

anket1

Belediye’nin Kurumsallaşma Anketi Tamamlandı

BELEDİYE’NİN KURUMSALLAŞMA ANKETİ TAMAMLANDI   Alaşehir Belediyesi, kurumsallaşma faaliyetleri ve 5 yıllık acil eylem kapsamında Alaşehirlilere “Vatandaş Memnuniyetini ve Beklentilerini Değerlendirme Anketi“ çalışması tamamlandı. Belirlenen örneklem grubu kapsamında ilk etapta; 6 merkez mahallede olmak üzere, 38 mahallede, 35 kişilik bir ekiple yürütülen ankette 2 bin 300 Alaşehirlinin görüşüne başvuruldu.    Alaşehir Belediyesi, kurumsallaşma faaliyetlerine hız verdi. Belediye Yönetimi, bu kapsamda Alaşehir genelinde anket çalışması yaptırdı. 7 ana başlıkta soruların yer aldığı ankette; yol, otopark, içme suyu, temizlik, sosyal yardımlar, belediye tesisleri ve benzeri belediye hizmetleri kapsamında vatandaşların memnuniyet düzeyleri sorgulandı. Vatandaşlar ankette hem belediye hizmetleri hakkındaki görüşlerini hem de yönetim hakkındaki düşüncelerini belirtti, eksik buldukları-yapılmasını istedikleri çalışmaları da aktarabildi. Vatandaşlar tüm Alaşehir ölçeğinde görüşlerini aktardıkları…

kurbanbayramii

Kurban Bayramı Mesajı

  Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan biri olan mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bayramlar, en kalbî duygu ve düşüncelerin sızıp kâsesinden dışarıya çıktığı ve köpürüp her yanı sardığı bir dostluk ve kardeşlik günüdür.  Bayramların içinde adeta bütün geçmişimiz uyur, uyanır ve günümüze taşınır. Bayrağımızın gölgesinde kendi ruh ve mânâmızı yudumlamanın tadını duyurur; gelecek de, açılmayı bekleyen tomurcuklar gibi yüzümüze tebessüm eder.  Her ne kadar bu bayram, milletçe dâhili ve harici birtakım badirelerle karşı karşıya kaldığımız bir döneme gelmiş bulunsa da, insanımızın basiretine, sağduyusuna ve fertleri arasındaki kardeşlik bağının kuvvetine itimaden böyle yüksek karakterli bir toplumun bunları da inşallah aşacağı ümidini taşıyorum.  Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor ve Allah’tan,…

selale

Hizmet Zihniyet Meselesidir

  Karaçoban, “HİZMET, ZİHNİYET MESELESİDİR”  Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, belediyecilik hizmetlerinin temelinde insan olduğunu belirterek, belediyenin hizmet ve yatırımlarını Alaşehirlilerin görüş ve inanış etmenlerinin etkisiyle beliren düşünme yolundan ve düşünüş biçiminden aldıklarını söyledi.  Belediyecilikte hizmetin bir zihniyet meselesi olduğunu dile getiren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, belediyenin hizmet ve yatırımlarını Alaşehirlilerin düşüncesinden aldıklarını belirtti. Alaşehir ve Alaşehirliler için yapacak daha çok işlerinin olduğunu belirten Karaçoban, “Geleceğin Alaşehir’ini bir bütün olarak ele alarak, gerçekleştirdiğimiz yatırım ve hizmetlerle daha sorunsuz bir Alaşehir hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Alaşehir’in şehircilik anlamındaki eksiklik ve sorunları, kısa, orta ve uzun vadeli programlarla giderilmekte, yapılan yatırım ve hizmetler sırasında altyapı tamamen bitirilerek, üst yapı düzenlemeleri kalıcı olarak yapılmaktadır.”dedi. “ALAŞEHİR’E…

sehirkimligi (2)

Alaşehir’e Şehir Kimliği Kazandırıyoruz

  Karaçoban, “Alaşehir’e şehir kimliği kazandırıyoruz”  BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR sloganı ile hizmet yolculuklarına devam ettiklerini belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir’e “ŞEHİR KİMLİĞİ” kandırmak için çıktıkları hizmet kervanı yolculuğunun aralıksız sürdüğünü söyledi.  Alaşehir ve Alaşehirlilere İNSAN odaklı hizmet ve yatırım ürettiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, hizmet ve yatırım anlayışlarının temelinde önce İNSANIN olduğunu söyledi. 3,5 yıldır ilçe genelinde yürütülen çalışmalarla Alaşehir’e yeni bir ŞEHİR KİMLİĞİ kazandırdıklarını da ifade eden Karaçoban, “BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR.”dedi.  Alaşehir Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı hizmet kervanı yolculuğu hız kesmeden devam ediyor. Belediye’nin altyapı, asfalt, yama, trevatuar, park-bahçe düzenlemesi ve kaldırım çalışmaları sonucu Alaşehir adeta şantiye alanına döndü. Yaz aylarıyla birlikte başlayan çalışmalar aralıksız bir şekilde…

hastaziyareti (1)

Karaçoban’dan Hasta Ziyareti

Karaçoban’dan yatalak hastaya ziyaret Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, uzun süredir yatalak olan Feruzan Kuşçu ve ailesini ikametgâhlarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini diledi. 67 yaşındaki Kuşçu’ya tekerlekli sandalye de hediye eden Karaçoban, aile fertleriyle de sohbet etti. Yeni Mahalle Emre Sokakta oturan 67 yaşındaki Feruzan Kuşçu ve ailesini evinde ziyaret eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, uzun süredir yatalak hasta olan Kuşçu’ya hayata tutunması için tekerlekli sandalye hediye ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Karaçoban, hasta ile yakından ilgilendi ve diğer aile fertleriyle de sohbet etti, hasta hakkında bilgiler aldı.

yaslilargunuu

Dünya Yaşlılar Günü

  Yaşlılarımız geçmişimiz ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bugün sahip olduğumuz maddi ve manevi bütün değerleri, bizler yaşlılarımızdan aldık.   Yıllar, başımızdan geçen acı tatlı olaylar; bizi hep aynı görünüşte ve yaşta bırakmıyor. Zaman bizden bir şeyleri alıp götürme konusunda oldukça cömert davranıyor. Tüm bir kâinat bu ilahi kaderin programına uygun şekilde hareket ediyor. Doğuyor, büyüyor, yaşlanıyor. İnsan, çiçekler, ağaçlar, kelebekler… Hiçbir şey ilk günkü gibi kalmıyor, kalamıyor.   Değişmek, insan söz konusu olduğunda daha büyük ve güzel anlamlar ifade etmektedir. Özelikle yeryüzü serüvenimizi, sonsuz bir yolculuğun yalnızca kısa bir durağı olarak gören bizler için değişmek, olgunlaşmanın kemale ermenin de adıdır aynı zamanda. Hayatını ibret ve…

jimnastiksalonu (5)

Zümrüt Jimnastik Salonu Açılış Töreni

Zümrüt jimnastik salonu sahibi İhsan ÇEVİKBAŞ’ın Jimnastik salonu açılışına katıldık.    

birimamirleri

Manisa Birim Amirleri Toplantısı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’e Alaşehir Belediyesi olarak ilçemizde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan belediye çalışmaları hakkında bilgilendirme de bulunup ilçemizde ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Fen İşleri Dairesi Başkanı Yılmaz Gençoğlu, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Proje ve Etüt Dairesi Başkanı Müge Kuğu, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Taner İçöz, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş ve Alaşehir Belediyesi’nin tüm birim müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yaklaşık…

ilcemuftusu (1)

İlçe Müftümüze Ziyaretimiz

İlçe Müftümüz Sayın Mehmet YİĞİT’e ziyaretimiz.

ziyaret

Geçmiş Olsun Ziyaretimiz

Eşmeliler Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Yunus KARAKUYU’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

sunum (1)

Birimlerimizin Yapmış Olduğukları Etkinlik Sunumu

31 Mart yerel seçimleri sonrası göreve geldiğimizden bu yana Alaşehir Belediyesi olarak tüm Birimlerimizin yapmış oldukları etkinlik ve faaliyetlerini Birim Amirlerinin slaytlı sunumları ile değerlendirdik.

jeoternalpaneli (1)

Jeotermali Nasıl Biliriz

ADOÇEV Alaşehir doğa ve çevre gönüllüleri derneğinin Celal Bayar Meslek Yüksek okulunda düzenlemiş olduğu Jeotermali nasıl biliriz adlı panelde Prof.Dr. Mustafa BOLCA,Tahir ÖNGÜR, İbrahim DERMAN VE Gürcan CİVANER’in katılımcılığında jeotermalin avantajları ve dez avantajları konuşuldu.

