ALAŞEHİR BELEDİYESİ GAZİLERİ ÇANAKKALEYE UĞURLADI

ALAŞEHİR BELEDİYESİ GAZİLERİ ÇANAKKALEYE UĞURLADI

Alaşehir  Belediyesi, Alaşehir Muharip Gaziler Derneği için, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı otobüslerle Çanakkale’ye  2 günlük gezi düzenledi.

Belediye önünden hareket eden kafileyi uğurlayan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban  geziye katılanların Çanakkale’de hem şehitlerin mezarlarını ziyaret edeceğini, hem de Kurtuluş Savaşı destanın yazıldığı toprakları göreceğini belirterek, “Çanakkale bizim için önemli bir yer. Orada destan yazan aziz şehitlerimiz yatıyor. Bu kutsal vatan topraklarının nasıl kazanıldığı, uğruna ne bedellerin ödendiği Çanakkale’de saklı. Gazilerimizin Çanakkale’yi görmelerini istedik. Gezide, Akbaş Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahin Dere Şehitliği, Çanakkale Anıtı, 26. Alay Yahya Çavuş Anıtı, Sargı Yeri Şehitliği, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Conkbayırı ve Kilitbahir Kalesi gibi tarihi atmosfere sahip yerler ziyaret edilecek” dedi.

Alaşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Osman Saraç: Alaşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Gökhan Karaçoban sayesinde, Alaşehir’deki gazilerimiz için unutulmaz bir gezi oldu. Arkadaşlarımız, şehit olan arkadaşlarının mezar taşlarına sarıldılar, dualar okudular. Bazı girilmeyecek yerlere onları götürdük. Çok memnun kaldılar. Mükemmel bir etkinlikti. Oldukça verimli ve faydalı bir gezi oldu.” dedi.

canakkale_gezisi (1)canakkale_gezisi (2)canakkale_gezisi (3)canakkale_gezisi (4)