ALAŞEHİR MERKEZE YENİ SONDAJ

MASKİ Genel Müdürlüğü, yaz mevsiminde Alaşehirli vatandaşların içme suyu sıkıntısı yaşamaması için ilçe merkezinde bir sondaj kuyusu daha açtı. Analizlerinin yapılması için numune alımı da gerçekleştirilen sondajdan saniyede 12 litre verime sahip su elde edildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların içme suyu sorunu yaşamaması için çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Alaşehir ilçe merkezinin içme suyu kapasitesini yükseltmek için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Yürütülen çalışmalar ile birlikte 224 metre derinlikte açılan yeni sondajdan saniyede 12 litre verime sahip su elde edildi.

Numune alımı da yapıldı

MASKİ teknik personeli tarafından yeni açılan sondajdan elde edilen suyun tam analizinin yapılması için numune alım işlemi gerçekleştirildi. Numuneler İzmir Halk Sağlığı Merkezine teslim edildi. Alınan numunenin analiz sonucu doğrultusunda bağlantılar yapılarak ilçe merkezinin içme suyu kapasitesi artırılacak.