dugunetkinligi

Onur Çataldere’nin Düğün Merasimine Katıldık

Belediye Meclis Üyemiz Yaşar ÇATALDERE’nin oğlu Onur ÇATALDERE’nin düğün merasimine Meclis üyelerimizle katıldık Mutluluk ve Huzur dileklerimizle.

manisameclis

Karaçoban; Söz Verilmedi Yanlış Bir İfadedir

   Söz Verilmedi Yanlış Bir İfadedir  Manisa Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban da 10. maddenin nasıl görüşüldüğünü hatırlattı. AK Partili Can Mercül’ün ‘iş bitmiş’ zaten şeklindeki yorumuna karşılık veren Başkan Karaçoban, “Söz verilmedi bize derseniz bu yanlış bir ifadedir. Buradaki tüm meclis üyeleri zaten konuşmalar esnasında buradaydı. Bu madde komisyona havale edildi. Önümüzdeki ay görüşülecek. Buna siz de oy verdiniz” dedi.

itfaiyecilikhaftasi

Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası

  Herkesin kaçıştığı bir anda canını ortaya koyup ateşe koşan Değerli İtfaiyeciler,   İtfaiye Teşkilatımızın altyapısı, donanımı ve organizasyonu bizlere huzur ve güven vermektedir. Bu konuda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İtfaiye teşkilatımızın her türlü afet ve tehlikeye karşı çalışmalarını destekliyor ve bununla övünüyorum.  Gelişen teknolojiyi iyi kullanan, tecrübeli ve bilgili personeliyle sadece yangınlarda değil, tüm doğal afetlerde halkımızın can ve mal güvenliği için 7 gün 24 saat canla başla çalışan, İtfaiye Teşkilatımız cesaret ve onuruyla görev yapmaktadır.  Sadece yangınlarda değil, sel baskınlarında, depremlerde, binumum doğal afetlerde ve yıkımlarda halkımızın imdadına yetişen siz itfaiyeciler, hayat kurtarmak için kendi canlarınızı tehlikeye atmakla, kutsal bir vazife üstlenmiş bulunuyorsunuz.   Bu duygu ve düşüncelerle; İnsanlar ve her…

gencgirisimci

2014 Yılı Genç Girişimcisi Seçildi

Sayın Tahir TAŞLIK, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından 2014 yılı genç girişimcisi olarak seçildi. KARAÇOBAN; “Bizim esnaf anlayışımızın temelinde bir ve beraber olabilmek, bir bütün olarak sevgimizi çoğaltmak, sıkıntı varsa birleşerek azaltmak, karşılıklı yardımlaşmak ve uzlaşmak gelir. Bu anlayışla mesleğinizin daha en başında böylesi, bir güzellikle başlıyor olmanızdan dolayı sizleri kutluyor, Ahi Evran ruhu ile mesleğinizi sürdürmenizi temenni ediyor, bol kazanç ve başarı diliyorum.” şeklinde iyi dileklerini sundu.

zabita

Fırınlarda Sıkı Denetim

FIRINLARA SIKI DENETİM   Alaşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ile Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü mühendislerince ilçe merkezindeki tüm fırınlarda genel temizlik, sulu baca ve gramaj kontrolü yapıldı.   Dün, sabaha karşı 05.00 sıralarında başlatılan uygulamada; kurallara uymayan fırıncılar uyarılarak, kusurlu görülen işyeri sahiplerine de cezai işlem uygulandığı açıklandı. Vatandaşların temel besin maddesi olan ekmeğin üretildiği fırınları periyodik olarak denetlediklerini bildiren Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Başkanlık Makamının da hassasiyetleri doğrultusunda, halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren fırınlarımızda önceliğimiz; ceza yazmak değil Alaşehir Ekmeğinin, marka değerine sahip çıkmaktır.”dedi. KACAR: AMACIMIZ CEZA KESMEK DEĞİL   Gıda üretimi yapan işyerlerini düzenli olarak denetlemelerin sürdüğünü de belirten Kacar, söz konusu işyerlerine hijyen kurallarına azami dikkat etmeleri konusunda uyardı. Amaçlarının…

cevrekoruma

Çevre Koruma Müdürlüğü Denetimlerini Sürdürüyor

  Çevre Koruma Müdürlüğü denetimlerini sürdürüyor  Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Zabıta Memurları gözetiminde farklı noktalarda faaliyet gösteren 4 hindi çiftliğini denetledi. Denetlemede çiftliklerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden ruhsatlarının almış oldukları tespit edildi.   Bir hindi çiftliğinde yapay koku gidericiyle koku giderilmeye çalışılmış olup diğer çiftliklerde kokuya karşı hiçbir önlem alınmadığı tespit edildi. Hindi çiftliklerinden en fazla şikâyetin kokudan geldiği belirlenirken koku giderici önlemler konusunda araştırmalar yapılması tavsiye edildi. ÇEVRE KİRLİLİĞİ ŞİKÂYETLERİNİN DENETİMLERİ YAPILDI   Uluderbent Mahallesinde bir traktör tamir atölyesinin atık sularının yola aktığı ve etrafındaki işyeri sahiplerinin bu olaydan şikâyetçi olmaları üzerine yapılan denetimde; sokakta kanalizasyon sisteminin olmadığı, oluşan atık suların yola aktığı ve çevreyi kirlettiği tespit edildi. İşyeri sahibine fosseptik çukuru…

maski (3)

Alaşehir Aslan Payını Kaptı

  Büyükşehir MASKİ, Dev Yatırımlara Başlıyor; Alaşehir aslan payını kaptı; 30 milyon TL MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Olağanüstü Genel Kurulu’nda, idarenin ilçelere yapacağı çeşitli yatırımlarla ilgili 150 milyon TL borçlanma talebi oy birliğiyle kabul edildi. Kullanılacak olan kredi ile Alaşehir’e de atık su arıtma tesisi kurulacak.   Özellikle ilçelerde kurulmuş olan, ancak maliyetleri nedeniyle kullanılmayan arıtma tesislerinin hayata geçirilmesi noktasında kullanılacak kredinin önemine vurgu yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çevrecilik açısından önem taşıyan bu tür projelere bir an önce başlanılması gerektiğinin altını çizdi.   MASKİ Olağanüstü Genel Kurulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemin ilk maddesi, ‘MASKİ’nin görev alanına giren her türlü yatırım ve…

ahilikkulturu

Ahilik Kültürü ve Esnaf Bayramı

  Kıymetli Esnaf ve Sanatkârlarımız,  Bu topraklarda doğan Ahilik, Anadolu’yu ayakta tutan, ekonomik ve kültürel gelişimi sağlayan mesleki örgütlenme, sosyal ve kültürel dayanışma sistemi olmuştur.   Bin yılın başında Orta Asya’dan akın akın Anadolu’ya gelen Türkmenler; burada kültürü, sanatı ve felsefesiyle büyük bir uygarlık kurmuşlardır.   Sevgi, kardeşlik, dayanışmanın sesi yankılanmış; Anadolu, barış ve esenlik yurdu, bir medeniyet havzası haline gelmiştir.   Anadolu’da yeşeren zengin kültürün en önemli temsilcileri elbette ki Ahi Evran-ı Veli, Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli, Hacı Bayramı Veli gibi gönül erenleridir.  Ahilik teşkilatını kuran, Ahi Evran-ı Veli’nin kardeşlik, karşılıklı sevgi ve dayanışma kuralları içerisinde yoğurduğu Ahilik fikriyatı, Türk milletine özgü bir felsefenin temelini oluşturmuştur. Ahilik; sanat, ticaret ve diğer mesleki…

gazilergunu

Gaziler Günü

  Vatan toprağı için canını çekinmeden ortaya koyan Kıymetli Gaziler,   Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, tutkalıdır, iç dinamiğidir, güç kaynağıdır. Olmazsa olmazıdır. Bir millet o değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerin en güzellerinden bir tanesi de gaziliktir.   Şehit ve gaziler toprağı “vatan”, insanı “ulus” yapan değerlerdir.    Kelime anlamı olarak; dinine, vatanına ve namusuna tecavüz eden düşmanı defetmek için muharebeye katılan ve gazadan sağ salim dönenlere verilen bir sıfattır; unvandır “Gazilik”.   Anadolu’nun Türkleşmesi ve Müslümanlaşması süreciyle, sefer düzenleyen Türk akıncıları tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlayan gazilik unvanı, 1000 yıldır Türk Milletinin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olmuştur….

