Başkandan Mesaj

Değerli Alaşehirliler;

Öncelikle sizleri Allah’ın selamı ile selamlıyor, Mübarek Ramazan ayınızı da en kalbi duygularla kutluyorum. Büyükşehir’in getirdiği kısıtlı imkânlara rağmen yine hizmet ve yatırımlarla dolu bir ayı geride bıraktık.

Alaşehir belediyesi olarak, ilkleri başarmak ve yeni projeleri halkımızın hizmetine sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz. İlçemizi görsel bakımdan olabildiğine güzelleştirmek ekonomik ve yapısal olarak büyük ivme kazandırmak için de gece-gündüz ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Ama yetmiyor. Kısıtlı imkânlar belimizi büküyor.

Ekonomik ve kültürel gelişimini tamamlamış, altyapı sorunu olmayan ve her metrekaresi görsel güzelliklerle donanmış, “BÖLGENİN İHRACAT MERKEZİ” ve dahi “FESTİVALLER KENTİ” olmuş insanları mutlu ve yarınlarından da umutlu bir Alaşehir’e kavuşturmak için başlatmış olduğumuz HİZMET KERVANI, yolculuğuna aralıksız devam ediyoruz. Hizmet kervanımız hızla ilerliyor, BELEDİYE ÇALIŞIYOR, ALAŞEHİR DEĞİŞİYOR VE GELİŞİYOR. HERŞEYE RAĞMEN.

TEDAŞ’ın 2009 yılında mahallelerde, elektrik kablolarını yeraltına alma çalışmalarıyla birlikte köstebek yuvasına dönen Alaşehir’in yol ağlarını yeniden imar çalışmalarına hız verdik. En az 30 yıllık asbestli içme suyu şebekesini, kanalizasyonu ve yağmur suyu drenaj hatlarını da bu çalışmalarla birlikte yenileme ve güçlendirme yaptık. Yani ilçenin altyapısını yeniden dizayn ettik, ediyoruz

Yine bu çalışmaları yaparken, sosyal ve kültürel sorumluluklarımızı unutmadık. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz, ‘Sokak İftarları’nda halkımızla bir araya geliyor. 10 ayrı mahallemizde iftar sofraları kuruyoruz. Şimdiye kadar düzenlemiş olduğumuz etkinliklerde Alaşehirliler bizi mahcup etmedi. İlçe halkına bu organizasyonlara ilgi ve alakalarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.

İlçemizin daha yaşanılır bir yer olabilmesi için Alaşehir’i bir baştan bir başa ele alarak yollarından, kaldırımlarına, parklarından, bahçelerine, sosyal faaliyetlerinden muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya kadar her alanda ilçemize ve halkımıza yakışanı gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz.

Kentimizin altyapı, asfalt, parke ve çevre düzenlemeleri gibi fiziki yapısıyla ilgili çalışmaları yaparken çocuklarımızı ve gençlerimizi de unutmayıp onların sosyal, kültürel ve sportif açıdan gelişmesini sağlayacak mekân ve aktiviteleri gerçekleştirmeye de önem veriyoruz. Bu yönde önümüzdeki günlerde yeni projeleri hayata geçireceğiz.

Bir yandan günlük hizmetleri aksatmadan ve kalitesini artırarak sürdürürken bir yandan da yeni projeleri yaşama geçirerek ilçe halkına yeni hizmetler sunmak konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu arada hizmet akışını hızlandırmak ve daha kaliteli hizmet sunmak için belediyemizin araç filosunu güçlendirmeye de devam ediyoruz.

Şunun da bilinmesini bilhassa istiyorum. Güzide ilçemiz Alaşehir’in eğitimde, kültürde, sanatta, sanayide, istihdamda, tarım ve tarımsal sanayileşmede çağdaş bir kent olması için çalışmaya, rehber olmaya, proje üretmeye, yardımlaşmaya ve halkımızın hizmetinde olmaya ekibimizle birlikte ant içtik. Alaşehirliler rahat olsun. Emanetleri emin ellerde.

Bu duygu ve düşüncelerle hizmetlerinde olmaktan onur duyduğumuz ve kendilerine hizmet etmekten büyük mutluluk hissettiğimiz değerli Alaşehirlilere sevgi ve saygılar sunuyor, sizleri Rabbime emanet ediyorum.