Başkan Ahmet Öküzcüoğlu’nun Kurban Bayramı Mesajı

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Bayramlar, hepimizin kalabalıkla ve büyük bir coşku içinde kutlanmasını arzu ettiği; kardeşlik duygularımızın pekiştiği özel günlerdir." dedi.

Başkan Öküzcüoğlu yayınladığı Kurban Bayramı mesajında şunları söyledi;

Biz insanlar arasında ayrım yapmayan, yoksulluğu yenmek için ödünsüz mücadele veren, adaletle hükmeden, güvenilir ve herkese hoşgörüyle davranan bir ahlak anlayışının önemini vurguluyoruz.

Bu bağlamda, sevgili Peygamberimizin Veda Hutbesindeki öğütlerini hatırlayalım birlikte…

İnsanlık tarihinin en önemli insan hakları beyannamesi olarak da nitelendirilen hutbesinde sevgili Peygamberimiz, can ve mal güvenliğinin önemini, kadın-erkek eşitliğini, insanlar arasında üstünlüğün söz konusu olmadığını, insan yaşamının zulmetmeyen ve zulme boyun eğmeyen bir şekilde sürmesi gerektiğini, suçun ve cezanın şahsiliğini evrensel kurallar bütünü olarak ifade eder.

Çerçevesi bu şekilde çizilen sosyal, siyasal ve kültürel iklimin ne yazık ki hala çok uzağındayız.

Ancak biz her şeyin çok daha güzel olacağı yakın bir geleceğe olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmiyoruz.

Ne yazık ki, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeye, maske takmaya ve hijyen kurallarına çok dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimini yaşıyoruz.
Dini vecibelerimizi yerine getirirken, tedbirleri hep hatırlayıp uygulayarak bu bayramı “Bayram Tadında” birlikte geçirelim.

Kurban bayramımız kutlu olsun...