ogretimyili

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı

Değerli Yönetici ve Öğretmenler,   Yeni bir eğitim-öğretim yılının bu ilk günlerinde, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek siz değerli eğitimcilere, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının, ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte, sizlere hayırlı ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.   Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Başöğretmen Atatürk’ün önderliğinde başlatılan okuma-yazma ve eğitim seferberliği üzerinden 91 yıl geçmesine rağmen devam etmektedir. Atatürk’ün Türk ulusuna hedef olarak gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolu, toplumun eğitilmesinden geçmektedir.   Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın, kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur.   Başöğretmen Atatürk’ün; “Yeni nesil…

gidayardimi

Belediyeden Gıda Yardımı

  Belediyeden bin 255 aileye gıda yardımı   Alaşehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu kapsamda, ihtiyaç sahibi bin 255 aileye gıda paketi dağıttı.   Alaşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi bin 255 aileye gıda yardımında bulundu. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen yardımlardan daha önceden ihtiyaç sahibi oldukları belirlenen aileler faydalandı. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, sosyal belediyeciliğin yaşatılması adına yapılan yardımlardan ihtiyaç sahibi ailelerin faydalanması için titiz davrandıklarını belirterek, “Ekonomik durumu zayıf, yaşlı ya da kimsesi olmayan ailelerimizi tercih ederek, çeşitli gıda ürünlerinden oluşan kolilerimizi dağıttık. Sosyal belediyeciliği yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

mescit

Kamyon Garajına Mescid Kazandırıldı

   Kamyon Garajına mescit kazandırıldı   Alaşehir Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni hizmetleri hayata geçiyor. Kamyoncu esnafının talebini değerlendiren Belediye Yönetimi, kamyon garajına mescit yaptırdı.  Alaşehir Belediyesi tarafından kamyon garajına mescit yapıldı. 25 kişinin namaz kılabileceği büyüklükteki mescidin tabanına halı fleks döşenirken, vantilatör yerleştirildi ve çok sayıda tespih de konuldu. Kamyon garajına mescidin yanı sıra abdesthane de yapıldı. Mescit düzenlemesi kamyoncu esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı.

kredikartiileodeme

Kredi Kartı İle Ödeme

KREDİ KARTIYLA SU BORCU ÖDENEBİLECEK   Alaşehir Belediyesi, 2 özel banka kuruluşuyla bir protokol imzalayarak, su borçlarını kredi kartıyla ödeme kolaylığı getirdi. Protokolün ardından, Alaşehirliler, Belediye Su Tahsilat Şefliği’nde kredi kartıyla su faturalarını ödeyebiliyorlar.   Alaşehir Belediyesi Su Tahsilat Şefliği’nde artık su borçları kredi kartıyla ödenebiliyor. Belediye Yönetimi, vatandaşların iş ve işlemlerini kolaylaştırmak için bu konuda 2 özel banka kuruluşu ile bir protokol imzaladı. Protokolün ardından, Alaşehirliler, Belediye Su Tahsilat Şefliği’nde kredi kartıyla su faturalarını ödeyebiliyorlar. Ayrıca Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Halkbankası ve Finansbank’tan otomatik ödeme talimatlarıyla tahsilat yapılabiliyor. Uygulamadan Alaşehirliler memnun.

uluderbenttoplanti (2)

Uluderbent’te Muhtarlarla Bir Araya Geldik

  Başkan Karaçoban, Uluderbent’te muhtarlarla bir araya geldi   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, 6311 Sayılı Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen eski köylerin muhtarları ile Uluderbent’te bir araya geldi. Uluderbent ve çevre mahallelerin muhtarlarının katıldığı toplantıda fikir alış verişinde bulunuldu.   Alaşehir Belediyesi’nin acil eylem planı çerçevesinde; Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, daraltılmış bölge muhtarlar toplantısında Uluderbent ve civar mahallelerin muhtarlarıyla eski belediye binasında bir araya geldi. Muhtarların talep ve şikâyetleri alındı, belediyenin seçimler sonrası yapılan hizmetleri anlatıldı.   Eski belediye hizmet binasında yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Muammer İbişoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkan Boğa, Zabıta Müdürü Erol Kacar, Fen İşleri Müdürü Anıl Altıntaş, Belediye Meclis Üyesi Ali Uçak, TEDAŞ Yetkilisi Hasan…

toplusunnet (4)

29 Çocuk Sünnet Ettirildi

29 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ   Alaşehir Belediyesi’nin ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin ortaklaşa tertip ettiği ‘Toplu Sünnet Şöleni’nde; ailesinin maddi imkânı olmayan 29 çocuk sünnet ettirildi. Belediye Çamlık Aile Parkı’nda sünnet şöleninin eğlencesi de yapıldı. Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.   Ailesinin maddi imkânı olmayan 29 çocuk, Alaşehir Belediyesi’nin ve Cumhuriyet Kadınları Derneğinin ortaklaşa organizesi ile sünnet ettirildi. Daha önceden Devlet Hastanesi’nde sünnetleri yapılan 29 çocuk için Belediye Çamlık Aile Parkı’nda eğlence düzenlendi. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte, mevlit-i şerif de okutuldu. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Hanife İbil, Belediye Meclis Üyelerinden Ali Uçak, Murat Biber, Av. Bilgehan Noyan, Adnan Tutar ve Cafer Özkaya’nın ve çok…

baskanlar

Karaçoban, Başkanları Ağırladı

KARAÇOBAN, BAŞKANLARI AĞIRLADI   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı Toptepe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. Başkanlar, belediye hizmetleri hakkında fikir teatisinde bulundu.   Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş birlikte Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ı ziyaret etti. Başkan Karaçoban, başkanları Toptepe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. Başkanların belediye hizmetleri hakkında fikir alış verişinde bulundukları belirtildi. Başkanlar zirvesine Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Biber de katıldı.

kavaklidere (3)

Mahalle Muhtarlarının Talepleri Alındı

  MUHTARLAR DERLERİNİ ANLATIYOR;  ALAŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖZÜM ARIYOR   Alaşehir Belediyesi acil eylem programı kapsamında; Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen muhtarlarla daraltılmış bölge toplantılarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Kavaklıdere mahallesi eski belediye hizmet binasında 8 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Kavaklıdere mahallesinde 8 mahalle muhtarı ile daraltılmış bölge toplantısı yaptı. Toplantıda Belediye Meclis üyeleri Ömer Karaaslan ve Cevdet Erim’in yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcısı Muammer ibişoğlu ve Özel Kalem Müdürü Cemal Pınar ile icracı müdürler de hazır bulundu. 8 MAHALLE MUHTARININ TALEPLERİ ALINDI   Toplantıya Mahalle muhtarlarından; Kavaklıdere Muhtarı Salih Taşlıyol, Horzumembelli Muhtarı İbrahim Ildız, Horzumkeserler Muhtarı Ali Seymen, Horzumalayaka Muhtarı Erol Adıgüzel, Kurudere Muhtarı…

anket

Belediye’den Kurumsallaşma Anketi

BELEDİYE’DEN KURUMSALLAŞMA ANKETİ   Alaşehir Belediyesi, Kurumsallaşma faaliyetleri kapsamında Alaşehirlilere “Vatandaş Memnuniyetini ve Beklentilerini Değerlendirme Anketi“ çalışması yapıyor. Belirlenen örneklem grubu kapsamında ilk etapta 38 mahallede, 35 kişilik bir ekiple yürütülmekte olan ankette vatandaşların kimlik bilgileri dışında; yaş, cinsiyet, yaşadığı mahalle, meslek, gelir düzeyi ve benzeri bilgileri de alınıyor.   Alaşehir Belediyesi, kurumsallaşma faaliyetlerine hız verdi. Belediye Yönetimi, bu kapsamda Alaşehir genelinde anket çalışması başlattı. 7 ana başlıkta soruların yer aldığı ankette; yol, otopark, içme suyu, temizlik, sosyal yardımlar, belediye tesisleri ve benzeri belediye hizmetleri kapsamında vatandaşların memnuniyet düzeyleri sorgulanıyor. Vatandaşlar ankette hem belediye hizmetleri hakkındaki görüşlerini hem de yönetim hakkındaki düşüncelerini belirtebilmekte, eksik buldukları-yapılmasını istedikleri çalışmaları aktarabiliyorlar. Vatandaşlar tüm Alaşehir ölçeğinde görüşlerini aktardıkları gibi…

etkinlik (1)

