Alaşehir Belediyesi\'nin Turizm Atağı

Binlerce yıllık köklü geçmişiyle tarihe ve kültüre ev sahipliği yapan Alaşehir, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.Yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Alaşehir Belediyesi, ilçemize gelen turistlere ilçemiz tanıtmak için çalışma başlattı.

Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı “Turizm Zabıta” ekibi kuruldu. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde İngilizce bilen personeller turistelere ilçemizi en iyi şekilde tanıtıyorlar.Eğitimli turizm zabıtaları şehre gelen yerli ve yabancı misafirlere gösterdikleri konukseverlikten ötürü taktirle karşılandılar.

“Keşfedilmeyi Bekleyen Saklı Cennet”

Bu kapsam dahilinde ki kentin tanıtım etkinlikleri çerçevesinde Alaşehir Zabıta Müdürlüğünün ev sahipliğinde şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezen Eski Türkiye Güzellerinden manken ve sinema oyuncusu olan ve halen Okan Üniversitesinde öğretim üyeliği yapan, Halkla ilişkiler Bölüm Başkanı Ebru Güzel yaptığı açıklamada : “ Zengin doğası ve naif insanlarıyla zengin yer altı kaynaklarına sahip olan bu şehrin, keşfedilmeyi bekleyen saklı bir cennet olduğundan söz ederek, bütün herkesi bağ bozumu şenliklerine davet ederek dünyaca ünlü “Sultani Üzüm” den tatmalarını tavsiye etti.”