TİP PROJELER

Projeniz Bizden Huzur İçinde Yaşaması Sizden…

Alaşehir’in mimarisine, kültürüne ve doğasına uygun olarak 3 farklı tip ve ebatlardaki projeler, Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün titiz çalışması sonucu sizlerin yaşamını kolaylaştırmak için hazırlandı.

Alaşehir ilçe sınırları içerisinde köy vasfı kaldırılarak, mahalleye dönüştürülen yerlerde yaşayan ve ev yaptırmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik Alaşehir Belediyesi tarafından “ücretsiz” 3 alternatifli Tip Projeler, sizlerin huzur içinde yaşaması için hazırlanmıştır.

Ücretsiz Proje…

Belirlenen Tip Projeler ile sizlerin konut amaçlı yapılar yapabilmeleri için tüm proje maliyetini ortadan kaldırmış ve yatırım maliyetinizi azaltmış oluyoruz.

Yöresel Mimariyi Koruyan Eski Köyler, Yeni Mahalleler…

Tip konut projeleri sayesinde kırsal alanlardaki yapılaşmaların; yöresel mimariye uygun, depreme dayanıklı, daha modern ve çağdaş hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturan vatandaşları yararlanabileceği projeleri ve detaylarını Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden temin edebilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

  • Nüfus Cüzdanı
  • Dilekçe
  • Güncel Tapu Kaydı
  • Aplikasyon Krokisi (Lisanslı Harita bürolarından)
  • Tip Proje seçimi

Müracaatlar; Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

444 8 653 – 300

Değerli Hemşerilerim,

“Daha yapacak çok işimiz var” sloganı ile yola çıktık ve sizlerden aldığımız güçle bugüne kadar çok önemli işler başardık, başaracağız da inşallah.

Alaşehir’de yaşayan hemşerilerimizle birlikte başardığımız/başaracağımız güzellikleri ve hizmetleri, büyükşehir olduğumuz bu dönemde; şehir merkezimizden,  mahalle olan köy ve beldelerimize kadar uzatacağız demiştik. İşte bunun en temel örneği sizlerin huzur içinde yaşması için, ücretsiz sağladığımız Tip Proje hizmetimiz. İnşallah hizmetlerimiz artarak devam edecektir.

Bu güzel şehrimizde hizmete devam edebilmek için sizlerle beraber yürüyecek uzun bir yolumuz ve yapacak daha çok işimiz var.

Saygılarımla.

Dr. Gökhan Karaçoban

Belediye Başkanı

tip1130m2tip3kapak1tip_proje