Kurtuluş Gününe Özel Etkinlik

BELEDİYE’DEN KURTULUŞ GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK Alaşehir Belediyesi, Alaşehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yılda güne özel çeşitli etkinlikler tertip edildi. Sponsorlar aracılığı ile üzüm yarışması, mehteran gösterisi, Manisa Büyükşehir Belediyesi TSM Korosu ve sevilen ses sanatçıları; Gökçe ve Mehmet Erdem konserleri organize edildi. Alaşehir, 5 Eylül Kurtuluş Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 4 Eylül 2014 Perşembe günü saat 21.00′de Cumhuriyet Meydanı’nda Manisa Büyükşehir Belediyesi TSM Korosu’nun verdiği konser ile başlayan etkinlikler, 5 Eylül 2014 Cuma günü saat 10.00 ile 12.00 arasında yapılacak Mehteran yürüyüşüyle devam etti. Mehteran ekibi Belediye önünden başlayarak, Sevgi Yolu ve Cumhuriyet Meydanı’ndan geçerek Çamlık Parkı’na kadar yürüdü. ÜZÜM YARIŞMASI ÇAMLIK PARKI’NDA YAPILDI Her yıl geleneksel olarak…

yazfutbol

Yaz Futbol Okulunda 130 Öğrenci

YAZ FUTBOL OKULUNDA 130 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR   Alaşehir Belediyesi’nin Yaz Futbol Okulu’nda 6-13 yaş arası 130 öğrenci futbol eğitimi alıyor. Mehmet Şaylan, Fuat Noyan ve Sami Hızal tarafından çalıştırılan öğrenciler, futbolun inceliklerini öğreniyor.   Belediye Yaz Futbol Okulu, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fuat Noyan, Sami Hızal ve Mehmet Şaylan tarafından çalıştırılan 130 öğrenci hafta içi eğitim alıyor. Bu yıl 6 ila 13 yaş grubunun müracaatlarını alan okulda eğitimler Ağustos ayı ortalarına kadar devam edecek. Öğrenciler için ücretsiz servis sağlayan Futbol Okulu, eğitimi şehir stadında sürdürüyor. YAZ FUTBOL OKULUNDA DONDURMA KEYFİ   Alaşehir Belediyesi’nin Yaz Futbol Okulu’nda öğrencilere tatlı sürpriz. Yaz Futbol Okulu’nun hocaları Sami Hızal ve Mehmet Saylan, idman sonrası minik futbolcu adaylarına dondurma ikramında…

cocuklar

Çocuklar Suyla Değil Hayatlarıyla Oynuyor

  Çocuklar suyla değil hayatlarıyla oynuyor  Serinlemek için Kent Meydanı’ndaki süs havuzuna giren küçük yaşta çocuklar adeta hayatlarıyla oynuyor. Belediye yetkilileri, anne-babaların bu konuda önlem almalarını istiyor.   Hava sıcaklıklarının iyice artmasıyla bunalan bazı çocukların serinlemek amacıyla Kent Meydanı’ndaki süs havuzlarına girmeleri korku ve endişeyle izlendi. Sıcaklardan bunalan çocuklar, içinde elektrik tesisatı bulunan Kent Meydanı’ndaki süs havuzuna girerek bir süre havuzda yüzüyor. Çevrede bulunanlar ise korku ve endişeli gözlerle çocukları izlemekle yetiniyor. Kendilerini bekleyen tehlikeden bihaber olan çocuklar bir süre yüzdükten sonra havuzdan çıkıyor. VATANDAŞLARDAN YETKİLİLERE VE ANNE BABALARA UYARI   Çocukların süs havuzuna girerek yüzmelerini şaşkınlık ve korkuyla izleyen vatandaşlar, belediye ve emniyet yetkililerinin havuzlara girilmesini önlemek amacıyla önlem alınmasını istediler. Havuzdaki fıskiyeler dolayısıyla…

mahalle

Belediye Mahallelerin Sorunlarını Çözüyor

  Belediye; mahallelerin sorunlarını çözüyor   Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe merkezinde ve yeni 72 mahalledeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu ay içerisinde birçok yerleşkede hizmet ve yatırımlarını sürdüren belediye ekipleri; şehir merkezinde bakım ve onarım, Çamlıbel mahallesinin yol açım çalışmasını ve Horzumsazdere mahallesinin su sıkıntısını çözdü.   Yerel seçimlerin ardından tüzel kişiliklerini kaybeden 72 yeni mahallede fizibilite çalışmalarına hız veren Alaşehir Belediyesi, acil eylem planı kapsamında çalışmaların tamamlandığı yeni mahallelerin acil sorunlarına el attı. Birçok yerleşkede altyapı, yol ve içme suyu problemlerini çözen Belediye ekipleri; bu ay içerisinde de şehir merkezinde bakım ve onarım, Çamlıbel mahallesinin yol açım çalışmasını ve Horzumsazdere mahallesinin su sıkıntısını çözdü. HORZUMSAZDERE MAHALLESİNE TANKERLERLE SU TAŞINIYOR   Alaşehir Belediyesi…

ticaretodasi (1)

Alaşehir’in Geleceği ve Değerleri

Alaşehir’in Geleceği ve Değerleri, Görüşüldü   Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Alaşehir’in Geleceği ve Değerleri” konulu istişare toplantısı Saika Restoran’da yapıldı. Toplantıya Kaymakam Kemal İnan, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası meclis ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.   Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Alaşehir’in Geleceği ve Değerleri” konulu istişare toplantısı Saika Restoran’da yapıldı. Alaşehir’in sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantının son bölümünde ilçede farklı noktalarda yürütülen jeotermal sondaj çalışmalarının ilçe ekonomisine ve ekolojisine yapacağı katkı ve zararlar masaya yatırıldı. Sinevizyon görüntüleri eşliğinde sunum yapılan toplantıda zaman zaman tartışmalar da yaşandı. SEYHAN; İSTİŞAREYE…

alasehiricin

Karaçoban; Alaşehirliler İçin Çalışıyoruz

Karaçoban: Alaşehirliler için çalışıyoruz   Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir tarafından sokak ve caddelerde altyapı ve asfaltlama çalışması yaparken diğer yanda da zeminleri yıpranan sokaklarda iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Tedaş’ın elektrik nakil hatlarını yer altına aldığı ve altyapı sıkıntısı olmayan İstasyon ve Kurtuluş mahallelerinde iyileştirme çalışmalarına başlandığı da belirtildi.   Alaşehir Belediyesi, cadde ve sokaklarda bir taraftan yenileme bir taraftan da tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda ekipler, şehrin muhtelif sokaklarında asfalt yaması ve parke tamiratı çalışmalarına hız verdi. Benzeri çalışmalar ilçemizin ihtiyaç duyulan diğer bölümlerinde de devam edeceği açıklandı. Altyapı sıkıntısı olamayan fakat zamana bağlı meydana gelen aşınma ve yıpranmalarda bozulma yaşanan yol güzergâhlarında da iyileştirmelerin yapıldığı duyuruldu. “ALAŞEHİR VE ALAŞEHİRLİLER…

zabita (1)

Zabıta’dan Fırın ve İmalathane Denetimi

Zabıta’dan fırın ve imalathane denetimi   Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, periyodik olarak fırınları denetledi. İlçe merkezinde bulunan tüm fırınlarda yapılan denetimlerde; genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrolleri yapıldı.   Zabıta Müdürlüğü, belli aralıklarla, fırınlarda denetimler yaptı. İlçe merkezinde bulunan tüm fırınlarda yapılan denetimlerde; genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrolleri yapıldı. Ekipler, mevzuata aykırı durumlarla ilgili işletme sahiplerini uyardı. Bu tür denetimlerin belli periyotlarla devam edeceğini ifade eden Zabıta Müdürü Erol Kacar ‘’Kurum olarak ceza, bizim için en son seçenektir. Fakat çevre ve insan sağlığını doğrudan ilgilendiren konularda yasa ve kanunlar neyi gerektiriyorsa onu uygulayacağız.’’dedi. KACAR: DENETİMLER BELLİ ARALIKLARLA DEVAM EDECEK   Denetimlerin ardından bir değerlendirme yapan Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Erol…

birimamirleri (2)

Yeni Müdürlerle İlk Toplantı Yapıldı

  Başkan Karaçoban, yeni müdürlerle ilk toplantısını yaptı  Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, belediyenin kurumsallaşma çalışmaları kapsamında birim müdürlüklerine yeni ataması yapılan 13 birim müdürüyle toplantı yaptı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Muammer ibişoğlu ve Belediye Jeotermal ve Zirai Danışmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Sami Çeltikoğlu da hazır bulundu.  Alaşehir Belediyesi, belediye hizmet ve yatırımlarında kurumsallaşma yönünde önemli bir adımı daha attı. Belediye bünyesinde faaliyet veren 13 birimin yeni müdürü ile bir koordinasyon toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, amaçlarının öz kaynakları yerinde kullanarak daha iyi hizmet vermek için yeni bir yapılanma gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Muammer ibişoğlu ve Belediye Jeotermal ve Zirai Danışmanı Ziraat Yüksek Mühendisi…

ramazanetkinlikleri (1)

