Mezarlıklarda Çiçek Açtı

 

         Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Peyzaj Mimarı Kadriye Özdoğan, Belediye’ye ait iki mezarlıkta düzenleme yapıldığını açıkladı. Özdoğan, “Tüm mezarların üzeri tek tip bitkilerle benzetildi. Bitki türlerinden yayılıcı alacalı ardıç ve lavanta tercih edildi.”dedi.

         Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kurban Bayramı’ndan önce Asri ve Yeni mezarlıkta yenileme çalışması yaptı. Yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Birim Müdürü Peyzaj Mimarı Kadriye Özdoğan, tüm mezarların üzerlerinin tek tip bitkilerle bezendiğini, bitki türlerinden yayılıcı alacalı ardıç ve lavantanın tercih edildiğini söyledi. Özdoğan, çalışmaların Kurban Bayramı’nda tamamlandığını da belirtti.

ÖZDOĞAN: PARKLARDA YENİLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANMAK ÜZERE

         Eylül ayında birimlerince yapılan diğer çalışmalarla ilgili olarak da bilgi veren Özdoğan, “Semih Evcil parkında sulama sitemimizin kurulumu ve bitkilendirme çalışmalarımız büyük çoğunlukta bitmiştir. Zeminde yürüyüş yollarının zemin döşemesi park alanın çoğunluğunda tamamlanmış fakat orta alanda özel yer döşemesi olarak desen çalışması uygulanacak bunun için malzeme olarak traverten taşı ve karo taşlar kullanılacaktır. Semih Evcil Parkı ve Şehir girişinde kullanılması planlanarak özel tasarım oturma birimlerinin alımı yapılmıştır. Zümrüt Evleri’nin yanındaki park alanının sulama sistemi döşenmesi tamamlanmıştır. Ekim ayının ikinci haftasından itibaren çim ekimleri yapılmıştır.”dedi.

“ALAŞEHİR’İ GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMLARIMIZ SÜRÜYOR”

         Özdoğan açıklamasının devamında, Alaşehir’i güzelleştirme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, “2012 yılında ihaleyle alımı yapılan çocuk oyun gruplarımızın kurulumu ve zemin döşemeleri (Kauçuk) olarak tamamlanmış sadece Güreş Alanı Parkı için özel tasarım oyun grubu kurulumu kalmıştır. Yine Ekim ayının ikinci haftası gibi başında yapılan yollardaki fidan dikimlerimiz tijli ağaç ve çalı dikimlerine başlanmıştır. İdaremizin bitki üretim kooperatifiyle imzaladığı sözleşmeyle fidan alımımız başlamıştır. Yıl içerisinde de sevkiyatlar devam edecektir. Okulların açılmasıyla idaremizin okul bahçelerine peyzaj çalışmalarına desteği de başlamıştır. Belirli okul bahçeleri için proje çalışmamız mevcuttur. Metraj çalışmalarımızın tamamlanmasıyla uygulamalarına geçilecektir.”şeklinde konuştu.