KİTAPLA BULUŞTURAN ÖRNEK KAMPANYA

KİTAPLA BULUŞTURAN ÖRNEK KAMPANYA

Kitap okumanın önemine değinen ve eğitime verdiği büyük katkılarla sıkça gündeme gelen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın  ilçe genelindeki köy okullarına ulaştırılmak üzere başlattığı kütüphanesiz okul kalmasın kampanyası dalga dalga genişliyor.

Bu kapsam dahilinde ki okuma seferberliğine başından beri katkı da bulunan Alaşehir Zabıta Müdürlüğü çalışanlarının kendilerine ait kitaplarından oluşan koli koli kitaplar ihtiyaç sahibi köy okullarına ulaştırılmak üzere görevli zabıta personelince, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gıyassettin Koca’ya teslim edildi.

Her Kıraathane, Bir Kütüphane…

Öte yandan kampanyada ki hedef çıtasını bir basamak daha yükselterek örnek bir projeye daha imza atan Alaşehir Belediyesince, ilçeye bağlı en eski ve köklü yerleşim yerlerinden Yeşilyurt Beldesinde pilot model olarak başlatılan “Her Kıraathane, Bir Kütüphane” projesi, yerleşim yeri sakinlerince de takdirle karşılandı.

Başlatılan bu kampanya ile ilgili  çalışmaları yerinde gözlemlemek için önceki gün Yeşilyurt Mahallesine giden Zabıta Müdürü Erol Kacar beldede ki kıraathaneleri tek tek gezdi. Bu ziyaretler esnasında kendisine ev sahipliği yapan Mahalle Muhtarı Hüseyin Bilgi tarafından yapılan açıklamada :  “Böylesine güzel bir uygulamayı başlatan Alaşehir Belediyesi’ne teşekkür edilerek, söz konusu modelin daha da yaygınlaştırılarak genişletilmesi temennisinde bulunuldu.”

Yapılan bu açıklamaya binaen; Yeşilyurt Mahallesi’nden başlatılarak startı verilen bu örnek çalışmanın ilçe genelinde de devam ettirileceğini belirten Alaşehir Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Bundan böyle kahvehane ruhsatı almak isteyen her kese, asgari 25 kitaptan oluşan bir kütüphane zorunluluğunun getirileceğini” ifade ederek, esasen “kıraat” kelimesinin okumakla eş anlamlı olduğuna dikkat çekildikten sonra, kahvehanelerin ( Kıraathanelerin )  yeniden eski günlerinde olduğu gibi ilim ve irfan meclisi olmaları için gayret edileceğinin altı çizildi.

ornek_kampanya (1)ornek_kampanya (2)ornek_kampanya (3)ornek_kampanya (4)ornek_kampanya (5)ornek_kampanya (6)ornek_kampanya (7)