Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu Kimdir

Ben Ahmet Öküzcüoğlu, 1968’de Alaşehir’de doğdum. Beni Kahveci Nedim’in oğlu, Kahya Ahmet’in torunu olarak da bilirler. Alaşehirli hemşerilerim de Dişçi Ahmet diye tanırlar.

Evli ve 2 çocuk babasıyım. Eşim Selen Öküzcüoğlu ile çeyrek asırdır evliyiz. Büyük oğlum Nedim Ata Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumakta, küçük oğlum Alp Bahçeşehir Fen Lisesi’nde son sınıfta okumaktadır. Ben ilkokulu Celal Şükrü Sayınsoy İlkokulu’nda, ortaokulu Alaşehir Ortaokulu’nda okuduktan sonra liseyi devlet parasız yatılı sınavını kazanarak İzmir Atatürk Lisesi’nde okudum. Yaz tatillerinde babamın kahvesinde garson olarak çalıştım. Daha sonra Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimimi tamamladım. Buna ek olarak 2000 yılında Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksek Okulu’ndan Ziraat Teknikeri ünvanı ile mezun oldum. Okul hayatımı tamamladıktan sonra Kütahya Hava Hastanesinde Yedek Subay olarak askerliğimi tamamladım. Ardından memleketime dönerek muayenehanemi açtım. 27 yıldır aynı adreste hizmet vermekteyim. 5 yıl Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili olarak Alaşehir Belediyesi’nde görevimi layıkıyla sürdürdüm.

“Benim devlete ve Alaşehir’e borcum var” diyerek yola sahaya indiğimiz 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde halkımızın teveccühüyle Alaşehir Belediye Başkanı olarak seçildim.

Bana bu görevi layık gören tüm hemşehrilerimize 5 yıl boyunca hizmet ederek onlara olan borcumu ödeyeceğim için büyük mutluluk duyuyorum.