BAŞKAN ALİ UÇAK SALI PAZARI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz haftalarda pazarcı esnafıyla yemekli toplantıda bir araya gelen Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, bu kez de Salı Pazarı esnafını ziyaret etti.

Pazarcı esnafının tezgahlarını tek tek ziyaret eden Başkan Uçak, esnaf ile bir süre sohbet ederek onların istek ve önerilerini yerinde dinledi. Başkan Uçak esnaflarla ve pazarda alışveriş yapan vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

“ESNAF DOSTU BELEDİYE OLARAK GÖNÜLLERE DOKUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Pazarcı esnafının sorunlarını ve sıkıntılarını çok iyi bildiğini ifade eden Başkan Uçak,” Bende baba mesleğim olan pazarcılıkla küçük yaşlarda ticari hayata atıldım. Yokluktan, yoksulluktan geldik. Semt pazarlarında zor şartlarda büyüdük. Ellerimiz donarcasına pazar tezgahlarında çalışmaktan da hiç utanmadık. İşte bu yüzden esnafların sorunlarını çok iyi biliyorum. Bir şehrin gelişmesinde esnafın büyük rol oynadığının bilincindeyim. Ve esnaflarımız için elimden ne geliyorsa yapacağım. Esnaf dostu bir belediye olarak gönüllere dokunmaya, esnafımızdan gelen talep ve ihtiyaçlar için de çözüm önerileri sunmaya devam edeceğim. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin, esnaf kardeşlerimizin işlerini bol ve kazançlarını helal eylesin” diye konuştu.