YABANİ OTLA MÜCADELE

YABANİ OTLA MÜCADELE

Alaşehir Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilkbaharın gelmesiyle birlikte ilçe genelinde yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarına hız kazandırıldı.

İlçemizde ekip halinde tüm caddeler, sokaklar, kaldırımlar ve boş alanlarda  yabancı otlara karşı mücadele çalışması başlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları rahatsız edecek olan kaldırım kenarlarındaki ve duvar diplerindeki yabancı otların temizlenmesi ve ilaçlama çalışmalarına devam etmektedir.  Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri son olarak Top Tepe mesire alanında çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanımız Dr. Gökhan Karaçoban , başlattığımız yabani otların temizlenmesi ve ilaçlanması sonucunda yok edilecek yabani otların vatandaşlarımıza zarar veremeyeceği ve vatandaşlarımız tarafından kullanılan alanların daha temiz hale geleceğini ifade eden Başkan Karaçoban , yol ve kaldırım kenarlarında yetişen yabani otların çevreye çirkin bir görüntü verdiğini bu yüzden planlı ve programlı bir şekilde mahallelerimizde yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

yabani_otla_mucadele (1)yabani_otla_mucadele (2)yabani_otla_mucadele (3)