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayını Tamamladık

HOŞ SEDALARLA 11 AYIN SULTANI RAMAZAN AYINI TAMAMLADIK   Alaşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği geleneksel ‘Sokak İftar Yemekleri’ 8 mahalleliyle buluştu. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organizesinde 8 büyük mahallede kurulan iftar sofralarında 10 Bin Alaşehirli iftar yaptı. Ayrıca, Ramazan Şenlikleri kapsamında İzmir orta oyun grubunun oynadığı “Direkler arası Ramazan Eğlencesi” Alaşehirlilere keyifli saatler geçirmesine vesile oldu. Bu eğlence programları çocukları daha çok mutlu etti. Ramazan ayı boyunca Manisa Büyükşehir Belediyesi de Alaşehirlileri unutmadı. Büyükşehir’in Gezici Ramazan Tırı da, ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı ortaoyunu ile Alaşehirlilere keyifli saatler yaşattı. Karaçoban ve meclis üyeleri vatandaşlarla iftar yaptı   Alaşehir Belediyesi yılın ilk mahalle iftar programını Sakarya ve Hacıbey Mahallelerini kapsayan Kavala Camisi önünde…

yananev

Karaçoban Söz Verdi; Sırmalının Evi Yapıldı

  Karaçoban söz verdi; Sırmalının evi yapıldı  Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Delemenler mahallesinde evi yanan Hüseyin Sırmalıya sözünü tuttu. Sırmalıya geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Karaçoban, gerekenin yapılacağı sözünü vermişti.   Delemenler mahallesinde ikamet eden Hüseyin Sırmalının elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında tamamen yanan evine konuk olan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, acılı aileye geçmiş olsun dileklerini iletmiş, ailenin acısını paylaşarak, her türlü desteğe hazır olduklarını belirtmişti. Karaçoban’ın talimatıyla; Sırmalı ailesinin evi Alaşehir Belediyesi tarafından yeniden yapıldı.

mahalle

Alaşehir 87 Mahallesiyle Planlanacak

    Karaçoban: Alaşehir’i 87 mahallesiyle komple planlanacak.  Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir’i 87 mahallesiyle bir bütün olarak planlayacaklarını söyledi. Planlama çalışmalarının ardından projelendirilen hizmet ve yatırımların sahaya planlı ve programlı bir şekilde uygulanacağını belirten Karaçoban, “Alaşehir’i MARKA KENTLER arasına sokacağız.”dedi.    Büyükşehir adımı ile birlikte, aynı hizmet aşkıyla Alaşehir’i bir marka haline getirmek için büyük adımlar atacaklarını belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban. “Planlamanın Alaşehir’in birinci önceliği olduğu düşüncesinden hareketle işe planlamayla başlayacağız. Mesleki yeterliliğe sahip planlama/projelendirme ekibi – Tüm kesimlerin katkılarıyla (meslek temsilcileri, odalar, STK’lar) ortaya çıkacak planlama/projelendirme çalışmaları – Etkin görüş alma mekanizması. Toplumun çeşitli kesimlerinin görüşünü alarak, katılımcı planlamayı aşama aşama geliştireceğiz.”dedi. “ALAŞEHİR’İN BUGÜNÜ VE YARINLARI İÇİN PROJELER…

tokatci

Karaçoban: TOKATÇILARA DİKKAT!…

  Karaçoban: TOKATÇILARA DİKKAT!…  Alaşehir’in tüm mahallelerinde değişik ürünlerin hasadı yapılıyor. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, her hasat döneminde mantar gibi türeyen “TOKATÇILARA” karşı tüm çiftçileri uyardı.   Çiftçiler hasatla birlikte ürünlerini en iyi fiyata satıp, yıl boyu alın teri ve el emeğiyle yetiştirdikleri ürünleri pazarlayarak, bir yandan borçlarını ödeyip, bir yandan düğün derneklerini yapma, diğer taraftan da yeni ürünleri için girdi sağlamaya çalışırken, hasat döneminde mantar gibi artış gösteren dolandırıcılar da boş durmuyor.   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, sebze ve meyve hasatlarının yoğun bir şekilde devam ederken, ürünlerin toptan pazarlanması noktasında kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dikkat çekerek, üreticileri bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı….

kurumsallasma (1)

Belediye, Kurumsallaşmaya Hız Verdi

BELEDİYE, KURUMSALLAŞMAYA HIZ VERDİ   Alaşehir Belediyesi, hizmette kaliteyi arttırmak ve öz kaynaklarını daha verimli kullanmak için, Yeni Mahallede bulunan çok amaçlı salonu yeniden dizayn ederek, ‘HİZMET MÜDÜRLÜKLERİNİ’ Yeni Mahallede topladı. Belediye Yönetimi, ana binada da yeni düzenlemelerin startını verdi.   Alaşehir Belediyesi, kurumsallaşma kapsamında, icracı müdürlükleri Yeni mahalledeki çok amaçlı salona taşıdı. Fen İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü. Zabıta Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, Personel İşleri, Satın alma ve Ambar, Yeni mahalleye taşınan müdürlükler oldu. Düğün salonunun da bulunduğu çok amaçlı salonda yeni düzenlemeler yapıldı. Belediye Yönetimi, ana binada da yeni düzenlemelerin startını verdi. Hizmet binası komple bakıma alındı. Belediye’nin Ana Hizmet Binasında; Özel Kalem Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü…

protokoliftar (2)

Karaçoban, Alaşehir Protokolüne İftar Verdi

  Karaçoban, Alaşehir protokolüne iftar verdi  Alaşehir protokolü, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın Kenan Evren Parkı’nda Ramazan’ın 20. gününde verdiği iftar yemeğinde bir araya geldi. Karaçoban ve meclis üyeleri, davetlileri kapıda karşıladı.   Alaşehir protokolü Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban tarafından organize edilen iftar yemeğinde buluştu. Kenan Evren Parkı’nda düzenlenen iftar yemeğine Alaşehir Kaymakamı Kemal İnan, Garnizon Komutanı Ulaştırma Albay Mehmet Tahtabiçen, Emniyet Müdürü İsmail Konuk gibi üst bürokratlar, Alaşehir Müftüsü Mehmet Yiğit, belediye meclis üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Soygür, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, Ziraat Odası başkanı Necdet Türk gibi sivil toplum örgütü başkanları ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan yaklaşık yüz kişilik davetli katıldı. Başkan Karaçoban, davetlileri Meclis Üyeleri; Ali Uçak…

almanya (1)

Karaçoban Almanya’da İncelemelerde Bulundu

   Karaçoban ve meclis üyeleri Almanya’da incelemelerde bulundu  Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve meclis üyeleri Almanya’daki jeotermal tesisini ziyaret edip incelemelerde bulundu. Karaçoban, ziyaretin kendileri için çok faydalı geçtiğini söyledi.   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve meclis üyeleri jeotermal çalışmalarla ilgili olarak düzenlenen Almanya gezisine katıldı. Federal Alman Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından desteklenen ve ECLAREON ve SGS danışmanlık şirketleri ile birlikte organize edilen gezi sayesinde jeotermal enerji alanında Alman ve dünyanın önde gelen şirketleriyle karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma imkânı sağlandı. Dört gün süren inceleme gezisinde Münih, Wiesbaden, Darmstad ve Frankfurt şehirlerinde jeotermal programları, sunumlar ve jeotermal tesislere ziyaretler düzenlendi. KARAÇOBAN; ALMANYA’NIN DENEYİMLERİ ÖNEMLİ   Ziyaret hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye…

muhtar

Karaçoban, Yeni Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

  Karaçoban, yeni mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, büyükşehir yasası kapsamında tüzel kişiliklerini kaybeden 72 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Ziraat Odası’nın Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bilgi alış verişinde bulunuldu. Toplantıda; meclis üyeleri, Hesap İşleri Müdürü Cemal Pınar, Fen İşleri Müdürü Muammer İbişoğlu ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Halil Koç da hazır bulundu.   Büyükşehir Yasası kapsamında tüzel kişiliklerini kaybeden 66 köy ve 6 beldenin yeni mahalle muhtarlarıyla Alaşehir Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda bir toplantı yapan Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, yaptığı konuşmada “Yerel seçimlerin ardından sizlerle bir araya gelmek istedik. Geçen süre içerisinde birçok mahallemizi ziyaret ettik. Gezdiğimiz mahallelerin genel olarak içme suyu ve yol problemi…

