Kentsel Dönüşüm Projesi

         Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ön hazırlıkları devam ediyor.

         Alaşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projeleri’nden olan “KENT MEYDANI” projesinin ön hazırlıkları devam ediyor. Daha önce bir mimarlık firmasının hazırladığı taslak projeyi gören Belediye Yönetimi, iki ayrı firmanın daha hazırladığı projeyi de inceledi.

         Alaşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı ve yeni ‘KENT MEYDANI’ düzenlemesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve Belediye Meclis Üyeleri, bu konuda bir çalışma hazırlayan iki mimarlık firmasının yetkilileri ile görüştü. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan görüşmede mimarlık firması yetkililerince hazırlanan sinevizyon eşliğinde Alaşehir için hazırlamış oldukları tasarımı Karaçoban’a ve meclis üyelerine izlettiler. Tasarımda Cumhuriyet Meydanı, Adalet, Sarayı, alışveriş merkezleri gibi merkezlerin görüntüleri de yer aldı.

         Karaçoban, Cumhuriyet Meydanı ve meydana bağlanan yolları kapsayan ve şehir trafiğinin rahatlatılmasının hedeflendiği düzenleme projelerinin tanıtımının ardından yaptığı açıklamada, meydan düzenlemesi için hazırlanan üç proje üzerinde meclis üyeleri ile fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek, konunun daha sonra meclis toplantısında karara bağlanacağını ve ihaleye çıkılacağını söyledi.

KARAÇOBAN: ALAŞEHİR’E YAKIŞAN YAPILACAK

         Alaşehir Belediyesi, Alaşehir için düşündüğü dev projelerin ön hazırlıklarına başladı. İlçeye yeni bir vizyon ve misyon katacağı düşünülen ‘CUMHURİYET MEYDANI VE KENT MEYDANI PROJESİ’Nİ hazırlayan iki mimarlık firması Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’a ve meclis üyelerine projenin taslağını sinevizyon eşliğinde sunumunu yaptı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda meclis üyelerinin bazılarının da hazır bulunduğu gösterimin ardından bir açıklama yapan Başkan Karaçoban, “Kent Meydanı Projesi; İlçenin önemli ana arterlerinin kesişim noktası üzerinde bulunan Kent Meydanı ile çevresindeki yaya ve taşıt öncelikli yolların trafiğini düzenli ve akıcı hale getirmek, projeye konu olan çevrenin fiziksel, işlevsel ve görsel bozukluklarını iyileştirmek ve kullanım kalitesini artırmak üzere yolun alt ve üst yapısının (yıpranmış yol – tretuvar döşeme kaplamaları, kent mobilyalarının ve yol ağaçlandırmasının yenilenmesi vb.) kentsel tasarım yaklaşımı içerisinde projelendirilmesidir.”dedi.

KARAÇOBAN: 2013’DE HİZMETE GİRECEK

         Alaşehir’in tarihi ve kültürel dokusuna zarar vermeden, kullanışlı ve ilçe halkına rahat hizmet sağlayan bir “KENT MEYDANI”  projesini hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “ Projenin Alaşehir’e uzun yıllar hizmet vermesi için ince eleyip sık dokuyoruz. Şimdiye kadar 3 mimarlık firmasının hazırladığı taslak projeleri gördük. Bu meydanın Alaşehir’in kültürünü yansıtmasını istiyoruz. Hazırlıklarımızı 2013 yılı için yapıyoruz. 2013 yılında söz konusu çalışmaları tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.”şeklinde konuştu.