Atatürk Bulvarı’nda İşlem Tamam

         Alaşehir Belediyesi’nin ‘Dev İhale’ kapsamında ihale ettiği ana artel prestij yol çalışmaları devam ediyor. Yüklenici firma, Atatürk Bulvarı’nın Sarıkız Maden Suyu Fabrikası ile Kenan Evren heykeli arasındaki bölümünde altyapı çalışmalarını tamamlayarak, yolu bütünlü asfalt malzemesi ile kapladı.

         Sıra dışı ve ezber bozan bir altyapı ve asfaltlama çalışması başlatan Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kendi imkan ve ihale kapsamında ihale ettiği yollarda çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. İhale kapsamında çalışmaların başlatıldığı Atatürk Bulvarı’nda ilçe merkezine geliş istikametinde Sakız Parkından, Kenan Evren heykeline kadar olan kısmının alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanarak, hizmete açıldı.

KARAÇOBAN; “İLÇEMİZİ ÖRNEK BİR KENT YAPMA HAYALİMİZ VAR”

         Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir’i örnek bir kent yapmak için hizmet yolculuğuna altyapı ve yol çalışmalarıyla başladıklarını söyledi. İlçeyi örnek bir kent yapma hayallerinin olduğunu belirten Karaçoban, “Alaşehir’i sorunsuz bir şehir yapmak, “FESTİVALLER KENTİ” hüviyetine büründürmek ve tam anlamıyla “BÖLGENİN İHRACAT MERKEZİ” olma sıfatını kazandırmak için Alaşehir Belediyesi’nin başlattığı “HİZMET KERVANI” yolculuğu aralıksız devam ediyor. Çalışmalarımız kapsamında; 1070 metre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nda da çalışmalar sürüyor. Belediyemiz imkanlarıyla bu yıl; 18 bin metre altyapı ve 14 bin metre de yol ağlarında sıcak asfaltlama hedefliyoruz. Bunun yanında ihale ettiğimiz 8 bin 50 metre ana artel prestij yolların asfaltlama çalışmaları da tamamlanacak. Söz konusu yatırımlar bitirildiğinde Alaşehir’in yol sorunu asgariye indirilmiş ve en az 50 yıllık altyapı sorunu giderilmiş olacak.”şeklinde konuştu.