yenimahalle

Yeni Mahallelerin Acil Sorunları Çözülüyor

   Yeni mahallelerin acil sorunları çözülüyor   Alaşehir Belediyesi, Büyükşehir Yasası kapsamında Alaşehir’in mahallelerine dönüşen eski köy ve beldelere hizmet götürmeye son sürat devam ediyor. Yeni mahallelerde içme suyu, kanalizasyon, yol, köprü, menfez, cami ve muhtarlık binası gibi hizmetlerin son durumları kontrol edilirken, yeni yapılacak bu türden çalışmalar için de yatırım programı için fizibilite çalışmaları gerçekleştiriliyor.   Çalışmalar hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Büyükşehir Yasası ile ilçemizin mahallelerine dönüşen eski köy ve beldelerimize hizmet götürmeye başladık. Bu kapsamda Sarıpınar mahallemizde, mahalle içi yol bakım ve yama çalışmalarına başladık. Çalışmalar devam ediyor. Örencik mahallemizde içme suyu temini ve şebeke bakımı yapılarak isale hattının yeri değiştirildi. Matarlı ve Horzumsazdere mahallelerimizde de içme suyuyla…

asfalt

Mahallelerde Asfaltlama Çalışmaları Sürüyor

  Mahallelerde asfaltlama çalışmaları sürüyor  Alaşehir Belediyesi, tüzel kişiliklerini kaybeden 72 yeni mahallede, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yanı sıra ilçe merkezindeki mahallelerde de hizmet ve yatırımlarını aksatmadan sürdürüyor. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı Hacıbey ve Fatih mahallelerinde asfaltlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.  Alaşehir Belediyesi, merkez mahallelerde ve büyükşehir yasası kapsamında mahalleye dönüşen 72 yeni mahallede hizmet ve yatırımlarına devam ediyor. Yeni mahallelerde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına hız veren Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bu ay içerinde altyapı çalışmalarının bittiği, merkez Hacıbey mahallesinin 2. Bağarası sokak ile Fatih mahallesinin Atatürk caddesi arasında kalan ara sokakların asfaltlamasını tamamladı.

parkbahce (2)

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Haziran Mesaisi

  Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Haziran mesaisi  Alaşehir Belediyesi, son yıllarda ilçeye kazandırdığı park ve bahçelerle dikkat çekti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu alandaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.   Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Haziran ayında yaptığı çalışmalarla ilçedeki yeşil alanların çoğalmasına katkı sağladı. Bazı bölgelerde ağaç, çiçek ve çalı bitkisi dikimi yapılırken bazı alanlara da çim ekimi yapıldı. HAZİRAN AYINDA BİRÇOK BÖLGEDE YENİ ÇALIŞMALAR YAPILDI   Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Haziran ayı içinde yapılan çalışmalar şöyle;   İstasyon Caddesi orta refüj ve Sevgi Yolu’ndaki ağaç diplerine ve saksılara mevsimlik çiçek ve çalı bitkileri dikildi.   Selim Gürcan Parkı’na çim ekimi yapıldı.  Yeni hazırlanan vaziyet planında ilçedeki akaryakıt istasyonlarının giriş ve çıkışlarının plandaki…

hemzemingecit (1)

Hemzemin Geçitteki Çalışmalar Tamamlandı

  Hemzemin geçitteki çalışmalar tamamlandı  Alaşehir Belediyesi 1. Hemzemin geçitteki çalışmaları tamamlayarak, yolu trafiğe açtı. 1999 yılında yapılan altyapı çalışmalarının özelliğini yitirmesi üzerine; Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak, bölgenin tüm altyapısı yenilendi.   Araç trafiğinin aksamasına neden olan 1. Hemzemin geçitte altyapı çalışmaları Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince tamamlandı. Yol trafiğe açıldı. Çalışmalar kapsamında bölgede su gideri ve kanalizasyon sistemleri komple yenilendi. Üst düzet kaplaması kompozit malzemesi de değiştirildi. KARAÇOBAN: VERDİĞİMİZ SIKINTIDAN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUZ   Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak, 1. Hemzemin geçişin tüm altyapısını yenileyerek, yolu trafiğe açtı. Çalışma sahasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, söz konusu çalışmalar kapsamında…

iftar

Sokak İftarlarında Buluşalım

  Karaçoban; “Sokak iftarlarında buluşalım”   Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2 yıl önce hayata geçirdiği ‘Sokak İftar’ programları, bu yılın Ramazan ayında da yapılacak. Merkezde ve yeni mahallelerin 10′unda iftar sofralarının kurulacağı açıklandı.   Alaşehir Belediyesi, bu yılda Alaşehirlilerle mahalle iftar yemeklerinde bir araya gelecek. Gelenek haline gelen ve bu yıl Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 3.’sü organize edilecek olan ‘Sokak İftar Yemekleri’ için ihalenin yapıldığı ve 10 mahallede yemek verileceği belirtildi. “İFTAR PROGRAMLARINA TÜM ALAŞEHİRLİLER DAVETLİDİR”   Tüm Alaşehirlileri Sokak iftar programlarına davet eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Şehir merkezinde ve yeni mahallelerin 10′unda iftar yemekleri organize edeceğiz. Tüm mahalle sakinlerini iftar yemeklerine bekliyoruz. Bu vesile ile…

afet (1)

Afetin Yaraları Sarıldı

  Afetin yaraları sarıldı, mağduriyetler giderildi   Alaşehir Belediyesi, 9 Haziran 2014 tarihinde meydana gelen şiddetli yağmurun vatandaşlara ve çevreye verdiği zararları giderdi.  Alaşehir Belediyesi ilçede 9 Haziran 2014 Pazartesi günü akşam saatlerinde yağan şiddetli yağmur sonrası bazı ev ve sokaklarda meydana gelen zararları gideriyor. Şiddetli yağıştan sonra zarar gören bazı evlerin temizliği yapılırken sel sularıyla oluşan çamur ve toprak birikintileri de cadde ve sokaklardan temizlendi.  Alaşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler vatandaşların şikâyetleri doğrultusunda şiddetli yağmurdan evleri zarar gören vatandaşlara ulaşarak oluşan mağduriyetleri giderdi. Bazı cadde ve sokaklarda kanalizasyon ve rögarlarda meydana gelen tıkanma sonrası oluşan taşkın ve atıklar da cadde ve yollardan temizlenerek çevre temizliği sağlandı.

camsise (1)

Cam Şişe Kumbaraları Yerleştirildi

  Alaşehir Belediyesi tarafından 25 farklı noktaya Cam Şişe Kumbaraları yerleştirildi   Alaşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki 25 farklı noktaya Cam Şişe Kumbaraları konuldu.   Çevre temizliği ve geri dönüşüme büyük önem veren Alaşehir Belediyesi, bu önem doğrultusunda ilçe merkezindeki 25 farklı noktaya Cam Şişe Kumbaraları yerleştirdi. Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından yerleştirilen kumbaraların 20 adeti 800, 5 adedi ise 1200 litrelik kapasiteye sahip.   Alaşehir Belediyesi şehir merkezindeki 25 farklı noktaya Cam Şişe Kumbaraları yerleştirerek çevre temizliği ve cam atıkların geri   dönüşümü için önemli bir hizmete imzasını attı. Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından yerleştirilen kumbaralarda cam şişe ve kavanozların toplanarak tekrar ekonomiye kazandırılması sağlanacak.   Konu hakkında açıklamalarda bulunan…

kursunluhan (1)

Kurşunluhan’ın Geleceği Masaya Yatırıldı

   Kurşunluhan’ın geleceği masaya yatırıldı   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba’yı makamında ağırladı. Bire bir görüşen ikili, restorasyon çalışmaları devam eden Kurşunluhan’ın geleceğini masaya yatırdı.   İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarette, restorasyon çalışmaları süren tarihi Kurşunluhan’ın bünyesinde bulunan işyerleri hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu. İBA: BELEDİYEMİZE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ   Ziyarette konuşan iba, Kurşunluhan’ın restorasyon çalışmalarında sonuna gelindiğini belirterek, “Başkanımızı bu konu üzerine istişarelerde bulunmak için ziyaret ettik. Alaşehir’e artı değer kazandıracağına inandığımız bu yapının nasıl değerlendirileceği konusunda başkanımızın fikirlerini almak istedik. Çalışmalar esnasında Alaşehir Belediyesi’nin de katkıları oldu. Her türlü destek ve katkılarından…

birim

Alaşehir Belediyesi Kurumsallaşıyor

   Alaşehir Belediyesi kurumsallaşıyor   Alaşehir Belediyesi, kurumsallaşma çalışmalarına hız verdi. Belediyede yeniden yapılanmaya son şeklini verecek olan Birimler Arası Koordinasyon Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın başkanlığında yapıldı.   Alaşehir Belediyesi, belediye hizmetlerinde kurumsallaşma yönünde önemli bir adım attı. Belediye bünyesinde faaliyet veren 7 birimin amirleri ile bir koordinasyon toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, amaçlarının öz kaynakları yerinde kullanarak daha iyi hizmet vermek için yeni bir yapılanma çerçevesinde olduğunu söyledi.   Alaşehir Belediyesi, Birimler Arası Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın başkanlığında yapılan toplantıya Hesap İşleri Müdürü Cemal Pınar, Yazı İşleri Müdürü Sevil Derici, Basın ve Hakla İlişkiler Müdürü Erkan Boğa, Çevre Koruma ve Kontrol müdürü Halil Koç, İmar İşleri…

