“ÂLÂ WiFi” Nasıl Bağlanılır ?

– Alaşehir Belediye “ÂLÂ WiFi” nerelerde bulabilirim ?

Alaşehir Belediye “ÂLÂ WiFi” şuan Kent Meydanımızda bulunmaktadır.

– Alaşehir Belediye “ÂLÂ WiFi” nasıl bağlanabilirim ?

“ÂLÂ WiFi” Ücretsiz internet Erişimi için Cep telefonu, tablet, el bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarınızın kablosuz özelliğini etkin hale getirin. “ALA WiFi” adlı ağa bağlanın (ağ şifresi istemeyecektir).

Bağlandıktan sonra internet tarayıcınızı çalıştırın veya kısa bir süre tarayıcının otomatik açılmasını bekleyin. Ekranınız otomatik olarak giriş sayfasına yönlendirilecektir. Giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız tarayıcınıza 172.16.10.1:8000 adresini yazdığınızda karşılama ekranına ulaşabilirsiniz

Sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız “Kayıt Ol” butonuna tıklayıp istenen bilgilere göre kayıt olunuz. Kayıt olma sırasında istenen bilgileri doğru girilmesi zorunludur. Şifre bölümüne kendi belirleyeceğiniz ve unutmayacağınız bir şifre giriniz.

Kayıt olduktan sonra işlemin başarı ile tamamlandığına dair bir mesaj alırsınız. Sonrasında “Oturum Açma” ekranına yönlendirilirsiniz. Sisteme daha önce kayıt olduysanız T.C. Kimlik numaranızı ve oluşturduğunuz şifrenizi girerek “Giriş Yap” butonuna tıklayıp sisteme giriş yapıyorsunuz.

Soru, İstek ve Şikâyetleriniz için Bize Yazın butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

 

– Sisteme girmek için Cep Telefonu girmek zorunlumudur ?

Sistemin gereksinimlerinden biride Cep Telefon Numaranızdır, Numarayı yanlış girmeniz sonucunda, ileride yaşanacak sorunlar karşısında size ulaşmamız ve yardımcı olma olanağımız kalmaz.

– Sisteme üye olurken şifreyi kendimiz mi belirliyoruz ?

Evet, kendi belirleyeceğiniz şifre size özel ve unutmayacağınız bir şifre olmalı. Şifrenizi unutmanız durumunda Kayıt Ol butonundan aynı bilgilerle kayıt olduğunuzda yeni gireceğiniz şifre sistemde otomatik olarak güncellenecek ve giriş yapabileceksiniz.  Aynı yöntemle şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca başkalarıyla T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizi paylaşmamanız gerekiyor. Bu gibi durumlarda bütün sorumluluk kullanıcıya aittir.

– Sisteme üye olduktan sonra T.C. Kimlik ve Şifrem ile Cep telefonu, Tablet yada herhangi bir cihazla giriş yapabilirmiyim?

T.C. Kimlik ve Şifreniz ile “ÂLÂ WiFi” bulunan her yerden, her türlü cihazla giriş yapabilirsiniz.

– T.C. Kimlik ve Şifrem ile aynı anda birden fazla cihazla giriş yapabilirmiyim ?

Hayır, T.C. Kimlik ve Şifreniz ile aynı anda sadece tek cihazla bağlanabilirsiniz, T.C.Kimlik bilgileriniz size özel olduğu için başka kişilerle paylaşmayınız.

– Alaşehir Belediye “ÂLÂ WiFi” ile internete bağlanmak cep telefonu faturama ek ücret getirir mi ya da kontur gider mi ?

Hayır, bu hizmet tamamen ücretsizdir.