SARI MELEKLER FİNAL ETABINA YÜKSELDİ

Adana’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2.Lig Yarı Final Etabı C Grubunda ilçemizi temsil eden Alaşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı gruptaki 2.maçında 10 Mart Pazar Günü Saat 17.30’da Çukurova Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan maçta Balıkesir Temsilcisi Edremit Belediye Altınoluk’ u 28-26/25-18/19-25/25-21’lik set sonuçları ile 3-1 yenerek bugün oynanacak son maçlar öncesi 6 puana ulaşarak gruptan çıkmayı garantiledi ve 1.lig öncesi son durak olan Final Etabına kalmayı başardı. Sarı Melekler 9 Mart Cumartesi Günü de gruptaki ilk maçında Amasya Şehzadeler Voleybol karşısında yine salondan 3-1 lik skorla galip ayrılmıştı.

LİDERLİK MAÇI “GAZİANTEP MERİNOS” İLE

Sarı Melekler Yarı Final Etabında C Grubunda 3.ve son maçında 11 Mart Pazartesi Günü Saat 16:30 da Çukurova Üniversitesi Spor Salonunda yine kendisi gibi 6 puanlı Gaziantep Temsilcisi Merinos ile karşı karşıya gelecek. Son maçlar öncesi Final Etabına kalmayı başaran her iki takımın mücadelesinde kazanan takım grubu 1.sırada bitirecek. Grupta son maçını oynadıktan sonra Alaşehir’ e dönecek olan temsilcimiz ara vermeden Final Etabı müsabakalarına hazırlanacak.

“FİNAL ETABI” 18-19-20 MART’ TA MERSİN’DE

Türkiye Voleybol Federasyonu himayesinde A-B-C-D olmak üzere 4 erli 4 grup ve toplamda 16 takımla tek devreli lig usulüne göre oynanan “Yarı Final” müsabakaları sonucunda gruplarında ilk 2 sırayı alan 8 Takım adlarını “Final Etabına” yazdıracaklar. Bugün oynanacak son maçlar sonunda Sarı Meleklerin Final Etabında karşılaşacağı rakipler belli olacak. 1.Lig Yolundaki son durak olan Final Etabı müsabakaları 4 erli 2 Grupta 18-19-20 Mart tarihlerinde Mersin Toroslar Spor Salonunda oynanacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alacak toplamda 4 takım TVF 1.Lige yükselecek.

“BAŞKAN UÇAK”  SARI MELEKLERİ KUTLADI

Konuyla ilgili açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak; “ Adana da bizleri temsil eden bayan voleybolcularımızdan  üst üste 2 gün galibiyet haberlerini almanın büyük bir mutluluğu içerisindeyim. Takımımız aldığı bu galibiyetlerle son maça kalmadan gruptan çıkmayı garantiledi ve Final Etabına kaldı. Bu gururu bizlere yaşatan yöneticilerimizi, teknik ekibimizi ve sporcularımızı yürekten tebrik ediyor, her zaman her şartta yanlarında olduğumun bir kez daha altını çiziyorum” dedi.