Kaymakamlık Konutu Yükselmeye Başladı

  Alaşehir Belediyesi’nin ‘Kent Meydanı Projesi’ içerisinde yer alan Kaymakamlık konutunun yıkılacak olmasından dolayı Kaymakamlık ile yapılan protokol gereği yeni Kaymakamlık konutu yapımı inşasına başladı. Çamlık Parkı’nın alt kısmında inşası başlayan konutun; 1 adet 30m2’lik Bodrum Kat, 1165m2’lik Zemin Kat (Dubleks Alt Katı), 165m2’lik 1.Kat (Dubleks Üst Katı), Bahçe, İate Duvarı ve giriş kontrol ünitesinden oluşacağı belirtildi.

   Alaşehir Belediyesi, Kaymakamlık ile yapılan protokol gereği inşasına başlattığı yeni Kaymakamlık Konutunun temeli atıldı. Manisa Valiliği tarafından da onaylanan Kaymakamlık Konutu projesi 210 günde tamamlanacak. Yenice Mahallesi, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binası yanında başlayan Kaymakamlık konutunun dubleks tipi mesken olup, 1 adet 30m2’lik Bodrum Kat, 165m2’lik Zemin Kat (Dubleks Alt Katı), 165m2’lik 1.Kat (Dubleks Üst Katı), Bahçe, İate Duvarı ve giriş kontrol ünitesinden oluşacak.

  Alaşehir Belediyesi ve Kaymakamlık, mevcut kaymakamlık konutunun belediyenin Cumhuriyet Meydanı projesi alanında bulunması dolayısıyla bir protokol imzalamışlardı. Protokole göre Kaymakamlık, mevcut konut alanını belediyeye devredecek. Buna karşın Alaşehir Belediyesi de Kaymakamlığa yeni bir konut yapacak. Çamlık Parkı’nın alt kısmında başlatılan konutun, 210 günde tamamlanacağı, dupleks tipi olacağı bodrum katının kalorifer odası, zemin katında salon, yemek odası, mutfak, yemek odası ve misafir odası, 2. Katında ise; ikişer adet yatak ve çocuk odası, soyunma odası, çalışma odası ve banyo-tuvaletten oluştuğu belirtildi. Projenin maliyetinin de 168 bin TL olduğu açıklandı. Binanın toplam alanının 695 m2 olduğu, çevre ve otopark düzenlemelerinin belediye tarafından yapılacağı da bildirildi.