PANDEMİ SORUMLUSU SERTİFİKA PROGRAMI BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Pandemi Nedir?

Pandemi, yaşadığımız bu dünyada birden fazla ülkede ya da kıyada, çok geniş bir alanda yaygın olarak etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel bir isimdir. Bu hastalığa etki eden faktorlerden korunma için yapılması gereken önlemleri uygulayarak; enfeksiyonun insanlar üzerinde yayılmasını engellemek ya da azaltmak böylece pandemi nedeniyle ortaya çıkacak vakaları azaltmak mümkündür.

Pandemi Sorumlusu Kimdir?

Salgının durumuna göre yaşanacakları öngören, bununla ilgili çözümler üreten, salgının önlenmesine yönelik fiziksel, sosyal düzenlemeleri koordine eden, panik anında çalışanları / çevresini sakinleştirerek durumu anlatan ve pandemi sürecini kamu kurumlarıyla uyum içinde yöneten kişidir.

Pandemi Sorumlusu Sertifika Programı Nedir?

Pandemi alanıyla ilgilenen ve pandemi anında görev alan ya da alacak olan kişilere yönelik hazırlanmış sertifika eğitim programıdır. Pandeminin süreçleri ve türleri, pandemi anında neler yapılması gerektiği, pandemi sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, pandemiden etkilenen kurum ve kuruluşlarla birlikte bu kurum ve kuruluşların nelere dikkat ederek süreci yönetmeleri ile ilgili içeriklerin yer aldığı programdır.

 

HEMEN BAŞVURU YAPMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!