M4031B-4203

Yeni Mahallelerde Mesai Devam ediyor

ALAŞEHİR BELEDİYESİ, YENİ MAHALLELERDE MESAİYE DEVAM EDİYOR BELEDİYE ÇALIŞIYOR, YENİ MAHALLELERİN DE SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR   Alaşehir Belediyesi, büyükşehir yasası kapsamında tüzel kişiliklerini kaybeden yeni büyük mahallelerde hizmet mesaisine başladı. Kavaklıdere, Yeşilyurt ve Uluderbent mahallelerinde çeşitli hizmetler gerçekleştirildi. Mevcut park ve bahçelerde yenileme ve revizyon çalışmaları yapılırken, aksayan altyapı sorunları giderildi. Araçların bakımları yapıldı. Birçok bölgede yollar elden geçirildi. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından 3 büyük mahalleye Alaşehir Belediyesi eliyle yapılan bazı hizmetler şöyle; YEŞİLYURT MAHALLESİ: Sarı Saltuk Türbesi etrafında ağaç budama ot temizliği ve çevre düzenlenmesi yapılarak tabelaları değiştirildi.   Sarı Saltuk Parkı’nda ağaç budaması, çevre düzenlemesi ve tabelası yapıldı.  İbrahim Süzer parkı tabelası takıldı. (Tadilat sebebiyle sökülmüş daha önceden) Ağaç budaması, çevre düzenlenmesi ve…

kavaklidere (2)

Karaçoban, Kavaklıdere’de İncelemelerde Bulundu

Karaçoban, Kavaklıdere’de incelemelerde bulundu   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Kavaklıdere mahallesini ziyaret ederek, çeşitli incelemelerde bulundu. Karaçoban, kum elek tesislerini, halı saha, mesire alanı, düğün salonu ve yüzme havuzunu gezerek yetkililerden bilgi aldı. Karaçoban’ın inceleme gezilerine; Belediye meclis üyeleri; Ömer Karaaslan, Hasan Alıcı ve Cafer Özkaya da eşlik etti.   Büyükşehir yasası kapsamında kapanan Kavaklıdere Belediyesi’nden Alaşehir belediyesine geçen bazı taşınmazlarda incelemelerde bulunan belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, yetkililerden bilgi aldı. Belediye meclis üyelerinden; Ömer Karaaslan, Hasan Alıcı ve Cafer Özkaya’nın da eşlik ettiği Karaçoban, kum elek tesisini, halı saha, mesire alanı, düğün salonu ve yüzme havuzunda incelemelerde bulundu.

trafik (1)

Trafik İşaret ve Levhaları Takılıyor

Trafik işaret ve levhaları takılıyor   Alaşehir Belediyesi, şehir içinde yol yapımı tamamlanan cadde ve sokaklara trafik işaret ve levhaları monte ediyor. Yerel seçimler öncesinde ve esnasında yol yapım çalışmaları süren birçok cadde ve sokakta çalışmalar sona erdi.   Sürücü ve yayaların can ve mal güvenliğine önem veren Alaşehir Belediyesi, Çalışmaların bittiği cadde ve sokaklara araç ve yaya trafiğinin güvenli bir şekilde akışının sağlanması için trafik işaret ve levhaları monte ediyor. Kent Meydanı ve çevre düzenlemesi projesi kapsamına giren tüm bölgelerde çalışmalar tamamlandı.

piyadeler (1)

Eğitim Yuvaları Güzelleşiyor

Belediye çalışıyor, eğitim yuvaları güzelleşiyor   Alaşehir Belediyesi, hizmet ve yatırımlarına devam ediyor. ‘Belediye Çalışıyor, Alaşehir Değişiyor’ sloganı çalışmalarını sürdüren Belediye Yönetimi, Piyadeler Mahallesi İlköğretim Okulu’nun bahçe düzenleme çalışmalarına da başlandı.   Son 3 yılda sahaya uygulanan başarılı çalışmalarla Alaşehir’in çehresini değiştiren Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve Ekibi, Piyadeler Mahallesi İlköğretim Okulu’nun bahçe düzenleme çalışmalarına da başlandı. Belediye Park ve Bahçe Müdürlüğü okulun çevresini değiştirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

parktarim (1)

Park Alanına Tarım Toprağı Dökülüyor

Park alanına tarım toprağı dökülüyor Mahallelerde alt yapı, yol ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Alaşehir Belediyesi, park ve yeşil alanlara da büyük önem veriyor. İstasyon Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı’nın altındaki Gümüşdere’nin batısında devam eden çalışmalarda içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı. İstasyon Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı’nın altındaki Gümüşdere’nin batısında devam eden çalışmalarda içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı. Bordür ve tretuvar döşeme çalışmalarının halen devam ettiği bölgede park alanlarının sınırları belirlendi. Belirlenen parka alanının zeminine tarım toprağı dökülerek çim ve çeşitli ağaçların yetiştirilmesi sağlanacak. Bu çalışmaların ardından ilçeye yeni park alanları kazandırılmış olacak.

copkonteyner (1)

Alaşehir Pis Kokulardan Arındırılıyor

Alaşehir pis kokulardan arındırılıyor   Daha temiz ve sağlıklı bir Alaşehir için çalışmalarını sürdüren Alaşehir Belediyesi, araç filosuna eklediği Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile yaptığı dezenfekte işlemi sayesinde kötü koku ve mikroplardan arındırmaya başladığı çöp konteynerleriyle halk sağlığı güvence altına aldı.   Çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte Aracına ilişkin Alaşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Halil Koç’dan edinilen bilgiye göre, çöp konteyneri yıkama aracının çöp konteynerini kendi içerisine alarak yıkama ve dezenfekte işlemini gerçekleştiriyor ve pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarıya vermiyor. Araçta konteynerlerin içini ve dışını yıkadığı 6 tonluk temiz su tankı mevcut. 4 tonluk da atık su tankı var, kendi içinde su arıtma sistemi olduğu için sürekli olarak temiz su ile işlemler…

tedas

2 Mahallede Nakil Hatları Yeraltına Alınıyor

   2 mahallede daha nakil hatları yeraltına alınıyor   Alaşehir’in İstasyon ve Kurtuluş mahallelerinde de elektrik nakil hatları yer altına alınıyor. Çalışmalar ile ilgili protokol imzalandı. TEDAŞ’ın çalışmalarını tamamlamasını müteakiben Alaşehir Belediyesi, söz konusu mahalle ve caddelerde altyapı, yol ve kaldırım çalışmaları yapacak.   Alaşehir Belediyesi ile Gediz A.Ş arasında Kurtuluş ve İstasyon mahallelerinde elektrik hatlarının yeraltına alınmasına yönelik bir protokol imzalandı. Protokolle TEDAŞ, her iki mahallede daha önceki çalışmalarda yer altına alınmayan açıktaki enerji hatlarını yer altına alacak. TEDAŞ’ın çalışmalarını tamamlamasını müteakiben Alaşehir Belediyesi, söz konusu mahalle ve caddelerde altyapı, yol ve kaldırım çalışmaları yapacak.

