KAVAKLIDERE’DE DERE TEMİZLİK VE BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in Kavaklıdere Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliklerini sağlamak amacıyla dere temizlik ve bakım onarım çalışması başlattı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde dere taşkınlarını önlemek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde dere temizlik çalışması başlattı. MASKİ ekipleri aynı zamanda, yoğun yağışlarda zarar gören bentlerin de bakım ve onarımlarını yaparak deredeki suyun akışının daha güvenli olmasını sağlıyor. Vatandaşların olası afet durumunda mümkün olan en az şekilde etkilenmesi adına mahallede hummalı bir çalışma yürütülüyor.

“Talebimiz karşılandığı için mutluyuz”
Kavaklıdere Mahalle Muhtarı Salih Taşlıyol, “MASKİ’nin hizmetlerinden memnunuz. Devamını da sabırsızlıkla bekliyoruz. Mahallemizi tehdit eden su taşkınları bu çalışmalar sayesinde önleniyor. Bu çalışmalarla hem tarım arazilerimiz kurtulacak, hem de bölgede bulunan yollarımız sular altında kalmayacak. Talebimiz karşılandığı için mutluyuz. Çalışmalarından dolayı gerek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, gerekse de MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyoruz” dedi.