BAŞKAN ÖKÜZCÜOĞLU, 71 YIL SONRA BAYRAĞI DEVRALDI

31 Mart tarihinde gerçekleşen Yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın adayı olarak Alaşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Öküzcüoğlu, partililer ve vatandaşlar ile birlikte İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.

KERİMOĞLU ZEYBEĞİ OYNADI

Yerel seçimde 33 bin 67 oy alarak Alaşehir Belediye Başkanı seçilen  Ahmet Öküzcüoğlu, mazbatasını almasının ardından Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törende 71 yıl aradan sonra belediye başkanlığının Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçmesini eşi Selen Öküzcüoğlu ve partililer ile birlikte Kerimoğlu Zeybeği oynayarak kutladı.

BAŞKAN ÖKÜZCÜOĞLU: “SİZLERE HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYACAĞIM”

On binlerce Alaşehirli tarafından, coşkuyla ve alkışlarla karşılanan Başkan Öküzcüoğlu, "17 ay boyunca yürüttüğümüz çalışmaların karşılığını sizlerin de desteğiyle aldık. Siz değerli Alaşehirli hemşerilerime beni bu makama taşıdığınız için bir kez daha teşekkür ederim. Seçim süreci boyunca hakkını bilen, haddini bilen ve halkını bilen bir belediye başkanı oldum. Sizlere adaletli ve hakkaniyetli bir hizmet sözü verdim. Bu günden itibaren kolları sıvıyorum. Sizlere hizmet etmekten şeref duyacağım. “ diye konuştu.

BELEDİYE PERSONELİ İLE TEK TEK SELAMLAŞTI

Törenin ardından belediye hizmet binasında kendisini karşılayan belediye personeli ile tek tek selamlaşan Başkan Öküzcüoğlu burada hep birlikte Alaşehir için çalışacaklarının sözünü bir kez daha verdi. Başkanlık makamında Başkan Yardımcısı Muammer İbişoğlu’ndan görevi devralıp koltuğa oturan Başkan Öküzcüoğlu’na, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Akgündüz tarafından Kuran-ı Kerim, Atatürk portresi ve Türk Bayrağı hediye edildi. Ardından Başkan Öküzcüoğlu kendisini tebrik etmeye gelen vatandaşların ziyaretlerini kabul etti.