87mahalle

87 Mahalle Komple Planlanıyor

        Karaçoban: Alaşehir’i 87 mahallesiyle komple planlanacak.   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir’i 87 mahallesiyle bir bütün olarak planlayacaklarını söyledi. Planlama çalışmalarının ardından projelendirilen hizmet ve yatırımların sahaya planlı ve programlı bir şekilde uygulanacağını belirten Karaçoban, “Alaşehir’i MARKA KENTLER arasına sokacağız.”dedi.   Büyükşehir adımı ile birlikte, aynı hizmet aşkıyla Alaşehir’i bir marka haline getirmek için büyük adımlar atacaklarını belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban. “Planlamanın Alaşehir’in birinci önceliği olduğu düşüncesinden hareketle işe planlamayla başlayacağız. Mesleki yeterliliğe sahip planlama/projelendirme ekibi – Tüm kesimlerin katkılarıyla (meslek temsilcileri, odalar, STK’lar) ortaya çıkacak planlama/projelendirme çalışmaları – Etkin görüş alma mekanizması. Toplumun çeşitli kesimlerinin görüşünü alarak, katılımcı planlamayı aşama aşama geliştireceğiz.”dedi. “ALAŞEHİR’İN BUGÜNÜ VE…

IMG_0843

Yeni Mahallelere Hizmet Yağıyor

  Yeni mahallelere hizmet yağıyor  Alaşehir Belediyesi, Büyükşehir Yasası kapsamında Alaşehir’in mahallelerine dönüşen eski köy ve beldelere hizmet götürmeye son sürat devam ediyor. Yeni mahallelerde içme suyu, kanalizasyon, yol, köprü, menfez, cami ve muhtarlık binası gibi hizmetlerin son durumları kontrol edilirken, yeni yapılacak bu türden çalışmalar için de yatırım programı için fizibilite çalışmaları gerçekleştiriliyor.  Çalışmalar hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Büyükşehir Yasası ile ilçemizin mahallelerine dönüşen eski köy ve beldelerimize hizmet götürmeye başladık. Bu kapsamda İsmailbey mahallemizde içme suyu temini ve şebeke arızası, Şahyar mahallemizde içme suyu temini ve şebeke bakımı, Yeniköy mahallemizde şebeke bakımı, Toygar mahallemizde içme suyu temini ve şebeke bakımı, Türkmenköy mahallemizde şebeke bakımı ve Matarlı mahallemizde de…

parkbahce (3)

Mayıs Ayı Mesaisi Yoğun Geçti

  Park ve Bahçelerde Mayıs mesaisi yoğun geçti   Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Mayıs ayını yoğun bir tempoda geçirdi. Ay boyunca şehir içersindeki tüm parklarda bakım ve onarımların yanında birçok yeni işlem ve uygulamaların yapılması da dikkat çekti. Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, temiz ve yaşanabilir bir Alaşehir için merkez ve çevre (yeni) mahalleler olmak üzere ilçenin tamamında park ve bahçelere büyük önem verdiklerini söyledi. KARAÇOBAN; MAYIS AYINDA YOĞUN ÇALIŞTIK  Göreve geldikleri günden beri yeşil alanlara ve oyun guruplarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Karaçoban, “Mayıs ayı içerisinde de Park ve Bahçeler Müdürlüğü vasıtasıyla yoğun ve süratli çalışmalar gerçekleştirdik. Alparslan Türkeş Meydanı’nda mevsimlik çiçek dikimini gerçekleştirdik. Fatih mahallesi Kanal…

meclisuyeleri

Yeni Belediye Meclis Üyeleri

YENİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZ   30 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde, Alaşehir’de seçimleri kazanan MHP 11, Ak Parti 8 ve CHP de 6 meclis üyesi çıkardı. Belediye meclisi büyükşehir yasası kapsamında; Alaşehir’de 25′e çıkmıştı.   Alaşehir’de Belediye Başkanlığını; 22 bin 919 oyla alan MHP Belediye Meclisinde de 22 bin 470 oyla 11 meclis üyesi çıkarttı. AK Parti 20 bin 236 oyla 8 ve CHP ise 17 bin 664 oyla 6 meclis üyesi aldı. Büyükşehir yasası kapsamında 15 meclis üyesi bulunan Alaşehir belediyesinin meclisi 25′e çıkmıştı. BELEDİYE MECLİSİNE GİREN İSİMLER ŞUNLAR; MHP: BİLGEHAN NOYAN HASAN ALICI ÖMER KARAASLAN 1- ALİ UÇAK 2- MURAT BİBER 3- HÜSEYİN SOMUNCU 4- CEVDET ERİM 5- HÜSEYİN ÖZBEK 6-…

kutuphane

Tarihi Kütüphane, Hizmete Açıldı

Tarihi Kütüphane, hizmete açıldı  Mülkiyeti Alaşehir Belediyesi’nde ve kullanım hakkı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda olan tarihi Halk Kütüphanesi’nin restorasyon çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı. SNR Restorasyon Limitet Şirketi’nce yapılan çalışmalar, tamamen bitirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü de binanın çevre düzenlemesini tamamladı.  Alaşehir’de 1900′lü yıllarda yapılan Halk Kütüphanesi, Kurtuluş Savaşı döneminde Yunanlılar tarafından yakılması sonucu zarar görmüş, 1954 yılında bakım yapılarak kullanılır hale getirilmişti. Son yıllarda kullanılamaz hale gelen kütüphanede yeniden restore çalışmaları başlatılmıştı. Alaşehir Belediye tarafından yapılan ihaleyi 238 bin 198 TL’ye kazanan SNR Restorasyon Limitet Şirketi, revizyon çalışmalarına başladı ve söz konusu çalışmalarını tamamladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü de binanın çevre düzenlemesini revize etti. KARAÇOBAN: ATALARIMIZIN MİRASLARINA SAHİP ÇIKTIK   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan…

87mahalle

Alaşehir 87 Mahalle Oldu

Alaşehir 87 mahalle oldu   Büyükşehir yasası kapsamında Alaşehir’in 6 belde ve 66 köyü 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren resmen mahalleye dönüştü. Artık belediyeliklerle yönetilen 6 belde muhtarlıklarla yönetilecek.  Alaşehir, 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren 87 mahalleden teşekkül oldu. Büyükşehir yasası kapsamında, 6 belde ve 66 köy tüzel kişiliklerini kaybederek, mahalleye dönüştü. Belediyelik olan 6 kasaba artık muhtarlıkla yönetilecek. Yeni mahaller, muhtarlarını seçti. Alaşehir’de birçok mahallede muhtarları değişti.

ziyaret (3)

Karaçoban’a Tebrik Ziyaretleri

Alaşehir Protokolünden Karaçoban’a tebrik ziyareti    Alaşehir protokolü, 30 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerden zaferle çıkan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ı makamında ziyaret ederek, tebrik etti ve başarı dileklerini iletti. Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri de Başkan Karaçoban’ı ziyaret ederek tebrik etti.   Alaşehir Kaymakamı Kemal İnan, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Etil, İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Aydın ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Gebeş’ten oluşan Alaşehir Protokolü, Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Dr. Gökhan Karaçoban’ı makamında ziyaret ederek tebrik etti ve başarılar diledi. İlçede faaliyet gösteren10 oda ve derneklerin başkan ve yöneticilerinden oluşan heyette Başkan Karaçoban’ı ziyaret ederek, tebrik etti. Alaşehirlilerin ziyaretçi akını ise sürüyor. KARAÇOBAN’DAN ZİYARETÇİLERİNE TEŞEKKÜR   Tüm ziyaretçileriyle tek tek ilgilenen…

piyadeler

Karaçoban; Teşekkür Ziyaretlerine Başladı

Karaçoban, teşekkür ziyaretlerine başladı   Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Kavaklıdere, Yeşilyurt, Piyadeler ve Uluderbent mahallerini ziyaret ederek, belediye hizmet binasında tebrikleri kabul etti. Karaçoban’ın ziyaretlerinde belediye meclis üyeleri de hazır bulundu.   Mazbatasını alan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, teşekkür ziyaretlerine başladı. Bu kapsamda Kavaklıdere, Yeşilyurt, Piyadeler ve Uluderbent mahallerini ziyaret eden Karaçoban, mahalle sakinlerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. 4 mahallede de havai fişeklerle karşılanan Başkan Karaçoban, belediye hizmet binaları önünde kurban kesim törenlerine de katıldı. Dualarla başkanlık makamına geçen Karaçoban, vatandaşların tebriklerini kabul etti. KARAÇOBAN: SİZLERİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ   Ziyaret ettiği mahallelerde halka da seslenen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, ‘BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR’ sloganı ile başladıkları hizmet yolculuklarına kaldıkları…

engelli

Engelli Vatandaşlara Bir Hizmet Daha

  Belediye’den Engelli vatandaşlara bir hizmet daha!   Alaşehir Belediyesi, engelli vatandaşlar için bir projeyi daha hayata geçirdi. Kent Meydanı’na engelli tuvaleti konuldu. Ayrıca bedensel engelli vatandaşların akülü araçlarını şarj etmeleri için 2 ayrı ünitede oluşturuldu. Engelli vatandaşlar bu çalışmalardan ziyadesiyle mutlu oldu.   Alaşehir tarihinin en önemli projelerinden biri olan Kent Meydanı’na bedensel engelli vatandaşların araçları için bir şarj ünitesi ve ihtiyaçlarını gidermeleri için de bir tuvalet konuldu. Görme engelliler için de izli yol montajı yapılmıştı. Şarj ünitesinin biri de Sevgi yolu üzerinde bulunan Ziraat bankası yanına monte edildi. Söz konusu çalışmalardan dolayı engelli vatandaşlar, Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’a teşekkür ederek, çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdiler.