Emanetiniz Emin Ellerde

Değerli Alaşehirliler;

         Yine hizmetle dolu bir ayı geride bıraktık. Büyüyen ve gelişen ALA-ŞEHRE Ekim ayında yapmış olduğumuz belediyecilik hizmetlerinin bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz. Seçilme kaygısı taşımadan, büyük bir heyecan ve şevkle aralıksız hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

         Alaşehir, 50 bine yaklaşan nüfusuyla Manisa’nın en büyük ilçelerinden birisidir. Hatta ilçemizin nüfusu, ülkemizin ilçe şehirlerinden birçoğunun nüfusundan daha fazladır. Dahası, ilçemizin nüfusu genç, dinamik, enerji dolu ve geleceğimiz için umut veren bir niteliğe sahiptir. İşte biz, böylesine önemli bir kent kimliğine sahibiz. Bu güzel ilçede çoluk çocuğumuzla mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamak hepimizin temel arzusudur.

         Yerel yönetimlerin temel görevi; daha yaşanılabilir bir çevre ve daha huzurlu bir kent ortamı sağlamaktır. Temiz bir çevre, iyi komşuluk ilişkileri, çocuklarımızın güvenle dolaşabileceği sokak ve parklar, temiz su ve bunun altyapısı, bakımlı camiler ve okullar, kimlik sahibi binalar, huzur dolu pazarlar ve çarşılar, pırıl pırıl bir kent hepimizin özlemi ve hakkıdır. Biz görevi devraldığımızdan bu tarafa asli görevlerimizi ve bu hizmetleri eksiksiz yerine getirmek için büyük caba saffettik. Umarım bunda başarılı olmuşuzdur.

         Elbette böylesine düzenli, gelişmiş, kalkınmış ve yaşanabilir kentler, aynı zamanda bir 'kentlilik bilincini' gerektirir. Kentlilik bilinci ise, 'kent kültürü'nü özümsemekle yakından ilgilidir.

         Kent kültürünün temelinde, yönetime katılma anlayışı yatar. Kentin yönetiminde söz sahibi olan sakinler, aynı zamanda o kentin güzelliklerini korumak ve daha geliştirmek için sorumluluk ve çaba sahibi de olurlar.

         İnanıyorum ki, Alaşehirli hemşerilerim, kentlilik bilincine sahiptir. Bu bilincin de vereceği sinerjiyle, kentimizi hep birlikte, el ele, gönül birliğiyle yöneteceğiz.

         Bir görev aşkı ile başladığımız Alaşehir'e hizmet getirme, yatırım yapma ve Alaşehir’in birikmiş sorunlarını bir bir çözüme kavuşturup ufkunu açma çalışmalarımız, zaman içinde benim için tutku, hatta bir sevda mahiyetine büründü. Seleflerim olan ve Alaşehir belediyecilik tarihine geçen başkanların bıraktığı yerden şehri alıp Manisa’da parmakla işaret edilen öncü, önde ve örnek bir şehir olması için bu şehre sevda bağı ile bağlanmaktan ve ona maşuk muamelesi yapmaktan öte bir yol bilmiyorum. Şehrimize olan bu bağlılığımız ve bu sevdamızdır ki bizi fena fil-Alaşehir (Alaşehir ile bütünleşmek) yaptı. Bu duygu ve düşüncelerle ilçe halkına hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

         Bu bağlamda başlattığımız hizmet yolculuğuna 26 yıldır el değmemiş altyapı ve yol çalışmalarıyla başladık işe. Son iki yılda girilmedik mahalle, sokak ve cadde bırakmadık. Baktık ki çalışınca oluyor… Daha fazla çalıştık ve bu günlere geldik. Mali disiplini elden bırakmadan, hizmetlerimizin dışında sosyal belediyeciliğe de yeni bir anlayış getirdik. Bunlarla beraber Alaşehir Belediyesini halkın belediyesi kıldık.

         Alaşehir için düşünürken, proje oluştururken, yatırım ve hizmet yaparken beni ve ekibimi bu duygular yönlendiriyor ve motive ediyor.

         Hazırladığımız bu internet sitesi ve aylık belediye bülteninde, Alaşehir sevdamızın yol gösterdiği hizmet ve yatırımlardan bir kısmını göreceksiniz.

         Yeni çağın modern iletişim aracı internet sitemiz ve aylık bültenimizle sizlere daha yakın olmak, çalışmalarımızı anlatmak ve görüşlerinizi ve fikirlerinizi bize ulaştırmanıza imkan sağlamak istedik umarım hedefine ulaşır.